Seyir halinde gelen kuş sesi

gkhncnk

Yeni Üye
İsim
Gökhan
Araç
2017 Golf 1.4 Tsi Dsg Comf.
Direksiyon tam düz ilerlerken tekerlerden bildiğiniz kuş cıvıltısı gibi ses geliyor. Hafif eğime veya sağ sol farketmeksizin viraja girince yada fren pedalına küçücük bir dokunmamda bile ses kesiliyor. Geçen hafta serviste ön diskler ve balata değişti ama aynı ses devam ediyor. Geçen ay sanayide arka balatayı da değiştirmiştim. Bi yerlerde demir demire temas ediyor gibi ama nerde bulamadım. Sesi duymamak için frene dokunmaya tik geliştirdim resmen. Böyle bir durum yaşayan var mı fikri olanlar yardım ederse sevinirim.

Hocam o kuş sesi jantların ağzı yamulduğunda geliyor. Aynı sorun bende de vardı lastikçi arkadaşım düzeltti sorun çözüldü.

Frene dokununca sesin kesilmemesi gerekmiyor mu o zaman?
Aynı problem bende de vardı sağ ön tekerin iç kısmındaki balata bitmiş diske sürtüyordu frene basınca kesiliyordu yani lastikler sökülmeden anlaşılamaz bence.

Selam, Yakın zamanda balans yaptırdınız mı ? Kurşunu kötü bir yere yapıştırmış olabilirler.

Aynı problem bende de vardı sağ ön tekerin iç kısmındaki balata bitmiş diske sürtüyordu frene basınca kesiliyordu yani lastikler sökülmeden anlaşılamaz bence.
Bir hafta önce serviste balata ve diskler değişti ama yine aynı ses geliyor.

Geri
Üst Alt