Geri Vitese Takınca Bagaj Kapağı Açılması

ewdal

Üye
İsim
Veli
Merhaba herkese ,
Aracım Golf 7. 2013 model dizel manuel.
Başlıkta da yazdığım gibi geri vitese aldığımda bagaj kapağı açılıyor. Böyle bir sorun yaşayan hiç olmamış sanırım. İnternette araştırdım hiç bir bilgi bulamadım.
Bir süredir arka silecek motoru bozuktu. Onunla mı alakalı bilmiyorum.
Hafta içi servise gideceğim ama öncelikle buradan sormak istedim.

Merhaba hocam, öncelikle en basit kısımdan başlayalım :) Aracın ilk sahibi misiniz ve araçta geri görüş kamerası var mı

Merhaba hocam, öncelikle en basit kısımdan başlayalım :) Aracın ilk sahibi misiniz ve araçta geri görüş kamerası var mı
Merhaba
Araçta geri görüş kamerası olması yada olmaması arkadasın sorusuyla hiç bir alakası olamaz
Soru şu geri vitese takınca bagaj ın açılması

Merhaba
Araçta geri görüş kamerası olması yada olmaması arkadasın sorusuyla hiç bir alakası olamaz
Arkadaş logo kamerayı kastetmiş olabilir. Geri vitese takınca yarım açılırken arıza yapıp bagajı açıyor olabilir....

Merhaba
Merhaba, @erdem55 hocamın dediği gibi araçta logo kamera varsa bundan kaynaklı bir sıkıntı olabilir arkadaş aracı 2. el aldıysa farkında olmayabilir durumun. Arkadaşın cevabına göre farklı bir durum da olabilir tabi.

Araçta park sensörü , geri görüş kamerası vs yok.
Aracın ikinci sahibiyim ancak 15 000 km’den beri bende. Yaklaşık 8 yıldır kullanıyorum.
Tek değişik durum arka silecek çocuk aşağı doğru çekti ve kırmıştı. Motor bozulmuş.

Son düzenleme:
Medya ekranından “Geri vitese takınca sileceği çalıştır” modu açık ise kapatıp dener misiniz geri viteste bagajınız açılacak mı diye?

Bagaj kapağı ile gövde arasındaki körüğün içindeki kablolar zamanla soyulabiliyor.

Tekrar Merhaba,
yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler. Bazı sebeplerden dolayı giremedim buraya ve cevap veremedim bu yüzden kusuruma bakmayın.

Yetkili servise götürdüm aracı. Kayıt yaparken hepsi şaşırdı o nasıl oluyor falan dediler. İlk defa duymuşlar böyle bir şeyi. Neyse usta tesisatı açıp baktı ve bir kabloya vida girmiş ve kabloyu delmiş dedi. Muhtemelen bu yüzden olduğunu söyledi. Aylar önce aracımın arka sileceğine çocuk asılmış , sileceği kırmış ve silecek motorunda hasar oluşmuştu. Sanayide elektrikçi bir usta geçici olarak silecek motorunu tamir etmişti. O sırada sanırım kablolara zarar vermiş olabilir.
Araç yarın çıkacak servisten.

Geri
Üst Alt