1.4 dsg-1.0dsg önerisi

SerhatK

Üye
İsim
Serhat Korkut
Araç
Golf 1.0 TSİ-Süperb 1.5 TSİ
arkadaşlar selamlar, mevcutta 2019 1.0 tsi midline plus manuel golf ve 1.5 tsi dsg süperb aracım var golfü otomatik ile değiştirme düşüncemiz var ihtiyaçlar bu yönde gelişti. 1.0 gidişinden memnunum açıkcası ağırlık olarak süperbi kullansam da hem eşimin kullanabilmesi için hem de şehiriçi gezmelerde daha rahat olacağını düşündüğümden golfü de dsg olan bir golf ile değiştirme kararı aldım, bir iki araç buldum 2017-18 60.000 km altında 1.4 125 comfortline ve 1.0 tsi 2018 comfortline fiyatlar hemen hemen yakın bulduğum araçlarda, ikiside hatasız boyasız sizce hangisine geçiş yapayım? 1.0 manuel tatmin edici performansta ancak dsg kombinasyonuyla nasıl işin içine dsg girince daha garantici bakmaya çalışıyorum son olarakta kendi aracım 53.000 km de hatasız boyasız servis bakımlı beyaz bir araç dijital klima, far yağmur sensörü, kararan ayna 17 inç leon xcellence ekipman jantları vs mevcut fiyat olarak ne belirlemeliyim görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

Golf 1.0 olmaz. 4 silindir her zaman daha iyidir. 1.4 tsi tercih ederdim.

Beklentiniz sürüş keyfi ve sessizlikse 1.4 eğer 100km de 1 lt tasaruf edeyim diyorsanız 1.0 alın. 1.0 alt devirlerde ve rampa kalkislarinda baya homurdaniyor. 1.4 de bu durumu yaşamazsınız. 1.0 her daim cold start ile çalışıyor ve 1 dk ya yakın sürüyor. 1.4 de 4-5 calistirisinizda denk gelirsiniz o da en fazla 20-30 sn.

1.0 dsg polo deneyimleme fırsatım oldu 1.6 tdı manuel golften sonra, tabiki dizelden geçtiğim için sessiz geliyor ama eğer biraz takıntılıysanız 1.0 motorun 3 silindirden dolayı soğuk motor + rolantide biraz sallamalı çalıştığını farkedebilirsiniz. performans olarak tek yolcu şeklinde bagajsız beni tatmin etti performansı ama yakıt olarak çok bi avantajını göremedim performanslı sürüşte, özetle 1.0 motorlar ilk geldiklerinde vergi diliminden dolayı vs. çok uygun gelmişti ama şuan bilemiyorum 2.el pazarında halkımızda 3 silindirli motorlara hep bi negatif bakış var ( gelecekte araç değişikliği vs. gerekirse )

Beklentiniz sürüş keyfi ve sessizlikse 1.4 eğer 100km de 1 lt tasaruf edeyim diyorsanız 1.0 alın. 1.0 alt devirlerde ve rampa kalkislarinda baya homurdaniyor. 1.4 de bu durumu yaşamazsınız. 1.0 her daim cold start ile çalışıyor ve 1 dk ya yakın sürüyor. 1.4 de 4-5 calistirisinizda denk gelirsiniz o da en fazla 20-30 sn.
Evet mevcutta 1.0 tsi manuel mevcut bahsettiğiniz durumlar mevcut ancak genel anlamda memnunum performans konusunda golf 1.0 beni rahatsız etmedi ancak dsg şanzıman 1.4 motorda daha lineer gibi geldi bana o sebepten danışmak istedim

1.0 dsg polo deneyimleme fırsatım oldu 1.6 tdı manuel golften sonra, tabiki dizelden geçtiğim için sessiz geliyor ama eğer biraz takıntılıysanız 1.0 motorun 3 silindirden dolayı soğuk motor + rolantide biraz sallamalı çalıştığını farkedebilirsiniz. performans olarak tek yolcu şeklinde bagajsız beni tatmin etti performansı ama yakıt olarak çok bi avantajını göremedim performanslı sürüşte, özetle 1.0 motorlar ilk geldiklerinde vergi diliminden dolayı vs. çok uygun gelmişti ama şuan bilemiyorum 2.el pazarında halkımızda 3 silindirli motorlara hep bi negatif bakış var ( gelecekte araç değişikliği vs. gerekirse )
Performans anlamında tatmin edici evet aslında 3 silindir oluşu 1.0 oluşu ile ilgili soru işaretim yok dsg kombinasyonu ile durumunu merak ediyorum tabiki dsg üzerine düşeni mutlaka yapıyor ancak 1.0 motorda uzun vadede dsg kombinasyonunda sorunlar oluşurmu sürüş keyfi 1.5 dsg aracımdaki gibi olurmu diye düşünüyorum o sebepten golfte 1.0-1.4 arasında kaldım yoksa 1.0 3 silindir motora güveniyorum sağlamlık ve motor ömrü konusunda endişelerim yok

arkadaşlar konuyu tekrar gün yüzüne çıkartıyorum golfü sattım bu süreçte birkaç araç baktım bir arkadaşımda 2020 leon 1.5 tsi dsg style paket aracını sattığını söyledi araç daha 30.000 kmde sizce golf yerine tercih etmelimiyim 1.5 motoru süperbde kullanıyorum memnunum leonun style 16 jantlı paketi takoz gibimidir golften sonra hüsran olurmu

Geri
Üst Alt