Golf 7 1.2 TSI 2016 110hp Yakıt Tüketimi

eeurytos

Yeni Üye
İsim
Ömer Faruk Kırçiçek
Araç
Golf 7
Selamın aleyküm 2 ay önce 1.2 tsi 110 hp golf 7 aldım. Araç daha 80 binde fakat bana fazla yakıyor gibi geldi şehir içi (istanbul) 8.5 litre şehir dışı ortalama 90-100 km hız 4.5 yaktım.
Şehir içi sizce normal mi ?

Gayet iyi 105 beygir var bende benim de aynı aşağı yukarı şehir dışı anlık olarak istanbuldan fulledim 740 km oldu Çeğrek depo gibi kaldı 1.2 şer yakıt konusunda gayet iyi

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. 3 hafta önce 1.2 tsi Dsg 110 hp 60.000 km deki aracımla Türkiye’nin bir ucundan diğerine gittim 1600 km yol yaptım. Doğu tarafında tırmanmalar daha fazla olduğu için tüketim de arttı. Ortalamam 4.7 idi, 100 km civarında ortalama hızım vardı. Manuel olsa bu değer 4.2 civarında olurdu, 3 sene manuel 2 sene Dsg golf kullandım.

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. 3 hafta önce 1.2 tsi Dsg 110 hp 60.000 km deki aracımla Türkiye’nin bir ucundan diğerine gittim 1600 km yol yaptım. Doğu tarafında tırmanmalar daha fazla olduğu için tüketim de arttı. Ortalamam 4.7 idi, 100 km civarında ortalama hızım vardı. Manuel olsa bu değer 4.2 civarında olurdu, 3 sene manuel 2 sene Dsg golf kullandım.
uzun yolda bende o şekilde yaktım şehir içi 6-7 litre yaktığını söyleyenler vardı çevremde bende 8.5 yakınca bende mi sorun var yoksa araçta mı sorun var onu sorayım dedim ama normali 8.5 sanırım bana 6-7 diyenler sallamışlar o zaman

Benim şehir içi ortalamam 6.2 - 6.4 lt idi ama çok yoğun trafiğe girmiyordum. Çok yoğun trafikle 8 lere çıkabilir normaldir bence.

uzun yolda bende o şekilde yaktım şehir içi 6-7 litre yaktığını söyleyenler vardı çevremde bende 8.5 yakınca bende mi sorun var yoksa araçta mı sorun var onu sorayım dedim ama normali 8.5 sanırım bana 6-7 diyenler sallamışlar o zaman
Adana'da yaşıyorum şehir içi dur kalk trafik dahil 6.5 yakıyor 1.0 tsi manuel 110 hp.

Golf’ün 1.2 tsi DSG vites kombinasyonlu araçlarını 7 kasa da 2-3 yıl kadar kullandım. Bana göre en ideal motor buydu sonradan ne olduysa kaldırdılar 1.0 motora geçtiler.

Golf’ün 1.2 tsi DSG vites kombinasyonlu araçlarını 7 kasa da 2-3 yıl kadar kullandım. Bana göre en ideal motor buydu sonradan ne olduysa kaldırdılar 1.0 motora geçtiler.
İkisini de uzun dönem kullandım aynı güzergahlarda yakıtta 1.0 tsi yüzde 10 daha tasarruflu hocam. Bir de 1.0 tsi da yıllar geçti henüz yağ eksiltti diyenine rastlamadım.

Sallama degil hocam benimki de 2016 model 1.2 manuel, şehir konya, ortalamam 6.9 litre... Yani burda birçok etken var şehir trafigi olsun şehrin düz olması olsun bir takım etkenler devreye giriyor. İstanbul Ankara gibi şehirlerde illaki fazla olacaktır yakıt tüketimi

Benim 1.6 tdi jetta istanbul sehirici 7 litre yakiyor eşim kullanınca.
Ben kullanırsam 6.4 6.2

Geri
Üst Alt