Bagaj Kapağı Su Alma Sorunu

BestOnur

Üye
İsim
Onur
Araç
2017 Golf 1.0 Tsi Comfortline
Merhaba değerli arkadaşlarım abilerim. 2017 7.5 aracım var geçen hafta yıkarken fark ettim bagaj kapağının sol üst menteşe kısmından aynı kısmın tam altındaki tavan bölmesine su aldığını gördüm. Tazyikli suyla yıkadığımda böyle bir sorunla karşılaşmadım ama hortumla ve bolca sulayarak yıkadığımda bu sorunla karşılaştım. Başına gelen çözüm bulan ya da fikri olan sizlerin düşüncelerini duymak isterim. Herkese iyi sabahlar.

Merhaba, 2016 golf 7 aracımda başıma gelmişti. Elektrik tesistat korumadan alıyordur. Araç kasasına sabitlenen taraf beyazlı kısım dışına siyah silikon çekerek kalıcı şekilde çözmüştüm.

1725965951669.png

Upvote 0
Merhaba, 2016 golf 7 aracımda başıma gelmişti. Elektrik tesistat korumadan alıyordur. Araç kasasına sabitlenen taraf beyazlı kısım dışına siyah silikon çekerek kalıcı şekilde çözmüştüm.

Ekli dosyayı görüntüle 78056
Merhaba, bilgi için teşekkür ederim. 7.5 kasaların tavan su tahliyesinin orta kısımda olduğunu okumuştum. Ben aracı yıkarken araba sola yatık eğimli şekildeydi bundan dolayı da olmuş olabilir. Çünkü bir çok defa hortumla yıkadım ve başıma böyle bir durum gelmedi hiç.

Upvote 0
bagaj kapağının sol üst menteşe kısmından aynı kısmın tam altındaki tavan bölmesine su aldığını gördüm.
Bahsettiğiniz bölümdeki döşemeyi aralayın, bir kişi de tavana su tutarken gözlemleyin sızıntının nereden geldiğini. En net teşhisi koyarsınız böylece.

Upvote 0
su tahliye hortumunu kontrol ettinizmi vw markasının içindeki tahliyeyi

Upvote 0
Upvote 0
https://www.golftutkusu.com/topic/8844-golf-7-bagaj-kapagi/post-343740 seninle alakalı mı bilmiyorum ama bagaja su girmesnin sebeplerinden biri de bu tahliyeden içeri su girmesi ile oluyor..vw markasının içinden bagaja su giriyor bagajıda kalıdırnca üst taraftan çıkıyor vs ..ama sizinki bumu bilemiyorum
Ben bagajla tavanın birleştiği sol üst kısımdan girdiğini düşündüm çünkü araç içinde suyun girdiği tavan köşe kısmında ıslaklık vardı. Ama bagaj kapağını kaldırıncada kapağın sol üst kısmından su akmaya başladı aşağıya doğru.

Upvote 0
https://www.golftutkusu.com/topic/8844-golf-7-bagaj-kapagi/post-343740 seninle alakalı mı bilmiyorum ama bagaja su girmesnin sebeplerinden biri de bu tahliyeden içeri su girmesi ile oluyor..vw markasının içinden bagaja su giriyor bagajıda kalıdırnca üst taraftan çıkıyor vs ..ama sizinki bumu bilemiyorum
Evet doğrudur kardeşim benimde başıma geldi bu tahliye hortumunun ucu kırılıp düşüyor daha sonra su bagaj kapağının içine doluyor

Upvote 0
Ben bagajla tavanın birleştiği sol üst kısımdan girdiğini düşündüm çünkü araç içinde suyun girdiği tavan köşe kısmında ıslaklık vardı. Ama bagaj kapağını kaldırıncada kapağın sol üst kısmından su akmaya başladı aşağıya doğru.
Sanırım sizin aracınız arkadaşlarında belirttiği gibi iki yerden su alıyor iki noktayıda kontrol edin sorun çözülür inşallah

Upvote 0

Geri
Üst Alt