Merhaba Sevgili Golf Tutkusu Ailesi

Sevyasbe

Yeni Üye
İsim
Berat Yasin
Araç
Caddy
Merhaba 18 yaşında bütün maaşını boş vakitlerini aracına harcayan biriyim çok kez yaşadığım talihsiz olaydan dolayı aracımın çoğu yerini elimden geldiğince sanayiye uğramadan düzelttim aracım 260 binde(servis bakımlı 😅)CFHC 2.0 Tdi DSG6 Caddy Sportline Elimden Geldiğince Orijinalliğini Koruyarak Güzel Hale Getirmeye Çalışıyorum Elimden Geldiğince Bildiğim Sorunların Çözümü İçin Forum İçi Yardımcı Olacağım Daha Öğreneceğim Çok İşler Olduğunu Düşünüyorum bu sıralar Vagcom a Sardım Fakat İlk Günden Far Ayarını Bozmuşum :) Boza Boza Öğreneceğim Sorularınız Varsa Alabilirim Genel Olarak Forumu Seviyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-05-10 at 20.07.36.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-10 at 20.07.36.jpeg
    123.4 KB · Görüntüleme: 40
  • WhatsApp Image 2024-05-10 at 20.20.08.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-10 at 20.20.08.jpeg
    182.2 KB · Görüntüleme: 40
  • WhatsApp Image 2024-05-10 at 20.18.03.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-10 at 20.18.03.jpeg
    169.7 KB · Görüntüleme: 38
  • WhatsApp Image 2024-05-10 at 20.08.29.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-10 at 20.08.29.jpeg
    224.3 KB · Görüntüleme: 40

Hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim...

Merhaba 18 yaşında bütün maaşını boş vakitlerini aracına harcayan biriyim çok kez yaşadığım talihsiz olaydan dolayı aracımın çoğu yerini elimden geldiğince sanayiye uğramadan düzelttim aracım 260 binde(servis bakımlı 😅)CFHC 2.0 Tdi DSG6 Caddy Sportline Elimden Geldiğince Orijinalliğini Koruyarak Güzel Hale Getirmeye Çalışıyorum Elimden Geldiğince Bildiğim Sorunların Çözümü İçin Forum İçi Yardımcı Olacağım Daha Öğreneceğim Çok İşler Olduğunu Düşünüyorum bu sıralar Vagcom a Sardım Fakat İlk Günden Far Ayarını Bozmuşum :) Boza Boza Öğreneceğim Sorularınız Varsa Alabilirim Genel Olarak Forumu Seviyorum.
Hoşgeldin, sanırım daha önceden tanışmıştık yanlış hatırlamıyorsam(2cr nin discord kanalında),araba tanıdık geldi bir yerden, bizde de bu araçtan vardı, obdeleven ile her yerini ayrı kodlamıştım, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

Ekli dosyalar

• IMG_0551.jpg
    IMG_0551.jpg
    145.1 KB · Görüntüleme: 12
Hoşgeldin, sanırım daha önceden tanışmıştık yanlış hatırlamıyorsam(2cr nin discord kanalında),araba tanıdık geldi bir yerden, bizde de bu araçtan vardı, obdeleven ile her yerini ayrı kodlamıştım, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.
Evet Hatırladım Biliyor Musun Geçen Gün Seni Arıyordum Vagcom dan neler Yapabiliriz diye 🙂

Hoş geldiniz keyifli forumlar dilerim

:D ahahaha doğrudur, bıraktım discord işlerini ama buradan her türlü destek sağlarım bildiğim konularda
Teşekkür Ederim Sen Vcds Kullanmıyordun Değilmi bizim araçlara uyan bi vcds varsa onu alayım en azından benim vcds de adaptasyon ve coding bi yere kadar eskiye dönmeye çalışıncada özelliklerim kayboluyor kafayı yemek üzereyim 😂😂

Teşekkür Ederim Sen Vcds Kullanmıyordun Değilmi bizim araçlara uyan bi vcds varsa onu alayım en azından benim vcds de adaptasyon ve coding bi yere kadar eskiye dönmeye çalışıncada özelliklerim kayboluyor kafayı yemek üzereyim 😂😂
Ben OBDeleven ile yapıyordum kodlamaları, VCDS kullanmadım, arabayı sattık ama uygulamada hala kodları duruyor arabanın, dediğin gibi leaving-coming home da park sis, dwa onayı, ek yakıt, kadran selamlama, led plaka ampulü kodlaması, park sensörünün ses tonu gibi gibi bir sürü özellik açmıştım. Bir tek amerikan park olayını yapmamıştım.
Bu platformda kablo alacaktan vagcan pro alman daha iyi olabilir, oradan daha basit özellik açmak, pq 35 platformunda adaptasyon değilde long coding den kodlanıyor bir çok şey genelde.

OBDeleven de alabilirsin, yedekleme özelliği de var hem arabayı bozma ihtimaline karşı, ama tabi maliyetlerini bilmiyorum şuan ben zamanında çok uyguna almıştım.

:D ahahaha doğrudur, bıraktım discord işlerini ama buradan her türlü destek sağlarım bildiğim konularda
hocam benimde size bir sorum olacaktı siz araca 18 msw mi taktınız biraz da basık duruyor yay vs var mı , bizde de bir style caddy var bir şeyler yapmak istiyoruz jant lastik yay vs yorumlarınız ve modifiyeleriniz var ise tavsiye almak isterim sizden

hocam benimde size bir sorum olacaktı siz araca 18 msw mi taktınız biraz da basık duruyor yay vs var mı , bizde de bir style caddy var bir şeyler yapmak istiyoruz jant lastik yay vs yorumlarınız ve modifiyeleriniz var ise tavsiye almak isterim sizden
Biz 18'' Sparco Assetto Gara modelini taktık, yay takmak isterdim fakat aile aracı olduğu için ve yaşadığım bölge çokta müsait olmadığı için yay kullanmadım, fotoğraf yanıltmış olabilir.
Spor yay kullanan bir tanıdığım aracın konforunun azaldığını söylemişti, ondada 18 GTI jantı ve eiabach spor yay var. İsterseniz onun instagram hesabını size verebilirim konuşabilirsiniz.
Ayrıca jant alırken bijonda almanız gerekiyor aklınızda bulunsun. Fabrikasyon bijondan yarım cm daha uzun, jant modeline göre değişebilir. (MSW,Sparco,O.Z)
Lastik olarak Continental Premium Contact 7 XL, ölçü olarak ise fabrikasyon gelen 18 opsiyon jantı ile aynı ebat: 225/45/18 lastik kullandık.
Fabrikasyon olarak XL lastik öneriliyor bu araçlara, yük vs taşımasanız dahi ekstra dayanımlı olduğu için XL almakta fayda var diye düşünüyorum.

Başka merak ettiğiniz bir şey olursa cevaplarım.

Çok teşekkür ederim hocam , o arkadaşında instagram hesabını alabilirsem çok iyi olur arabanın duruşuna falan bakmak istiyorum

Geri
Üst Alt