Bagaj Kapağı Su Tahliye Hortumu Yerinden Çıktı

EsXi

Üye
İsim
Kıvanç
Araç
Golf 7.5 Highline
Öncelikle herkese selamlar, bugün aracımın bagajından eşyalarımı indirirken logonun su tahliyesine gözüm takıldı. Biraz daha dikkatli incelediğimde burada bir tapa vardı diye hatırlıyorum (izi de var zaten) bu tapa nasıl olduysa (Oto yıkamada VS.) yerinden çıkmış bu parçayı temin edip yerine oturtmam lazım. Parça kodunu bilen arkadaşlar var mıdır? Ek olarak bunu monte edebilmek için sanırım bagaj kaplamasını olduğu gibi sökmemiz gerekiyor. Montaj konusunda da yardımcı olabilecek olan varsa memnun olurum.
IMG_3355.jpg

Öncelikle herkese selamlar, bugün aracımın bagajından eşyalarımı indirirken logonun su tahliyesine gözüm takıldı. Biraz daha dikkatli incelediğimde burada bir tapa vardı diye hatırlıyorum (izi de var zaten) bu tapa nasıl olduysa (Oto yıkamada VS.) yerinden çıkmış bu parçayı temin edip yerine oturtmam lazım. Parça kodunu bilen arkadaşlar var mıdır? Ek olarak bunu monte edebilmek için sanırım bagaj kaplamasını olduğu gibi sökmemiz gerekiyor. Montaj konusunda da yardımcı olabilecek olan varsa memnun olurum.
Ekli dosyayı görüntüle 75921
Selamlar
Bahsettiğiniz parça tahliye hortumu; aliexpress te mevcut satışı alırsınız, yada buradan elinde olan varsa gönderir size montaj konusunda da yardımcı oluruz endişe etmeyin..

Upvote 0
Ekli dosyayı görüntüle 75921
Konu içindeki mesaj 'Golf 7 Bagaj Kapağı' https://www.golftutkusu.com/topic/8844-golf-7-bagaj-kapagi/post-343740

Upvote 0
Forumda araştırdım fakat pek bir şey bulamamıştım teşekkür ederim, fikir olmuş oldu. Serviste şu an bu parça 330 TL temin edip kaplamayı sökeceğim değiştirip takacağım umarım içeride deformasyon yoktur.

Upvote 0
Forumda araştırdım fakat pek bir şey bulamamıştım teşekkür ederim, fikir olmuş oldu. Serviste şu an bu parça 330 TL temin edip kaplamayı sökeceğim değiştirip takacağım umarım içeride deformasyon yoktur.
Zamanla en alt yerı kopuyor
Zaman gecırmeden degıstırmekte fayda var takılması kolay kendınde takabılırsın bende aracımda degıstırdim
Parça :
L5G6827861A 510827861

Ekli dosyalar

• IMG_0383.jpeg
    IMG_0383.jpeg
    245.8 KB · Görüntüleme: 24
Upvote 0
Logo kameranız su toplamamıştır umarım Logo kameraya bağlı bir ucu bunun. Trimi söktüğünüzde anlarsınız

Upvote 0
Sanırım üstünden biraz zaman geçmiş fotoğraftaki yere dokunduğumda hafif pütürler geliyor elime (bu durumdan hafif tırsmadım değil açıkçası) trimi sökünce anlayacağız artık mecburen. Sabahtan ilk işim servisten parçayı temin etmek olacak. Neyse ki en azından su toplayacak bir logo kameram yok :p @Vagger_Boy

Upvote 0
Sanırım üstünden biraz zaman geçmiş fotoğraftaki yere dokunduğumda hafif pütürler geliyor elime (bu durumdan hafif tırsmadım değil açıkçası) trimi sökünce anlayacağız artık mecburen. Sabahtan ilk işim servisten parçayı temin etmek olacak. Neyse ki en azından su toplayacak bir logo kameram yok :p @Vagger_Boy
Zararın erkeninden takmayarak dönmüşüsünüz hocam zaten yarın ola hayrola :)

Upvote 0
Cuma günü parçayı servisten 385 TL ödeyip sipariş ettim, elime bugün ulaştı. Aradığımda 330 TL demişlerdi. Bagajı sökme konusunda kendime pek güvenmediğim için işi ustasına bırakmanın daha iyi olduğunu düşündüm. Yoğun vaktinde bile değerli zamanını ayırıp titizlikle yardımcı olduğu için @ekoman245 'e çok teşekkür ederim. Parça sanırım güncellenmiş fabrikasyon parça ile aynı değil.
IMG_3381.jpeg

Upvote 0
Bunun yerine aynı kalınlıkta hortum alsak alt tarafını da ısıtıp uygun şekilde tersine kıvırsak olur gibime geliyo🤔
Benimki kopunca deneyeceğim

Upvote 0
@GolfTutkulu aslında olabilir, bu takılan parça fabrikasyona göre biraz daha dışarıda kaldı. Fabrikadaki takılan parça ile aynı değil. Hortumun bir yerden sonra kalitesi bile değişiyor sert plastiğe dönüyor. Fotoğrafta renk farkı belli olmakta koyu siyah olan yer sert plastik.

Upvote 0

Geri
Üst Alt