Golf 7.5 1.6 TDi 2019 Comfortline motordan gelen tıkırtı sesi

XierSS

Yeni Üye
İsim
Meriç Ege Turan
Araç
2019 Golf 7.5 Comfortline
Merhabalar yaklaşık bu bayram 1000km ye yakın yol yaptık kütahya, eskişehir vs. yolda giderken durunca böyle motor tarafından tık tık çık çık sesler geliyordu inip kaputu açıp baktığımızda ses çoğalmıştı fakat eve gelmeden 100 km önce mola verdiğimizde böyle bi sesle karşılaşmadık. motor kapağına yaklaşınca ses artmıştı sonra kontağı bir kere kapatıp açtık çalıştırdık ses kesildi bi 100 150 mt daha gidince tekrar gelmeye başladı şimdi önemli bişeymi bilmiyoruz ama multimedya ekranında herhangi bir kayıt çıkmadı motor lambasıda yakmadı, bu ses biraz korkuttuğu için buraya sormak istedim varsa bu sorunu yaşıyan bi bilgilendirirse çok iyi olur. Teşekkürler. + motor sıcakkende yapıyor soğuk denemedim yarın deneyip bilgilendireceğim.

dip not: olay 22 haziranı 23 e bağlayan gece gerçekleşti.yani saat böyle 23.00 ila 00.45 arası diyelim.

Son düzenleme:

sabah gidip marş yaptım, motor soğukken ide yapıyor.

Alt taraflardan geliyorsa kronik volan problemi de olabilir. Araçta sallantı var mı ? Böyle durumlarda video vb atmazsanız yorum yapması çok zor. Ancak volan sesi kroniktir bi ihtimal onu gözden geçirin.

videosunu çekip kısa zamanda atacağım hocam.

Alt taraflardan geliyorsa kronik volan problemi de olabilir. Araçta sallantı var mı ? Böyle durumlarda video vb atmazsanız yorum yapması çok zor. Ancak volan sesi kroniktir bi ihtimal onu gözden geçirin.
hocam youtubeye volan arızası yazıp sesleri dinledim teker teker ses buna çok benzer büyük ihtimalle volan arızası ben ginede size video çekip atacağım.

hocam bana bi iletişim adresi verebilirmisiniz videoyu atmam için

Youtube a yükleyip buraya atın herkes görsün.

hocam sabah gidip servise gösterdim aracı sorunun trigerin gergi rulmanı olduğunu söylediler. yaklaşık 6 ay önce aracın devirdaim sistemini otomatikden manuel çevirmiştik ekrandaki hararet 130 falan çıktığı için her neyse ordaki usta devirdaimi değiştirirken trigerin gergi rulmanınıda değiştirmiş orjinalini geri takacağız yardımınız için teşekkür ederim şimdi videoyu youtube yükliyeceğim buraya atarım linkle beraber. :)

anlarsınız hocam zaten sesten

Tamirden sonra düzelir umarım, volantla ayırt etmiş oluruz.

Tamirden sonra düzelir umarım, volantla ayırt etmiş oluruz.
düzeldi hocam bu arada dün götürdüm ustaya değiştirdik rulmanı orjinalini takınca ses çözüldü, volant değilmiş en azından

Son düzenleme:
düzeldi hocam bu arada dün götürdüm ustaya değiştirdik bilyayi orjinalini takınca ses çözüldü, volant değilmiş en azından
videoyu izleyince bana da volant gibi geldi. hangi bilya degisimi ile ses kesildi? olur da basımıza gelirse aklımızda bulunsun.

videoyu izleyince bana da volant gibi geldi. hangi bilya degisimi ile ses kesildi? olur da basımıza gelirse aklımızda bulunsun.
Triger gergi rulmanı hocam yan sanayi bi parça takılıydı orjinalini takınca ses kesildi

Triger gergi rulmanı hocam yan sanayi bi parça takılıydı orjinalini takınca ses kesildi
Yan sanayi derken ina marka filan mıydı sesi çıkartan. Orijinal takılan direk servis parçası mı ?

Geri
Üst Alt