Kirec lekesi

Fikirmizah

Üye
İsim
Doğu
Arkadaslar bazen arabanin kaportasinda beyaz kirec kalintilari goruyorum gercekten bi anlam veremedim bunun anlami nedir

Arkadaslar bazen arabanin kaportasinda beyaz kirec kalintilari goruyorum gercekten bi anlam veremedim bunun anlami nedir
Araç üzerinde kuruyan su ve su damlalarının içerisinde bulunan kireç ya da çevresel faktörlerle araç üzerine yapışan tozun su ile birleşmesi ve yine üzerinde kuruması sonucu oluşturduğu kalıntı diyebiliriz.

Araçları yıkarken kullanılan sular kireç lekesine sebebiyet verebiliyor. Şayet iyice leke haline geldiyse kil temizliği yapılabilir.

Muhtemelen aracınızı benzinlikte yıkıyorsunuz, doğal olarak kuyu suyu ile yıkanıyor ve suyu da çok kireçli oluyor maalesef. İyi bir yıkamadan sonra hızlı ve güzel bir durulama ister. Rahatsız ediyorsa da 3D eraser kullanarak giderilebilir ama kullanımına dikkat edilmesi gereken bir ürün, araştırmadan kullanmamak lazım...

3D Eraser'in pastadan farkı nedir peki?

3D Eraser'in pastadan farkı nedir peki?
pasta verniği de aşındırarak temizler, 3d eraser direk kireci çözüp alır. Yoğun jel kıvamlı bolca su ile durulama isteyen bir ürün. Camlarda sileceklerin dışında kireç lekesi kalan yerlerde de kullanırsınız

Selamlar,

Nerede nasıl yıkamanız ile ilgili de bi kaç ipuçu verebilir misiniz? Bunlar için de belirtilen kimyasalları bence kullanmayın amatör olarak. Kaş yapayım derken göz çıkarma durumuna gitmesin.

Nacizane tavsiyem, düzenli yıkamanız. Düzgün kurulamanız. Kullandığınız havlu vs su bırakıyor ise leke kalır vs. bunlara para harcayın.

- Şampuan
-Havlu
-Quick Detailer
-Abartmadan içme suyu - Beyaz sirke ilede foam atabilme imkanınız varsa

Zaman içerisinde geçer. Tabii bunları tamamen görmeden tecrübeme istianden yazıyorum. Samimi bulduğunuz ticari amaç gütmeyen bi detailing firmasından fikir almanızı öneririm. Uygulama yaptırırsanız zaten rutin süreçte iz kalmaz.

Keyifli forumlar

Benzin istasyonlarındaki su hep böyle pasta cila ve boya koruma yaptırısan kirecin yüzeye tutunmasını bir süre engelleyebilirsin

Geri
Üst Alt