Enjektor dibinde yağ

atmio

Yeni Üye
İsim
Ibrahim
Araç
Golf 7 1.6 tdi 2016
Herkese merhaba aracım golf 7 1.6 tdi delphi enjektörlere sahip bir araç . Bir pompa enjektörcüye yağ kaçağı arızası nedeniyle aracımı götürdüm enjektörlerin arızalı oldgunu makineden gösterdi . Değerleri düzgün çıkma enjektörlerle değişim yapıldı tabiki pullar ve keçelerde yenilendi. Ancak 1 ve 2 enjektörlerdeki yağ sorunu çok azda olsa devam ediyor 3 ve 4 kupkuru. Sildim temizledim aracı kullandım enjektörün dibinden geliyor gibi . Sorum şu keçeler yan sanayi değil aynı kodda keçeler ve sıfır takıldı. Saplamayı tam sıkmadıysa eğer enjektör dibinden yağ gelmesine sebep olur mu ? Yada sorun ne olabilir tekrar yeni keçeler ile montaj mı yaptırmam gerek.

Ekli dosyalar

• 1000034208.jpg
    1000034208.jpg
    136 KB · Görüntüleme: 20
  • 1000034209.jpg
    1000034209.jpg
    128.9 KB · Görüntüleme: 20

İyi de ustaya aynı sorun için gidipte işlemden sonra sorun devam ediyorsa, tekrar gidip sormak gerekmiyor mu?

Upvote 0
Benim anladığım kapaktaki kaçak stabil değil nerden patlak veriyorsa oradan sorun çıkartıyor. Bu arada saplamaları da değiştirmiştim. Saplamaların uygun torkta sıkılması da büyük önem arz ediyor.

Upvote 0
İyi de ustaya aynı sorun için gidipte işlemden sonra sorun devam ediyorsa, tekrar gidip sormak gerekmiyor mu?
Doğru evet ama usta ankarada ben konyada hikaye biraz uzun . Arayıp sorduğumdada kapaktada sorun olabilir dedi bende burda bilgili konuda tecrübeliler varsa diye danışmak istedim . Ki varmış.

Upvote 0
Benim anladığım kapaktaki kaçak stabil değil nerden patlak veriyorsa oradan sorun çıkartıyor. Bu arada saplamaları da değiştirmiştim. Saplamaların uygun torkta sıkılması da büyük önem arz ediyor.
Eyvallah teşekkür ettim.

Upvote 0
Enjektörler gereksizce değiştirilmemiştir umarım. Bu tür müdahaleler ulaşılabilecek mesafede olması takip için önemlidir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt