Clh Motor İle Clha Motor Aynı Mı ?

nihat34

Üye
İsim
nihat
Merhaba aracım 2013 model 1.6 tdi. Yakın zamanda triger seti baskı balata ve volant değişimi yapmayı düşünüyorum. Aracımın motor numarası clh3878 ile başlıyor merak ettiğim konu özellikle triger setinde ina marka olarak arama yaptığım zaman karşıma hep clha motor uyumlu yazıyor, benim aracımın motor numarası ise clh ile başlıyor bu iki motor aynı motor mu yani clha motora uyumlu parçalar benim araca uyar mı ? Bilgisi olan var mı biraz araştırdım ama pek bilgi bulamadım cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.

Motor aynı. Sadece yazılım farkı var. Güçleri farklı.
O nedenle volan da farklı olabilir.

Ekli dosyalar

• 5E159638-3C9C-4504-8657-310D802D3392.jpeg
    5E159638-3C9C-4504-8657-310D802D3392.jpeg
    260.8 KB · Görüntüleme: 59
@calik teşekkür ederim. Bu attığınız resime göre benim aracın motor kodu hangisi oluyor

Ruhsatta motor gücü kaç kW olarak yazıyor?

Bir de araç uygunluk belgesinde motor numarası ne gözüküyor?

CLHA 105 BG
CLHB 90 BG

Sadece CLH yukarıdaki tabloda yok.

@calik ruhsatta 77 kW yazıyor.
Araç uygunluk belgesinde motor numarası ne olarak gözüktüğünü bilmiyorum fakat ruhsatta Motor numarası CLH3878 diye yazıp devam ediyor

@calik ruhsatta 77 kW yazıyor.
Araç uygunluk belgesinde motor numarası ne olarak gözüktüğünü bilmiyorum fakat ruhsatta Motor numarası CLH3878 diye yazıp devam ediyor
Ruhsatta yanlışlık olma ihtimali olabilir mi?

TÜV motor no okuyamıyor, bir bakın belki okunabilir durumdadır.

Gerçi bazı parça satışlarında clh clha clhb dcxx dcxa gibi tipler var. Muhtemelen doğrudur ancak fark nedir şu an için bilmiyorum.

Ruhsatta yanlışlık olma ihtimali olabilir mi?

TÜV motor no okuyamıyor, bir bakın belki okunabilir durumdadır.
Ruhsatta yanlış yazılma ihtimali var mıdır bilemiyorum ki.
Motor üstünde yazan motor numarasına mı bakayım yani

Ruhsatta yanlış yazılma ihtimali var mıdır bilemiyorum ki.
Motor üstünde yazan motor numarasına mı bakayım yani

İhtimal dahilinde ancak yanlışlık yok gibi..
6n4xl1o5tb69283zj2kxqqbmg0y50onl.jpg

Yukarıdaki örnekte sizinki gibi olmalı. İsterseniz servis kitapçığı ilk sayfasındaki çıkartmadan da kontrol edebilirsiniz.

Üretim tarihi ile ilgili bir fark olabilir

Clh clha clhb birbiri ile uygun olabilir parçalar.

@ogzogz aslında ben daha önce motor üzerinde yazan motor numarasını kontrol etmiştim ordada clh ile başlıyordu. Bu yüklediğiniz resimle aynıydı. Bilgileriniz için teşekkür ederim. Parçaları internetten sipariş vermeyi düşünmüştüm ama en iyisi gidip parçacıdan almak bir uyuşmazlık oldu mu en azından geri verebilirim maceraya gerek yok.

@ogzogz aslında ben daha önce motor üzerinde yazan motor numarasını kontrol etmiştim ordada clh ile başlıyordu. Bu yüklediğiniz resimle aynıydı. Bilgileriniz için teşekkür ederim. Parçaları internetten sipariş vermeyi düşünmüştüm ama en iyisi gidip parçacıdan almak bir uyuşmazlık oldu mu en azından geri verebilirim maceraya gerek yok.
Yetkili servisi arayınız. Şase numarasını veriniz. Değiştirmek istediğiniz parçaları ve yapmak istediklerinizi iletiniz. Teklif oluşturulup mailinize göndermelerini isteyiniz.

Böylelikle hem indirimli fiyat serviste olacak olsa ne kadar olur onu görmüş olursunuz, hem de parça kodları teklifte bir bir yazar..

Yetkili servisi arayınız. Şase numarasını veriniz. Değiştirmek istediğiniz parçaları ve yapmak istediklerinizi iletiniz. Teklif oluşturulup mailinize göndermelerini isteyiniz.

Böylelikle hem indirimli fiyat serviste olacak olsa ne kadar olur onu görmüş olursunuz, hem de parça kodları teklifte bir bir yazar..
Anladım hocam güzel fikir oldu bunu yapacam teşekkür ederim 🙏

Sakın öyle yapmayın.

Yetkili servisten şasi numarasından parçanın numarasını teyit edin.

Sakın öyle yapmayın.

Yetkili servisten şasi numarasından parçanın numarasını teyit edin.
Bir parçanın Yetkili servisteki parça numarası ile özel servisteki parça numarası aynı mı oluyor

Geri
Üst Alt