Arka dış stop ampul değişimi

Tuna_18

Yeni Üye
İsim
Tunahan
Araç
Golf 7
Arkadaşlar merhaba golf 7 arka dış stop lambası yanmıyor değiştimek için arka dış stopu söktüm ama ampul duyunu yerinden çıkaramadım yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• 1000052039.jpg
    1000052039.jpg
    162.3 KB · Görüntüleme: 23

Cevirerek cikiyordu sanirim saat yonunun tersine cok az cevirmek gerekiyor

İlgilendiğiniz için Teşekkür ederim ancak hiç bir dönme payı yok döndüremiyorum

Ekli dosyalar

• 1000052046.jpg
    1000052046.jpg
    108.9 KB · Görüntüleme: 24
  • 1000052045.jpg
    1000052045.jpg
    122.7 KB · Görüntüleme: 23
  • 1000052044.jpg
    1000052044.jpg
    100.2 KB · Görüntüleme: 23
  • 1000052043.jpg
    1000052043.jpg
    97.5 KB · Görüntüleme: 24
Yardımcı olabilecek var mı ?

Ok yönünde yukarı doğru çekerek çıkıyordu diye hatırlıyorum.

Screenshot_20240723_094029_Opera.jpg

Teşekkürler hocam denedim ama çıkmadı yanındaki sinyal lambası dediğiniz gibi çıkıyor ama stop lambasını çıkaramadım

Bir yerinde bir tırnak mı vardı acaba
onu sıkmak öyle çekmek gerekiyor olabilir

Değişmiştim ama şuan tam anımsayamadım

Beni de bayağı uğraştırmıştı siyah parça komple geliyor. Alltan çok az kastırıp yukarı doğru çektim geldi.

Teşekkürler hocam Akşam üstü yeniden deneyip yazacam

Yahu bu arabanın (kullanım klavuzu) diye bir kitabı var, insan biraz merak edip okusa eziyet çekmicek, kolayca değiştirecek ampülü, kitabı okumak mı zor anlayamıyorum, arka dış stop ampül değişimi;
B3ABA774-FC23-4AFA-9880-B4C0C704D4D3.jpeg

Yardım için teşekkürler.

Son düzenleme:
Yahu bu arabanın (kullanım klavuzu) diye bir kitabı var, insan biraz merak edip okusa eziyet çekmicek, kolayca değiştirecek ampülü, kitabı okumak mı zor anlayamıyorum, arka dış stop ampül değişimi;
Ekli dosyayı görüntüle 77194
Hocam evet genel olarak haklılık payınız olabilir, fakat resimlere baksaydınız ampul tutucuyu çıkarttıktan sonraki aşamada problemim olduğunu bundan sonra sorun yaşadığım yerin klavuzda olmadığını farkedebilirdiniz. Klavuzda yazan ampul tutucuyu çıkardıktan sonra duy tırnağı çok sert, esneme payı olmadığını hissettiğim için zarar da verme düşüncesiyle stop lambasını çıkaramadım , bende daha kolay bi yöntem ve ya baş bir yolu var mı diye foruma yazma gereği duydum.

Beni de bayağı uğraştırmıştı siyah parça komple geliyor. Alltan çok az kastırıp yukarı doğru çektim geldi.
Evet beni de uğraştırdı, daha önce hiç sökülmediği için baya zorlamak zorunda kaldım ama sonunda hiç bi yere zarar vermeden sökebildim.

Ekli dosyayı görüntüle 77194
Ali bey merhaba, sizin yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum. Verdiğiniz bilgiler ve yönlendirmeler çok kıymetli; naçizane olarak birşey demek isterim. 8 ile 9. madde arasında sorun var. Ampul tutucunun ( ampülün bağlı olduğu siyah soket) nasıl söküleceği konusunda bilgi zayıf kalmış. O parça oradan zor çıkartılıyor. Baktığında sağa sola hafif oynama yapıyor ama çektiğimizde gelmiyor. Ampül de o siyah parçanın ucuna takılı. Belki de bizim el yatkınlığımız olmadığı için zorlandık.

Geri
Üst Alt