Araç içi direk ve tavan döşeme temizliği

thecoderman

Yeni Üye
Araç
Golf 7 Comfortline 1.6 TDI
Merhabalar, aracımın iç direk ve tavan döşemelerini temizlemek istiyorum ama tavan döşemesinin sarkmasından çekiniyorum. Doğru yöntem nedir?

Tavan döşemesinin (sarkmasını önlemek adına) köpük tipi temizlik ürünleri kullanmanız uygun olacaktır.,

Sonax Xtreme serisi
https://www.sonaxshop.com.tr/sonax-xtreme-doseme-ve-nubuk-temizleme-kopugu-400-ml

https://www.trendyol.com/sonax/xtreme-doseme-ve-nubuk-temizleme-kopugu-400-ml-p-2343977

İlaveten 3-4 adet temiz nemli mikrofiber bez, 3-4 adet temiz kuru mikrofiber bez, yumuşak tüyleri olan koltuk/döşeme fırçası ihtiyacınız olacaktır, Miktofiber bez için BİM ‘den 5’li paket satılan mikrofiber bezler işinizi görecektir.

Würth Aktiv Clean ile temizliyorum şimdiye kadar herhangi bir sarkma olmadı. Önce leke olan yere sıkıyorum üstünden 1-2 dakika geçtikten sonra sileceğim beze de sıkıp o bölgeyi siliyorum üstünden biraz zaman geçince temiz bezle kuruluyorum. Aynı ürünü pedalları, koltukları, direksiyonu temizlerken de kullanıyorum. Detay fırçası kullanırsanız daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Würth Aktiv Clean ile temizliyorum şimdiye kadar herhangi bir sarkma olmadı. Önce leke olan yere sıkıyorum üstünden 1-2 dakika geçtikten sonra sileceğim beze de sıkıp o bölgeyi siliyorum üstünden biraz zaman geçince temiz bezle kuruluyorum. Aynı ürünü pedalları, koltukları, direksiyonu temizlerken de kullanıyorum. Detay fırçası kullanırsanız daha iyi sonuçlar elde edersiniz.
bu ürün koltuklarda çok güzel iş yapıyor, kokusu baya iyi, direksiyon ve torpido temizliğinde pek önermiyorum şahsen, biraz parlatıcı etkisi var.

bu ürün koltuklarda çok güzel iş yapıyor, kokusu baya iyi, direksiyon ve torpido temizliğinde pek önermiyorum şahsen, biraz parlatıcı etkisi var.
Torpidoya sıkıp temizlemiyorum beze hafif sıkıyorum (bezi nemlendirecek kadar) ardından ön göğüsü siliyorum bir kaç hafta toz tutmuyor. Direksiyonda önceki sahibinden kalan kılıf olduğu için direksiyona da kullanıyorum demiştim. Düz deriye kullanılmasını tabii ki önermiyorum.

Geri
Üst Alt