Tiguan 1.6 Tdi 1 yılda su eksiltmesi normalmi?

Yusuf2992

Yeni Üye
İsim
Yusuf
Araç
Tiguan
Selam arkadaslar.Aracım 2017 Tiguan 1.6 TDI 115 ps 45 bin km de.Alındıgından beri ortalama bir yılın sonunda bu yaz aylarında su seviyesi max min arasından minimum'un biraz altına dusup su eksik uyarısı veriyor.Servis'e sordugumda yaz aylarında klima acıldıgı icin eksiltme normal ekleyip devam edebilirsiniz dediler.Bende g12 evo antfriz ekleyip kullanıyorum.Bu durumu yasayan arkadaslar varmı yoksa sadece benim aracımda olan bir durum mu?

Bende devirdaim çok az su kaçırmıştı, uyarı vermişti triger setiyle değiştirdim. Kayıştan soğukken ses geliyor diye riske atmadım.1.6 tdi devirdaimi kronik diyorlar.

Selam arkadaslar.Aracım 2017 Tiguan 1.6 TDI 115 ps 45 bin km de.Alındıgından beri ortalama bir yılın sonunda bu yaz aylarında su seviyesi max min arasından minimum'un biraz altına dusup su eksik uyarısı veriyor.Servis'e sordugumda yaz aylarında klima acıldıgı icin eksiltme normal ekleyip devam edebilirsiniz dediler.Bende g12 evo antfriz ekleyip kullanıyorum.Bu durumu yasayan arkadaslar varmı yoksa sadece benim aracımda olan bir durum mu?
Devirdaim ‘den hafiften su kaçırıyor vw grubunda kronik sorunludur, bunun için eğer o bölgede başka bir şikayetiniz yoksa değişim masrafına girmenize gerek yok, ara-sıra antifriz veya saf su ekleyip devam ediniz, antifriz eklemesi yapıyorsanız kullandığınız antifrizin (ready to use / kullanıma hazır / önceden seyreltilmiş) tipte olması gerekir, Şayet kullandığınız antifriz “saf antifriz” ise mutlaka %50-50 oranında saf su ile seyreltmeniz gerekir.

Devirdaim ‘den hafiften su kaçırıyor vw grubunda kronik sorunludur, bunun için eğer o bölgede başka bir şikayetiniz yoksa değişim masrafına girmenize gerek yok, ara-sıra antifriz veya saf su ekleyip devam ediniz, antifriz eklemesi yapıyorsanız kullandığınız antifrizin (ready to use / kullanıma hazır / önceden seyreltilmiş) tipte olması gerekir, Şayet kullandığınız antifriz “saf antifriz” ise mutlaka %50-50 oranında saf su ile seyreltmeniz gerekir.
Baş ağrıtacak bir sikayet degil zaten yılda bir çay bardağı kadar eksiliyor o kadar.

Şu ana kadar full toplam eksiltmeyi belirteyim.
Araç 2018 ocak trafige çıkışlı

Bu güne kadar farklı farklı zamanlarda "min" çizgisine yaklaşmalardan dolayı taksit taksit 1 litre saf suyu bitirdim.

Bu saf su bitti

Ondan sonra zula da bulunsun diye
Ready to use g13 motul antiriz (1 Lt) aldım

Bununda şu ana kadar 0,4 litresini eksilmelerden dolayı ekledim

Yani 2018 ocaktan
2024 temmuza 6,5 yılda total eksilmeden dolayı ekledigim sıvı miktarı

1 litre saf su + 0,4 litre g13 antifiriz

1,4 litre eder.

6,5 yılda 1,4 litre eksiltme tölarize edilip es gecilecek bir miktar.

Ama yok benim aracım 1-1,5 litreyi her 6 ayda bir eksiltiyo diyenin

Devirdaiminde hallice bir cortlama/kaçak olduğu yüksek ihtimal.

Golf/Tdi/manuel /km 100k

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt