Adaptif Hız Sabitleyici ACC Arızası

EmreGren

Yeni Üye
İsim
Emre
Merhabalar,golf 7 5 aracima Acc taktirdim.
Uzun yolda,şehir içi,şehirler arası kullandim hiç sorun yok.
Ancak koye ve ya yaylaya çıkınca bozuk satıh yolda gidip, aşağı inerken ,dönüş yolunda yani sürekli acc kapalı, motor kapama etkin uyarısı alıyorum.
ACC yi yeni taktirdigim, logonun içinde radari.Hersey normal ama yokuş aşağı inerken uzun süreli belli bir noktadan sonra arıza veriyor.
Bazen front asisti kapatıp iniyorum ,o zman yapmıyor.
İnişlerde acc de kapalı oluyor hep.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum 🤗20240831_152502.jpg20240831_152502.jpg20240811_065424.jpg20240831_152502.jpg20240811_065424.jpg

Ekli dosyalar

• 20240817_231810.jpg
    20240817_231810.jpg
    47.3 KB · Görüntüleme: 19
  • 20240817_231759.jpg
    20240817_231759.jpg
    58.6 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG-20240805-WA0007.jpg
    IMG-20240805-WA0007.jpg
    138.3 KB · Görüntüleme: 22

Merhabalar,
Kalibrasyon bozukluğundan kaynaklanıyordur eğer kalibrasyon yapılıysa lastik basınçlarını eşitleyin sizinde dediğiniz gibi genellikle bozuk yollardan kaynaklanıyor Aynı problem benimde başıma geldi bozuk asfalt yolllarda bile devre dışı kalabiliyor.

Upvote 0
Merhaba sadece front assist hatası veriyorsa Radar arızalı olma ihtimali %90 tecrübeyle sabit. Bir ara piyasaya bu front asist hatası veren radarlar satıldı yurtdışındaki satıcılar tarafından 3 adet var elimde acc efsane çalışıyor ama front assist hatası veriyor.

Yinede şu seçenekleri deneme yapın.
1. Mevcut radarı Bilgisayar ile Kalibrasyon yapın - Su terazisi ile radarın bulunduğu konumun değerlerini ölçün dengeli değilse sağ ve soldaki ayar düğmelerinden dengeli hale getirin. Deneyin hala hata varsa,
2. Logo Değişimi yapın veya logo sökük sürüş yapın kalibrasyon sonrası hala hata varsa,
3. Radara yüklenen parametreyi değiştirin. Kodlamaları kontrol edin.

eğer hala çözüm olmuyorsa radarı değiştirin.

Geçmiş olsun.

Upvote 0
Merhabalar,golf 7 5 aracima Acc taktirdim.
Uzun yolda,şehir içi,şehirler arası kullandim hiç sorun yok.
Ancak koye ve ya yaylaya çıkınca bozuk satıh yolda gidip, aşağı inerken ,dönüş yolunda yani sürekli acc kapalı, motor kapama etkin uyarısı alıyorum.
ACC yi yeni taktirdigim, logonun içinde radari.Hersey normal ama yokuş aşağı inerken uzun süreli belli bir noktadan sonra arıza veriyor.
Bazen front asisti kapatıp iniyorum ,o zman yapmıyor.
İnişlerde acc de kapalı oluyor hep.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum 🤗Ekli dosyayı görüntüle 77897Ekli dosyayı görüntüle 77897Ekli dosyayı görüntüle 77898Ekli dosyayı görüntüle 77897Ekli dosyayı görüntüle 77898

Geçmiş olsun yorumlara katılmakla beraber bu ürünleri sen mi aldın ve montaj yaptırdın yoksa herşeyi onlarmı yaptı yani parça temini, montaj ve kodlamayı yapanlar bilmiyorlarmı sorunun çözümünü hatalarını düzeltsinler bir zahmet...

Son düzenleme:
Upvote 0
hocam taktırdığın yere gidip sorunu düzeltmesini istemelisin. Böyle çözüm bulamazsın. Aslında çok kolay bunu çözmek. Herkes bu işi yaparsa sonuç böyle oluyor maalesef.

Upvote 0
Merhabalar,
Kalibrasyon bozukluğundan kaynaklanıyordur eğer kalibrasyon yapılıysa lastik basınçlarını eşitleyin sizinde dediğiniz gibi genellikle bozuk yollardan kaynaklanıyor Aynı problem benimde başıma geldi bozuk asfalt yolllarda bile devre dışı kalabiliyor.
Çözüm bulabildiniz mi peki

Upvote 0
hocam taktırdığın yere gidip sorunu düzeltmesini istemelisin. Böyle çözüm bulamazsın. Aslında çok kolay bunu çözmek. Herkes bu işi yaparsa sonuç böyle oluyor maalesef.
Sürekli orayla irtibat halindeyim onlar da Şaşkın ilk kez böyle bir şey başlarına geldiğini söylüyorlar

Upvote 0
Onlarla hallediyorum zaten hocam peki sizce Çözümü nedir

Upvote 0
Merhaba sadece front assist hatası veriyorsa Radar arızalı olma ihtimali %90 tecrübeyle sabit. Bir ara piyasaya bu front asist hatası veren radarlar satıldı yurtdışındaki satıcılar tarafından 3 adet var elimde acc efsane çalışıyor ama front assist hatası veriyor.

Yinede şu seçenekleri deneme yapın.
1. Mevcut radarı Bilgisayar ile Kalibrasyon yapın - Su terazisi ile radarın bulunduğu konumun değerlerini ölçün dengeli değilse sağ ve soldaki ayar düğmelerinden dengeli hale getirin. Deneyin hala hata varsa,
2. Logo Değişimi yapın veya logo sökük sürüş yapın kalibrasyon sonrası hala hata varsa,
3. Radara yüklenen parametreyi değiştirin. Kodlamaları kontrol edin.

eğer hala çözüm olmuyorsa radarı değiştirin.

Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim cevabınız icin , cevabınızı gösterdim ve ben de radarin bozuk olduğunu düşünüyorum. Bu hafta yeni radar gelecek radar değişecek ins çözülür

Upvote 0
Geçmiş olsun yorumlara katılmakla beraber bu ürünleri sen mi aldın ve montaj yaptırdın yoksa herşeyi onlarmı yaptı yani parça temini, montaj ve kodlamayı yapanlar bilmiyorlarmı sorunun çözümünü hatalarını düzeltsinler bir zahmet...
Teşekkür ederim, yok ben Bi yere yaptırdım bütün süreci onlar yaptı. Sorun obd cihazıyla sürekli duzeltiliuor ama tekrar köyden yayladan aşağı inince sorun tekrarlıyor. En son buradaki yorumlardan sonra sorunun radarda olabileceğini düşünüyoruz onu degisecegiz

Upvote 0
Merhaba sorunum çözüldü, yardımcı olan.herkese teşekkürler.
Ön panjurda logonun içinde radarin oturduğu yerde 2 3 mm lik boşluk varmış çok hafif bir hareket mevcuttu. Yaptığımız testler sonucu sonunda sorunu bulduk.Radar ya da kurulum hatası değilmiş.Sicak silikonla sabitledik radari ve sorun tamamen çözüldü. Umarım bu gibi sorunları olanlara yardımcı olabilmisimdir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt