Yanıp Sönen EPC Lambası ve P0088 Yüksek Yakıt Basıncı Arızası

audiplus

Yeni Üye
İsim
hakan
Araç
audi a3
Merhaba arkadaşlar
1.4 tsı benzinli aracımda EPC VE MOTOR lambası yanıyor. Bilgisayara bağlandığında P0088 yüksek yakıt basıncı arızası veriyor ancak bu yakıt basıncını ayarlayan parça değişti, koltuğun altındaki yakıt pompası değişti, enjektörler ve sensörler değişti, aracın beyni ve tüm elektirik aksamı kontrol edildi fakat sonuç olarak arıza geçmedi. Usta pis yakıt kaynaklı olduğunu söylüyor. 5 kez depo sirküle oldu. 2 kutu würth katkı kullandım düzelmedi. 1 aydır böyle kullanıyorum. EPC lambası motor ısındığında sönüyor soğuduğunda tekrar yanıyor. Bu arıza devirdaim pompası değişiminden sonra ortaya çıktı onunla bir ilgisi varmıdır bilmiyorum. Buna benzer bir sıkıtı yaşayan varsa yardımcı olabilirmi. Aracın gidişinde çalışmasında bir problem yok.

Sorunu bilmiyorum, bilsem de söylemem, yoksa motoruna kadar sorunu teşhis etmeden onca parçayı değiştirenler haram parayı nasıl kazanacak? Bir sonraki usta motoru değiştirelim derse şaşmam! Arkadaşlar, araçlarınızdaki sorunlar için gittğiniz ustalarla pazarlık edin. Araç sizin, para da hazır cebinizdeyken teşhis ve tespiti, parça değişimini yapan ustaya sorun çözülmezse para da vermem eski parçaları da yerine takması gerektiğini söyleyin. Yoksa sadece para harcamış, maalesef enayi yerine konulmuş oluyoruz. Ayrıca çıkan parçaları da kesinlikle alınız! Sorunu çözemeyen nasıl oluyor da aldığı parayı boğazından geçiriyor, çoluk çocuğuna yedirebilir!?

Sorunu bilmiyorum, bilsem de söylemem, yoksa motoruna kadar sorunu teşhis etmeden onca parçayı değiştirenler haram parayı nasıl kazanacak? Bir sonraki usta motoru değiştirelim derse şaşmam! Arkadaşlar, araçlarınızdaki sorunlar için gittğiniz ustalarla pazarlık edin. Araç sizin, para da hazır cebinizdeyken teşhis ve tespiti, parça değişimini yapan ustaya sorun çözülmezse para da vermem eski parçaları da yerine takması gerektiğini söyleyin. Yoksa sadece para harcamış, maalesef enayi yerine konulmuş oluyoruz. Ayrıca çıkan parçaları da kesinlikle alınız! Sorunu çözemeyen nasıl oluyor da aldığı parayı boğazından geçiriyor, çoluk çocuğuna yedirebilir!?
Kesinlikle haklısınız sanayide pek çok usta geçinen haramı helali bilmiyor ama bu konuda ustamın hakkını yiyemem. Arıza düzelmediği için taktığı tüm parçaları iade aldı ve eski parçaları yerine geri taktı cüzi bir işçilik ücreti aldı.

Kesinlikle haklısınız sanayide pek çok usta geçinen haramı helali bilmiyor ama bu konuda ustamın hakkını yiyemem. Arıza düzelmediği için taktığı tüm parçaları iade aldı ve eski parçaları yerine geri taktı cüzi bir işçilik ücreti aldı.
İşçiliğiği de komple iade etmeliydi, yine de buna da şükür. :)

Geri
Üst Alt