Merhaba Golf Ailesi

Leogon

Yeni Üye
İsim
Çağdaş
Herkese merhaba, Çağdaş ben, İzmir'de yaşıyorum, yaş 42, öğretim görevlisiyim. Bu konu biraz tanışma, daha çok da sizlerin görüşlerini alma üzerine olacak.

Yakın zamanda 2008'imi sattım (1.2 puretech motor sıkıntıları yüzünden), yeni aracımdan beklentilerim sorunsuz motor, konfor, sürüş keyfi, kalite hissi, yakıt ekonomisi. Bunları vereceğine en inandığım marka VW, kriterlerim çerçevesinde en yakın olduğum model Golf. Bu konuda sizlerin değerli yorum ve deneyimlerinize açığım.

Şöyle ki yeni olanın albenisi fazladır deyip Golf 8 1.0 tsi düşünüyordum, avantaj olarak bir önceki nesle göre daha iyi yalıtım, yan aynalardan daha az rüzgar sesi alma, androidauto/carplay bağlantıları vs. gibi durumların yanında 2021/22 modelleri başta olmak üzere start-stop, hillholder, marş motoru, tahrik sistemi arızaları ile karşılaşıldığını gördüm internette. Bunun yanında Golf 7 ve 7.5'a kıyasla kalite hissinde azalma ve bazı malzeme ve detaylarda tasarrufa gidilme durumlarını okudum. Önceki aracım 2008'de de çok fazla elektronik kontrol vardı Golf 8'e benzer şekilde. Bu kadar elektronik kontrolün olası problemleri arttırdığını düşünmeye başladım ister istemez. Bu nedenlerden 1.0 tsi manuel Golf 7.5'lara yöneldim. Kriter olarak da en az 2020 model olsun, km 30-40 bin'i aşmasın, bütçe ortalama 1 milyon TL dediğimde sadece midline plus donanımlı satılık bir kaç Golf var. comfortline ve highline modeller km'si daha yüksek ve daha yaşlı araçlar.

Bu çerçevede sizlerin görüş ve değerlendirmeleriniz olursa memnun olurum, seçimimde benim için önemli olacaklar. Herkese çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba hoşgeldiniz, şahsen golf 8 deneyimleme şansım olmadı ama golf 8lerden ziyade ben de alacak olsam golf 7.5lara bakardim. e tec motor kaynaklı sanırım bu arızalar aynı motor octaviada da var ve aynı sorunlar bu aracta da var

Herkese merhaba, Çağdaş ben, İzmir'de yaşıyorum, yaş 42, öğretim görevlisiyim. Bu konu biraz tanışma, daha çok da sizlerin görüşlerini alma üzerine olacak.

Yakın zamanda 2008'imi sattım (1.2 puretech motor sıkıntıları yüzünden), yeni aracımdan beklentilerim sorunsuz motor, konfor, sürüş keyfi, kalite hissi, yakıt ekonomisi. Bunları vereceğine en inandığım marka VW, kriterlerim çerçevesinde en yakın olduğum model Golf. Bu konuda sizlerin değerli yorum ve deneyimlerinize açığım.

Şöyle ki yeni olanın albenisi fazladır deyip Golf 8 düşünüyordum, sonrasında 2021/22 modelleri başta olmak üzere start-stop, hillholder, marş motoru, tahrik sistemi arızaları ile karşılaşıldığını gördüm internette. Bunun yanında Golf 7 ve 7.5'a kıyasla kalite hissinde azalma ve bazı malzeme ve detaylarda tasarrufa gidilme durumlarını okudum. Önceki aracım 2008'de de çok fazla elektronik kontrol vardı Golf 8'e benzer şekilde. Bu kadar elektronik kontrolün olası problemleri arttırdığını düşünmeye başladım ister istemez. Bu nedenlerden Golf 7.5'lara yöneldim. Kriter olarak da en az 2020 model olsun, km 30-40 bin'i aşmasın, bütçe ortalama 1 milyon TL dediğimde sadece midline plus donanımlı satılık bir kaç Golf var. comfortline ve highline modeller km'si daha yüksek ve daha yaşlı araçlar.

Bu çerçevede sizlerin görüş ve değerlendirmeleriniz olursa memnun olurum, seçimimde benim için önemli olacaklar. Herkese çok teşekkürler.
Merhaba,
1 bucuk yılı aşkındır golf 8 1.0etsi kullanıyorum. Bahsettiğiniz sorunlardan hiç birini yaşamadım açıkcası 🧿 . Vites seciciyi garantiden değiştirdim. O da garanti bittiği için uyarı bazen cıkıp bazen cıkmıyordu. Aracın modeli 2021 bu arada. golflerde makyajlı versiyonlar daha donanımlı ve sorunları kısmen giderilmiş olduğu kesin ancak yeni kasa her zaman daha iyidir bana göre. golf 7 cok uzun süredir piyasada, makyajlı 8 lerin gelmesiyle, 7 ve 7,5 ların şuanki popülerliğini kaybederek, gözden düşeceğini düşünüyorum. Bu arada golf 8 lerinde sorunları piyasada çözümlenmeye başlıyor olacak.
Şurası da var. konsolu oldukça sade ve tuşların olmaması biraz zor alışılan bir durum oldu benim için. gözününde bulundurmanızda fayda var. Ses yalıtımı olarak golf 8 cok daha iyi bana göre.
ben golf 7,5 i sadece 1.5 motoru için almayı düşünebilirdim. Ancak düşük hız ve devirlerde golf8 1.0etsi ile golf7.5 1.5 in atiklik olarak farkını ben anlayamadım. Ancak 1.5tsi motor çok iyi. Yani kullanma yeriniz ve biçiminize göre karar vermenizi tavsiye ederim.

Şöyle ki yeni olanın albenisi fazladır deyip Golf 8 1.0 tsi düşünüyordum, sonrasında 2021/22 modelleri başta olmak üzere start-stop, hillholder, marş motoru, tahrik sistemi arızaları ile karşılaşıldığını gördüm internette. Bunun yanında Golf 7 ve 7.5'a kıyasla kalite hissinde azalma ve bazı malzeme ve detaylarda tasarrufa gidilme durumlarını okudum. Önceki aracım 2008'de de çok fazla elektronik kontrol vardı Golf 8'e benzer şekilde. Bu kadar elektronik kontrolün olası problemleri arttırdığını düşünmeye başladım ister istemez. Bu nedenlerden 1.0 tsi manuel Golf 7.5'lara yöneldim. Kriter olarak da en az 2020 model olsun, km 30-40 bin'i aşmasın, bütçe ortalama 1 milyon TL dediğimde sadece midline plus donanımlı satılık bir kaç Golf var. comfortline ve highline modeller km'si daha yüksek ve daha yaşlı araçlar.

Hoşgeldin...

Bir dönem Mk8 İmpression kullandım şuan life kullanıyorum memnunum tavsiye ederim...

Sorunsuz araç olmaz her marka modelde illaki sorun olacak...

Maddi gücün var ise aracı sıfır yada garantisi devam eden alacaksın...

Bahsettiğin sorunlar olur ise garantiden yaptıracaksın garanti bitmesine bir ay kala garantiyi uzatacaksın araca bindiğin sürece genel yol bu olmalı ben böyle yapıyorum...

Sorun olursa da umurum da değil garanti çözsün:)

Geri
Üst Alt