Golf 7'ye veda zamanı.

MrRush

Üye
İsim
MrRush
Selam arkadaşlar. 2016 Golf 7 1.2 tsi Comfortline aracıma dün veda ettim. Aracımdan çok memnundum aslında.
8 yaşına girdi artık güncelleme zamanı gelmişti. Golf 8 çok düşündüm aslında ama 1.0 motor ve Impression çok boş olması kaliteden ödün verilmesi beni soğuttu.
Bende yeni Astra 1.2 otomatik araçları araştırdım. Beklentimi karşıladı açıkçası. Almaya karar verdim ve dün 2023 26binde yeni astra 1.2 elegance otomatik ile Çetaş ta takasa girdim ve aracı aldım.
Fiyatı 1220000 den alındı. 750bin benim araca verdiler.
Golf 7 2016 70binde olan aracım iki kez ilanda kaldı ne ayarayn var ne soran. Ülkece uçuyoruz kim ne derse. Değerinin altında yani kasko bedelinde takasa girmek zorunda kaldım.
Neyse aracımla daha 2 ci gündeyim. Donanım olarak boş bir pakette golf impression dan çok üstün. Şimdilik tek sıkıntı ses sitemi. Biraz vasat kalmış. Golf 7 nin ses sitemini çok arayacağım sanırım. Başka bir düzenleme yapmazsam eğer. 😄
Otomatiğe de alışmaya çalışıyorum bu arada. Elim vitese gidiyor virajlarda, duruşlarda. 😄

Ekli dosyalar

• 1000028412.jpg
    1000028412.jpg
    154.9 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleme:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah. Satılmama kısmını merak ettim açıkçası, haziran sonunda babamın 2016 model midline plus hatasız manuel 61000 km deki aracını 5 günde sattım, yaklaşık 800.000₺ ye gitti. O zaman piyasa daha durgundu şimdi biraz daha canlı diye düşünüyorum. Siz kaç yazmıştınız ilana ?

Hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah. Satılmama kısmını merak ettim açıkçası, haziran sonunda babamın 2016 model midline plus hatasız manuel 61000 km deki aracını 5 günde sattım, yaklaşık 800.000₺ ye gitti. O zaman piyasa daha durgundu şimdi biraz daha canlı diye düşünüyorum. Siz kaç yazmıştınız ilana ?
850den düşünmüştüm 800e kadar düştüm ama araç arayanlar genelde çevremde olanlar otomatik tercih ediyordu. Sanırım diğer alıcılarda öyledi belkide. Bu yüzden de satılamadı bence.

Astra hakkında birkaç bilgi ekleyeyim.

Arka koltuk diz mesafesi golf 7 ye göre daha geniş. İç mekan da öyle gibi his veriyor.
Android Auto kablosuz bu çok hoş.
Araç dış sesleri golften bir tık daha iyi gibi geldi bana. Belkide yeni araç olduğundan. Golf 7 sonuçta 8 yaşındaydı. Astrada araç ön ve arka kapı contalarını daha kalın gördüm.

Yakıt konusu arştırdıklarımı paylaşayım. Şehir içi 9, şehir dışı 6 civarı. Genelde kullanıcılar memnun. Görücez bakalım kullandıkça.

Son düzenleme:
O fiyat bantlarında manuel aracı artık kimse tercih etmiyor, o yüzden satılmamıştır. Hayırlı olsun.. 600 bine araç arıyorum , otomatik olsun az yaksın az sanayiye gideyim diyenler 800 verip manuel binmez herhalde..

Hayırlı olsun, keyifli sürüşler. 🧿 Manuelden otomatiğe geçiş dolayısıyla sizin için mantıklı bir tercih olmuş.

Hayırlı olsun. Artık manuel aracın yüzüne bakan yok maalesef. otomatiğe geçmek sizin için de en iyisi olmuş gibi duruyor

🧿 hayırlı olsun alınmış alınmıştır üçe beşe bakmayacaksın...

Kazasız belasız kullanman dileğiyle...

Manuel olayı yine yerin dibine gömülmüş

Adamlar en boş golfü manuel vites getiriyorlar sonra buyrun alın diyorlar?

Ben en boş golfü almaya niye mecbur olayım ki ?

(mk 8,5) Getirin STYLE golfü manuel ?

O zaman bakalım hanya konya durumlarına?

satışı olmayan dizele dizel bitti çöp oldu
Donanım + sı olmayan manuele manuel artık bitti deyip geçiliyor.

Parlak metal Aynadan yansıtmalı karadüzen basic led farlı impression golfü ben şimdi nasıl kabullenip ? Alayım?

2017 model aracımın alcantara koltukların dan inip impression golfün somya kumaşı koltuklarına nasıl tav olayım ?

Eskiden => Yeniye revizyonun kuralı
Her zaman üzerine + teknoloji + yenilik + estetik + konfordur.

2024 golf 8,5 1.5 Impression manueli görünce ve 116 beygir olduğunu okuyunca bende ipler koptu zaten.

Hayırlı olsun alınmış alınmıştır çok güzel mantıklı tercih olmuş.Bende aynı durumdayım araba yıl aynı.Astra güncel otomatik çok iyi araba.
@GolfTutkulu hocada aldı çok memnun.
Golf comfort manuel nereye kadar yani.

Yeni aracınız Hayırlı olsun. Bence satılmayışında en büyük etkenlerden biri manuel olması.
Artık hemen hemen herkes otomatik araç kullanmak istiyor.

Geri
Üst Alt