İkinci vites gaz yememe problemi

golf506

Yeni Üye
İsim
Murat
Araç
Golf5 1.6 Manuel
Merhabalar,
Aracım 2008 Model 1.6 düz motor Lpg'li.
1. vitesten 2. vitese geçtikten sonra devir 2000'e geldiği zaman gaz yememeye başlıyor ve her ne kadar dip gaz yapsan da gaz yemiyor. 3.vitese attığım zaman yürüyor gidiyor.
Bunu genelde arabanın ilk başladığında yapıyor, 10 dakika sonra her şey düzeliyor. Fakat eğer kontak kapatıp, tekrar açarsam yine 2.vites 2000 devirde takılabiliyor.

Bir usta motor şasi kodu ile şanzuman kodu eşleşmediği için kafası karışıyor olabilir dedi. Görüştüğüm başka bir usta da Gaz Kelebeği ile ilgili olabilir dedi.
Fikri olan varsa cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Merhabalar,
Aracım 2008 Model 1.6 düz motor Lpg'li.
1. vitesten 2. vitese geçtikten sonra devir 2000'e geldiği zaman gaz yememeye başlıyor ve her ne kadar dip gaz yapsan da gaz yemiyor. 3.vitese attığım zaman yürüyor gidiyor.
Bunu genelde arabanın ilk başladığında yapıyor, 10 dakika sonra her şey düzeliyor. Fakat eğer kontak kapatıp, tekrar açarsam yine 2.vites 2000 devirde takılabiliyor.

Bir usta motor şasi kodu ile şanzuman kodu eşleşmediği için kafası karışıyor olabilir dedi. Görüştüğüm başka bir usta da Gaz Kelebeği ile ilgili olabilir dedi.
Fikri olan varsa cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.
Aynı model 2008 1.6 düz motor golf sahibiyim. Birebir aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bu sorunla alakalı başka forumlarda çözüm buldum diyenler olmuş fakat nasıl olduğunu söyleyen hiç yok. Konu ile ilgili bilgi sahibi olanlar veya aynı sorunu çözmüş kişiler yardımcı olabilir mi?

Upvote 0

Geri
Üst Alt