Golf Mk7'den Cupra Formentor'a Geçiş

ZITIPASA

Katılımcı Üye

İsim
İbrahim
Araç
2024 Cupra Formentor, 1.5 TSI, Magnetic Gri
2017 yılında aranıza katıldığım golf 7 araç ile 150 bin km kadar geçen yolculuktan sonra dün itibariyle Bursa bayiisinden bulduğum aracı alarak başka bir yolculuğa başlamış oldum, bu zamana kadar araçla ilgili sorunlarda bilgisini esirgemeyen tüm üyelere teşekkürlerimi sunarım, bu macera da da nice bilgi paylaşımlarına :)

2017 yılında aranıza katıldığım golf 7 araç ile 150 bin km kadar geçen yolculuktan sonra dün itibariyle Bursa bayiisinden bulduğum aracı alarak başka bir yolculuğa başlamış oldum, bu zamana kadar araçla ilgili sorunlarda bilgisini esirgemeyen tüm üyelere teşekkürlerimi sunarım, bu macera da da nice bilgi paylaşımlarına :)

Hayırlı olsun...

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın

Herkese çok teşekkür ederim, herkes kazasız belasız kullansın inşallah araçlarını,
yerden yüksek sürüş hissi keyif verici, ayrıca bir çok yorumda bahsedilen konforsuz olduğu fikrine ilk izlenim olarak kesinlikle katılmıyorum, araç 150 bin km kadar kullandığım highline 17 inç continental pc 7 lastikli golften daha konforlu aynı yollarda daha az sarsıntı ve rahatsızlık hissettim, yol sesi konusunda da rodaj süresinde olduğundan yüksek hızlara çıkmadığımdan net yorum yapamam ama 110 lu hızlarda golfle benzer yalıtıma sahip.

Teşekkür ederim hocam

hayırlı uğurlu olsun hocam kazasız belasız kullanın inşallah benimde golften sonra aklımda olan araç internetten bakınca fotoğraflarda bi garip geliyor neresi onu bile anlamadım ama canlıda görünce bu ya diyorum heybetli kaslı duruyor sizinkisi hangi renkti?😂

Amin hocam Allah kazadan beladan korusun herkesi. Gerçekten öyle hocam, araç dikkat çekici duruyor trafikte, manyetik gri renkte, bayiide siyah ve beyazı da vardı beyaz kullandığımızdan onu düşünmedik ama her renk yakışıyor araca

Haftasonu Bursa Çanakkale arası ufak bir uzun yol deneyimim oldu rodaja dikkat ederek, araç golf mk7 araca kıyasla kesinlikle konforsuz değil, yol sesi de aynı şekilde fazla diyemem, sürüş keyfi çok daha iyi geldi özellikle yerdem yükseklik hissi ve ona rağmen aracjn viraj kabiliyeti çok başarılı, golf mk7 aracımda uled ve cam tavan kombinasyonu ile yakışıklı ve nispeten dikkat çekici olmasına rağmen formentorda bu durum bariz daha fazla araç gerçekten trafikte çok dikkat çekiyor gibi hissediyorum, sadece golf ile yakıt konusunda bariz fark var tdi golf şehirler arası normal bir sürüşte 4.5-6.0 litre arası yakarken formentor normal sürüşte gerek TSI oluşu gerek boyut ve jant lastik farkından dolayı 6.5-8.0 arası yakıyor karma olarak, harici araç mk7 den geçmeyi düşünenler açısından güzel bir seçenek olarak değerlendirilebilir, herkese keyifli sürüşler dilerim

Hayırlı olsun Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin... Bir arkadaşım bahsetmişti 150den sonra yol tutuşu çok zayıf test etmeden alma demişti size soracaktım ki rodajdan dolayı muhtemelen o hızlara cikmamissinizdir 😄

Amin hocam hepimize inşallah, daha o hızlara çıkmadım hocam ama rodaj bitince denerim ancak test sürüşü videoları ve denemelerinde öyle bir şeyden bahsedilmedi, ayarlardan esp vb ayarlar kapatılarak denenmiş olabilir belkide ama deneyince yazarım muhakkak

Hayırlı olsun Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin... Bir arkadaşım bahsetmişti 150den sonra yol tutuşu çok zayıf test etmeden alma demişti size soracaktım ki rodajdan dolayı muhtemelen o hızlara cikmamissinizdir
Hocam formentor bağımsız süspansiyonları, geniş tabanlı lastik kombinasyonları ve güvenlik sistemleri ile en başarılı viraj kabiliyeti olan araçlardan. Arkadaşınız biraz kulaktan dolma konuşmuş sanırım

@ZITIPAŞA

🧿

Aracın görsellerini paylaşabilirmisin iç dış, biz de belki rüzgarın etkisi ile yönelebiliriz...

dışına ilk baktığımda çok değişik geliyor aslında yollar da fazla denk gelmiyor, ya alan binmiyor yada gece kullanılıyor gündüz denk gelme oranı çok düşük...

2022-2023 Tiguan
Formertor
Cupra Ateca

mı desem yorumunuz nasıl olur...

Geri
Üst Alt