Golf 7 amortisör değişikliği hk.

Genco53

Üye
İsim
Gencay
Araç
Golf VII
Değerli arkadaşlar merhaba,konuyu forumda farklı başlıklar altında inceledim. 2013 golf aracımda ön amortisörlerin değişimi yapılacak. Sakin bir kullanıcı olarak, önceliği konfor odaklı, sağlam ve kaliteli bir marka önerebilir misiniz?
Teşekkür ediyorum.

Upvote 0
Merhaba oem>bilstein>sachs=boge>monroe>optimal şeklinde sıralardım. Bütçe meseli tabii, bir aracıma (a3 sportback), optimal marka set aldım. İnanılmaz bir konfor var tavsiye ederim, dezavanatjları yalnızca virajda fazla esnek ama yol tutuş problemi hiç yaşamadım. Kasis, çukur vs asla hissettirmiyor aşırı yaylı... Listede ve araştırmalarımda oem ürüne en yakın ise sachs olarak biliyorum.

Upvote 0
Merhaba oem>bilstein>sachs=boge>monroe>optimal şeklinde sıralardım. Bütçe meseli tabii, bir aracıma (a3 sportback), optimal marka set aldım. İnanılmaz bir konfor var tavsiye ederim, dezavanatjları yalnızca virajda fazla esnek ama yol tutuş problemi hiç yaşamadım. Kasis, çukur vs asla hissettirmiyor aşırı yaylı... Listede ve araştırmalarımda oem ürüne en yakın ise sachs olarak biliyorum.
Üründe sorun yaşamamak adına yerinden almak istedim. Bugün sanayideydim. Fiyat performans olarak piyasa sachs ve monroe üzerinde dönüyor. Her ürüne de ulaşabilmek mümkün değil. Detaylı marka bilgisi için teşekkür ederim.

Upvote 0
Optimal hem uygun olur hem sağlamdır biraz fazla konfor katar sachs biraz daha sert

Upvote 0
Benim aracım da bir tık sert gibi geliyor bana 17 turanza var fakat 15 jantta bile sert geliyordu. 1.8 hybrid Corolla yanında pamuk gibi kalıyor. Aslında takar tukur vurma yok ama konforsuz olduğunu düşünüyorum. Belki bağımsız süspansiyon olmadığı içindir fakat övüle övüle yumuşaklığıyla ün kazanmış bir model bu kadar sert olmamalı diye düşünüyorum. 2014 model belki amartisötlerden kaynaklıdır. Var mı aramızda sertlik problemini amartisörleri değiştirince sorunu çözen arkadaşlarımız, yoksa 1.2 de kullanılan torsiyondan mı kaynaklı?

Upvote 0
normalde orjinali boge markadır, fazla esnek veya komforlu olan optimal zamanda daha çabuk yıpranabilir.
monreo orta sınıfında bir tık altı bir marka

Upvote 0

Geri
Üst Alt