Golf 7 midline’den Golf 7.5 Highline’e geçiş hakkında

Peak2Core

Üye
İsim
M.A
Herkese merhaba,

2013 model 1.2 TSI midline plus manuel golfe sahibim. Aracım 151.000 km de. İçimde hep hayali olan 7.5 kasa highline donanım golf almak istiyorum. Yalnız sarı siteden baktığımda 50.000 km temiz araçlar hep 1.300.000-1.400.000 fiyat bandında. Bu fiyatlara alıcısı oluyor mu yoksa tamamen balon fiyatlar mı anlamadım. 7.5 kasa full donanım ile birlikte bana göre en güzel model. Ama bu fiyatları hakeder mi fikrim yok bu konuda sizlerden yorum bekliyorum.

Bende ki aracın da piyasasını pek bilmiyorum. 650 yazan da var 890 yazan da. Aşağıya aracımın bir kaç fotoğrafını ekliyorum. Midline ek olarak; sunroof, bi-xenon far, arka stoplar led, 18 inc proteria jant var. Bir de sanırım midline araçlarda direksiyon da tuş genellikle olmuyormuş, benim direksiyon tuşlu. Ek olarak bagaj kapağında ve Sol ön çamurlukta hasardan ötürü boya var. 700-750 bandında koysam uygun olur mu sizce? Görüşleriniz değerli, şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_0929.jpeg
    IMG_0929.jpeg
    271.2 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_0928.jpeg
    IMG_0928.jpeg
    273.3 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_0926.jpeg
    IMG_0926.jpeg
    305.5 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_0925.jpeg
    IMG_0925.jpeg
    273.2 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_0924.jpeg
    IMG_0924.jpeg
    287.7 KB · Görüntüleme: 59

Valla aracınıza maşallah bu nasıl Midline dedirtti 🧿sunroof,far,stop ve renk diğer ilanlardan kesinlikle ayırırı aceleniz yoksa muadillerinden 100 bin fazla koyup bekleyebilirsiniz.

Valla aracınıza maşallah bu nasıl Midline dedirtti 🧿sunroof,far,stop ve renk diğer ilanlardan kesinlikle ayırırı aceleniz yoksa muadillerinden 100 bin fazla koyup bekleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim sağ olun 🙏😊

Nerdeyse 2 katı paraya aynı aracın daha düşük km de Higline ve Otomatik vitese sahip olacaksınız.
Golf 7.5 a 1.3 - 1.4 milyon gömmek çok akıl kârı değil gibi.

Her ne kadar Golf 8 sevmesem de o fiyatlara Golf 8 1.0 Life yada Style almaya çalışırdım.

Şimdi böyle rahat konuşuyorum ama 1 sene sonra aynı ikilemi ben de yaşarım kesin :)

Son düzenleme:
Nerdeyse 2 katı paraya aynı aracın daha düşük km de Higline ve Otomatik vitese sahip olacaksınız.
Golf 7.5 a 1.3 - 1.4 milyon gömmek çok akıl kârı değil gibi.

Her ne kadar Golf 8 sevmesem de o fiyatlara Golf 8 1.0 Life yada Style almaya çalışırdım.

Şimdi böyle rahat konuşuyorum ama 1 sene sonra aynı ikilemi ben de yaşarım kesin :)

Hocam kendim zaten vw-audi yetkili servis çalışanıyım. Golf 8 sürekli işten dolayı bindiğim tanıdığım bir araç. Her ne kadar yeni bir nesil olsa da 7.5 benim için en iyi modeli. Aslında o fiyatlarda 8 kasa da bulunabilir fakat 7.5 benim için ayrı bir şey : )

Madem yetkili servistesin bu aracı sordur fiyatı da uygun hatta sen 150 200 daha aşağı alırsın vuruğu yok kırığı yok belki de var yazmıyor işine yarayabilir...

IMG_0682.jpeg

Madem yetkili servistesin bu aracı sordur fiyatı da uygun hatta sen 150 200 daha aşağı alırsın vuruğu yok kırığı yok belki de var yazmıyor işine yarayabilir...

Ekli dosyayı görüntüle 77193

Evet hocam, kaporta hasar kısmında çalışıyorum. Plaka/şasi ile direk sorgulama yapabilirim kendim ama hem yasal hem de etik sebeplerden dolayı ruhsat sahibi olmadan araca bakmam. Fakat DOD'da çalışan arkadaşım var, kendisiyle görüşüp araç hakkında bilgi alacağım. Teşekkür ederim : )

Ekleme: Cam tavan yokmuş hocam o benim için ilk şart 😅😅

Hocam kendim zaten vw-audi yetkili servis çalışanıyım. Golf 8 sürekli işten dolayı bindiğim tanıdığım bir araç. Her ne kadar yeni bir nesil olsa da 7.5 benim için en iyi modeli. Aslında o fiyatlarda 8 kasa da bulunabilir fakat 7.5 benim için ayrı bir şey : )
Aynen katılıyorum bende de comfort 7.5 var fakat, şöyle dolu bir benzinli 7.5’a binmeden başka arabaya geçmek istemiyorum.Golf 8 de Rline 1.5 etsi altı kurtarmaz.7.5 keyfi, ruhu bambaşka bir araç.Şuanki araçta sun roof olsa bişeyler yaparım da sunroof ve dizel olmasından pek eklenti yapmıyorum.Stage 1 1.6 tdi , ufak eklentiler fıtı fıtı geziyoruz.

2 yıl önce benzer geçişi ben yaptım. 7.5 highline içimde ukde kalmıştı. Trafikte görünce içim gidiyordu falan😁

2015 model manuel comfortline kullanıyordum. 2019 yılında almıştım bu aracımı.

Neyse sonra 2022’de bütçemi denkleştirdim sahibinden de 7.5 highline ilanlarına baktım. Kendi aracımı da ilana koydum bu arada. 1 hafta içinde sattım. Golf 8 1.5 style paket alabilecekken ben 2020 model Golf 7.5 highline 1.5 TSI tercih ettim. Bana daha güzel geliyor.

İlanlarda kafamdaki opsiyonlar bulunan bi ilan vardı uzun süredi favorimdeydi zaten. Aradım. Kendi aracımı sattığım gün aldım.

Bence 1.300-1.400 etmez. Anca opsiyon olarak çok doluysa edebilir. Standart highline’ı 1.100-1.200 arasına da bulursunuz gibime geliyor.

Umarım aradığınız aracı bulursunuz.

Aynen katılıyorum bende de comfort 7.5 var fakat, şöyle dolu bir benzinli 7.5’a binmeden başka arabaya geçmek istemiyorum.Golf 8 de Rline 1.5 etsi altı kurtarmaz.7.5 keyfi, ruhu bambaşka bir araç.Şuanki araçta sun roof olsa bişeyler yaparım da sunroof ve dizel olmasından pek eklenti yapmıyorum.Stage 1 1.6 tdi , ufak eklentiler fıtı fıtı geziyoruz.

Hocam kesinlikle ukte yani 7.5 1.5 TSI. Dolu olacak ömürlük binerim sahiden : )

2 yıl önce benzer geçişi ben yaptım. 7.5 highline içimde ukde kalmıştı. Trafikte görünce içim gidiyordu falan😁

2015 model manuel comfortline kullanıyordum. 2019 yılında almıştım bu aracımı.

Neyse sonra 2022’de bütçemi denkleştirdim sahibinden de 7.5 highline ilanlarına baktım. Kendi aracımı da ilana koydum bu arada. 1 hafta içinde sattım. Golf 8 1.5 style paket alabilecekken ben 2020 model Golf 7.5 highline 1.5 TSI tercih ettim. Bana daha güzel geliyor.

İlanlarda kafamdaki opsiyonlar bulunan bi ilan vardı uzun süredi favorimdeydi zaten. Aradım. Kendi aracımı sattığım gün aldım.

Bence 1.300-1.400 etmez. Anca opsiyon olarak çok doluysa edebilir. Standart highline’ı 1.100-1.200 arasına da bulursunuz gibime geliyor.

Umarım aradığınız aracı bulursunuz.

Kesinlikle 8 style vs alsam yine ukte kalacak içimde : )

Standart highline'dan ziyade dolu araç arıyorum hocam. Kendi aracımı 4 yıl kullandım, midline olmasına rağmen beni hep mutlu etti. Hala daha kullanıyorum fakat, 7.5 kasa1.5 TSI ACT ve highline donanımıyla ömürlük binerim o derece. Yeni düğün yaptım, hem hanım için otomatik araç şart oldu hem de benim hayalimdi :D

Bugün yarın kendi aracımı ilana koyacağım fakat piyasa durgun ne zaman gider bilemem : ) Şu an zaten bakıyorum 7.5 ilanlara sattıktan sonra pek vakit kaybetmeden umarım bulurum istediğim aracı :)

Mk8 Style ile R-Line arasında tamponları saymazsak (+/- olarak) donanım farkı yok.

Hocam kesinlikle ukte yani 7.5 1.5 TSI. Dolu olacak ömürlük binerim sahiden : )
1.5 TSI motorun ömürlük olacağını zannediyorsanız “bence” yanılırsınız, Eskiden di malesef, ömürlük kelimesinin artık karşılığı yok, Yurtdışında bu araçlar dayanıklı tüketim malı olarak geçiyor, bizdeki buzdolabı/çamaşır makinesi gibi..

1.5 TSI motorun ömürlük olacağını zannediyorsanız “bence” yanılırsınız, Eskiden di malesef, ömürlük kelimesinin artık karşılığı yok, Yurtdışında bu araçlar dayanıklı tüketim malı olarak geçiyor, bizdeki buzdolabı/çamaşır makinesi gibi..
Yok hocam o anlamda söylemedim. Kendim YS çalışanı olduğum için hangi motor tipi, hangi araç, hangi şanzıman modeli problemli vs her şeyiyle biliyorum zaten. Skoda audi vw seat cupra hepsi geliyor, deneyimlemediğim araba kalmadı. RS6 bile buna dahil : ) Demek istediğim bozuldu mu yine yaptırır binerim. Aracın orijinalliğini bozmadan çok uzun zaman sıkılacağımı sanmıyorum. Çünkü donanım olarak bile günümüz standartlarına göre hala çok çok iyi...

Geri
Üst Alt