🧿 Dolu Golf 7 olma yolunda ilerleme ( geç kalındı bile )

DogukannR

Yeni Üye
İsim
Doğukan Uğur
Araç
Golf 7,5
Aracımıza bi far yağmur sensörü taktıralım dedik konu nerelere geldi ..

@HONEY in aklıma girmesiyle @İlker34 ün ustalığını konuşturmasıyla

Golf 7 1.6 Tdi comfortline aracımıza ,

R line direksiyon
Harman Kardon Mıb 2.5 Multimedia
Hayalet ekran
Katlanır Ayna
Logo içi geri görüş kamerası

Acc
Şerit Takip
Kör Nokta
Ön Arka Park sensörü

Gtd1449 Big turbo
Us Performance stg3 yazılım (230 HP)

Sıradakiler
Ebc fren sistemi
Koltuk ısıtma
Anahtarsız çalıştırma sistemi
Pla2.0 vs vs

Resimler yakında

Tanıdık tavan kesebilen var mı 😂

Sağolun evet 0 aldım çıkma ilerleyen zamanda sorun çıkartabilir düşüncesiyle
Nereden ve eğer yakın zamanda aldıysanız ne kadara mal ettiniz hocam? Bende 1.6 tdi octaviam icin dusunuyorum uzun zamandır ama sıfır bulmakta zorlanıyorum. Elinde sıfır olanlar bence ederinden cok fazla fiyat istiyor

Nereden ve eğer yakın zamanda aldıysanız ne kadara mal ettiniz hocam? Bende 1.6 tdi octaviam icin dusunuyorum uzun zamandır ama sıfır bulmakta zorlanıyorum. Elinde sıfır olanlar bence ederinden cok fazla fiyat istiyor
Maslak turbo center dan aldım 1 ay önce , 1000 Euro turbonun fiyatı dp bağlantı aparatları vs toplamda 42 bin tl ye mal oldu sadece parça

turbo garrett marka tek farkı vw logosu bulunmamakta ama parça sök tak şeklinde emme manifoldu ile birlikte

Çıkma parçaya 30 bin vermektense bu daha makul oldu

Maslak turbo center dan aldım 1 ay önce , 1000 Euro turbonun fiyatı dp bağlantı aparatları vs toplamda 42 bin tl ye mal oldu sadece parça

turbo garrett marka tek farkı vw logosu bulunmamakta ama parça sök tak şeklinde emme manifoldu ile birlikte

Çıkma parçaya 30 bin vermektense bu daha makul oldu
Tesekkürler hocam. sadece sıfır turbo icin aldıgım fiyatlar 45-55 arasındaydı.

Yapacaklarınızın benzinli motor tarafında tamamını gerçekleştirdiğimden benimde kanıma en çok kiren kişi @HONEY ve opsiyonel otomotiv olmuştur :)

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, keyiflice tadına varacağınız günleri görürsünüz umarım.

Anahtarsız çalıştırma işlemi bildiğim kadarıyla orjinal olarak lisans muhabbeti bittiğinden yapılamıyor. Yalnız orjinal kontak kapağı ve vites etrafında ki trim kesilerek orjinal engine start stop butonu eklenmesiyle bu işlem gerçekleştirilebiliyor. Örneği Eva garage ve kral elektronik'de mevcut siz nasıl bir yol izleyeceksiniz ? Anahtarsız çalıştırma fonksiyonunu bende düşündüğüm için soruyorum.

Son düzenleme:
Yapacaklarınızın benzinli motor tarafında tamamını gerçekleştirdiğimden benimde kanıma en çok kiren kişi @HONEY ve opsiyonel otomotiv olmuştur :)

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, keyiflice tadına varacağınız günleri görürsünüz umarım.

Anahtarsız çalıştırma işlemi bildiğim kadarıyla orjinal olarak lisans muhabbeti bittiğinden yapılamıyor. Yalnız orjinal kontak kapağı ve vites etrafında ki trim kesilerek orjinal engine start stop butonu eklenmesiyle bu işlem gerçekleştirilebiliyor. Örneği Eva garage ve kral elektronik'de mevcut siz nasıl bir yol izleyeceksiniz ? Anahtarsız çalıştırma fonksiyonunu bende düşündüğüm için soruyorum.
Sağolun teşekkürler , umarım hep birlikte kazasız belasız günlerde kullanırız araçlarımızı

Anahtarsız çalıştırma ile ilgili şu anlık sadece listeye ekleme yaptım ilk önceliğim frenler kapasitesinin üstünde bi hızlanmadan dolayı durmak şart @İlker34 ile henüz masaya yatırmadık konuyu ama önümüzdeki ay bu işinde çözümüne bakmayı düşünüyorum tam net bi bilgi sahibi değilim ama izleyeceğim yolu muhakkak paylaşacağım

Sağolun teşekkürler , umarım hep birlikte kazasız belasız günlerde kullanırız araçlarımızı

Anahtarsız çalıştırma ile ilgili şu anlık sadece listeye ekleme yaptım ilk önceliğim frenler kapasitesinin üstünde bi hızlanmadan dolayı durmak şart @İlker34 ile henüz masaya yatırmadık konuyu ama önümüzdeki ay bu işinde çözümüne bakmayı düşünüyorum tam net bi bilgi sahibi değilim ama izleyeceğim yolu muhakkak paylaşacağım
EBC fren dediğiniz disk ve sac mm si büyütülme işlemi midir ? ATE seramik disk ve balatadan farkı nedir?

Keyifli kullanımlar.

Başka araca biniyormuş hissi oluşmuştur 😅

EBC fren dediğiniz disk ve sac mm si büyütülme işlemi midir ? ATE seramik disk ve balatadan farkı nedir?

Ebc fren sistemi üreten İngiliz firması

Yapacağımız uygulama soğutma kanallı 320 mm çapında disk ve 4 pistonlu kaliperden ayrıca yüksek performanslı araçlar için üretilmiş Balat’a ve çelik fren hortumlarından oluşan seti uygulama yapacağız .. aracın gücü neredeyse 2 katına çıktığından dolayı birilerinin bu aracı durdurması lazım diye düşünüyorum

Ate vag grubu için fren parçaları üreten Alman firması arasındaki farkı kullanmadığım için tam yorum yapamıyorum fakat işin ehli olanlar ebc öneriyor

Yapacağımız uygulama soğutma kanallı 320 mm çapında disk ve 4 pistonlu kaliperden ayrıca yüksek performanslı araçlar için üretilmiş Balat’a ve çelik fren hortumlarından oluşan seti uygulama yapacağız .. aracın gücü neredeyse 2 katına çıktığından dolayı birilerinin bu aracı durdurması lazım diye düşünüyorum

Ate vag grubu için fren parçaları üreten Alman firması arasındaki farkı kullanmadığım için tam yorum yapamıyorum fakat işin ehli olanlar ebc öneriyor
Şimdiden hayırlı olması dileğiyle, araca yürüyen aksamda hiçbir donanım eklemedim açıkcası 1.0 motor olduğundan dokunmayım incir diye uzak durdum. Sizin uzun kullanım tecrübelerinizi değerlendireyim artık yavaştan girilmeyen tek yer yürüyen aksam kaldı

Aracımıza bi far yağmur sensörü taktıralım dedik konu nerelere geldi ..

@HONEY in aklıma girmesiyle @İlker34 ün ustalığını konuşturmasıyla

Golf 7 1.6 Tdi comfortline aracımıza ,

R line direksiyon
Harman Kardon Mıb 2.5 Multimedia
Hayalet ekran
Katlanır Ayna
Logo içi geri görüş kamerası

Acc
Şerit Takip
Kör Nokta
Ön Arka Park sensörü

Gtd1449 Big turbo
Us Performance stg3 yazılım (230 HP)

Sıradakiler
Ebc fren sistemi
Koltuk ısıtma
Anahtarsız çalıştırma sistemi
Pla2.0 vs vs

Resimler yakında

Tanıdık tavan kesebilen var mı 😂
Şimdiden hayırlı olsun. 230 beygir EGR ve DPF iptali sonrası sanırım. Bildiğim kadarıyla Bosch enjektörlerin dayandığı maksimum 210 beygir, Delphi enjektörlerin 220 beygir. Enjektörlerinizi değiştirdiniz mi, yoksa stok enjektör mü, stoksa sıkıntı yaratıyor mu?

Stok 288mm frenler stok araçlarda bile kesinlikle yeterli değil, sıkı kullanım sonrasında fren mesafesi acayip uzuyor, mesela 160-40 40-160 yapınca bir sonraki frende şişiyor frenler. Bütçesel olarak sadece daha sportif balatalar, en iyisi olarak bence R frenleri mantıklı. R frenleri de kullananların dediğine göre R için yetersiz, sonu yok sanırım :D.

Geri
Üst Alt