Kaza tespit tutanağı ve sonrası

tarikche

Üye
İsim
Tarık
Araç
Golf 5
5 Eylül günü kamyonet süratle mahalle arasında yukarıdan gelen araca yol vermemek için ilerliyor. Fakat süratli gitmese yolun sol tarafı onun gidiş istikametine göre boştu.ama o beklemeyi tercih etmiyor ve benim aracıma sıfır yanaşıyor araç geçtikten sonra da sola doğru manevra yaptığı esnada kapalı olan aynama dorsenin babası takılıyor yoluna devam ettiği esnada ve aynamı parçalıyor. İki araçta sarsılıyor. Videoyu ilk izlediğimde kapı, çamurluk gitti diye düşündüm. Çok şükür öyle bir durum olmadı.. :) Karşı taraf bunun farkına varıyor olmasına rağmen durmuyor ve kaçıp gidiyor. Video kaydı mevcut komşumun dükkanından aldım. olayın olduğu saatten 20-25 dk geçtikten hemen sonra 112'yi aradım ve trafik polisleri ile görüştük. Normalde ölümcül bir kaza olmadığı sürece gelmediklerini biliyorum fakat benim evimin önüne kadar gidip videoyu izleyip şahit huzurunda tutanak tutuldu, rapor sisteme düştükten sonra aracı serviste yaptırabilirsiniz karşı tarafın sigortasından karşılanacaktır denildi. Görevli memurlar sisteme dün akşam saatlerinde yüklediler. Bugün öğleden sonra Avek ile görüştüğümde Trafik sigortası ile anlaşmalarının olmadığını, dışarıda özel servislerde yaptırabileceğimi söylediler.

Şimdi esas sorun şu bariz karşı tarafın sorumsuzca davranması ve alçakça kaçıp gitmesi sonucunda 2004 model değişeni dahi olmayan olan aracımı neden ben yetkili serviste değil dışarıda özel bir serviste yaptırıyorum? Dışarıda yaptıracağım yerin orijinal ayna yerine yan sanayi bir ürün kullanmadığını ve karşı taraftan para almak için araca orijinal ayna takıldı diyerek fiyatlandırma yapmayacağını nereden bileceğim dediğim zaman evet haklısınız bu maalesef yapılabilir. Aynanın yan sanayi olup/olmadığını yalnızca aynayı açtığınız zaman kapağında yazan koddan anlarsınız o da mümkün olmayacaktır şeklinde bir yanıt verildi.

Anlamadığım bir husus biz neden sigorta neden yaptırıyoruz? Avek Ümraniye karşı taraftan bu hasarın tutarını tahsil etmeyecek mi? Neden kaskonuz yoksa işlem yapamıyoruz diyorlar?

Not: Bana söylenen kendi sigortanızın anlaşmalı olduğu bir servise gidip kaza tespit tutanağını verin işlemlere başlarlar dedi. Fakat kafamı karıştıran raporda karşı tarafın kusurlu olduğu yazıyor olmasına rağmen neden benim sigortamın anlaşmalı olduğu yere neden gidiyorum? Neden karşı tarafın anlaşmalı olduğu yerde yaptırmıyorum bu işlemi ? Karşı tarafın sigortası karşılamayacak mı ?Bu konu hakkında bilgim yok beni aydınlatırsanız sevinirim :)

Bilgiler yanlış , yazılan çizilenler avekin dedikleri tümüyle fasa fiso

Elinizde kaza tutanağı var kaza videosu var karşı taraf %100 kusurlu

Yapmanız gereken karşı tarafın trafik sigortasıyla iletişime geçip hasar dosyası açtırmak . Karşı tarafın trf. Sigortasıyla sizin kendi trf sigortanız iletisime falan geçmez .

Sizin trf sigortası zaten banane kardesim benlik bi durum yok der gecer.

Karşı tarafın trf sigortası hasar dosyasını açtıgında size diyeceği

Abicim benimde anlaşmalı yerlerim burası git istediğin yere bırak. (Eee bu bu anlaşmalılarda yetkili servis degilse yapacak bisey yok ki zaten yetkiliyle anlaşması yoktur )

Durum bu

Eeee iş laylaylommm çarcabuk bitecek mi ?

Benim klasik sözüm vardır

Kaza yapmıycaksın bu ülkede
Kaskon yoksa hiç yapmıycaksın

Yada kader planında kaza olmayacak

Upvote 0
Aynı olay arkadaşımın başına geldi , şahit var trafik polisi gelmiş rapor tutmuş , karakolada şikayette bulunulmuş , e devletten kaza tutanağı çıktı adamın trafik sigortasına kadar elindeki belgede var o belge ile aracı tamirciye bıraktı exper gelmiş , şahitli , trafik polisinin tuttuğu raporu kale almayıp adamı bulup anlaşın kaza tutanağı tutun demiş , arkadaşın aracın arka cam kırık emanet yerde duruyor avukat bile tuttu en son 3 hafta sonra lanet etti cebinden yaptırdı , bu olay mart ayı gibi oldu hala karakol şikayetinden bile ses çıkmadı , onun kaskosu yoktu sizin var ise kendi kaskonuzdan yaptırın bırakın sigorta uğraşsın , veya çıkma bulun taktırın , dilan polatların serbest kaldığı ülkeden ben daha birşey beklemem

Upvote 0
Aynı olay arkadaşımın başına geldi , şahit var trafik polisi gelmiş rapor tutmuş , karakolada şikayette bulunulmuş , e devletten kaza tutanağı çıktı adamın trafik sigortasına kadar elindeki belgede var o belge ile aracı tamirciye bıraktı exper gelmiş , şahitli , trafik polisinin tuttuğu raporu kale almayıp adamı bulup anlaşın kaza tutanağı tutun demiş , arkadaşın aracın arka cam kırık emanet yerde duruyor avukat bile tuttu en son 3 hafta sonra lanet etti cebinden yaptırdı , bu olay mart ayı gibi oldu hala karakol şikayetinden bile ses çıkmadı , onun kaskosu yoktu sizin var ise kendi kaskonuzdan yaptırın bırakın sigorta uğraşsın , veya çıkma bulun taktırın , dilan polatların serbest kaldığı ülkeden ben daha birşey beklemem
Gerçekten ilginç bir olay. Ben az önce karşı tarafın sigorta firması olan firma ethica ile görüştüm. Eksper bu şekilde bir görüş sunamaz. Çünkü elinizde bir zabıt var. Görevli polis memurları tarafından tutulmuş, bizim kusurlu olduğumuza dair bir resmi belge var elinizde. Sizin aracınıza çarpan biziz dolayısı ile dilediğiniz servise aracınızı bırakıp dilerseniz bizim önereceğimiz yerlere de bırakabilirsiniz. Zaten firma dosya açacak orada olay yeri terk olduğu için belgeleri biz göndereceğiz şeklinde bir beyanda bulundular.. Hani aranızda tutanak tutun, anlaşın durumu bu aşamada söz konusu olamaz resmi bir yazı ve karar var. Olay yeri terk edilmemiş olsa veya kişi olay yerini terk etse size ulaşsa eğer sizin içinde teklifi uygunsa o zaman tabiki anlaşabilirsiniz diyebilirdim ancak bu aşamada böyle bir durum söz konusu olamaz. Müsait olduğunuz bir günde aracı servise teslim edin gerisi ile kusurlu olan taraf yani biz ilgileneceğiz dedi. 🤔

Upvote 0
Gerçekten ilginç bir olay. Ben az önce karşı tarafın sigorta firması olan firma ethica ile görüştüm. Eksper bu şekilde bir görüş sunamaz. Çünkü elinizde bir zabıt var. Görevli polis memurları tarafından tutulmuş, bizim kusurlu olduğumuza dair bir resmi belge var elinizde. Sizin aracınıza çarpan biziz dolayısı ile dilediğiniz servise aracınızı bırakıp dilerseniz bizim önereceğimiz yerlere de bırakabilirsiniz. Zaten firma dosya açacak orada olay yeri terk olduğu için belgeleri biz göndereceğiz şeklinde bir beyanda bulundular.. Hani aranızda tutanak tutun, anlaşın durumu bu aşamada söz konusu olamaz resmi bir yazı ve karar var. Olay yeri terk edilmemiş olsa veya kişi olay yerini terk etse size ulaşsa eğer sizin içinde teklifi uygunsa o zaman tabiki anlaşabilirsiniz diyebilirdim ancak bu aşamada böyle bir durum söz konusu olamaz. Müsait olduğunuz bir günde aracı servise teslim edin gerisi ile kusurlu olan taraf yani biz ilgileneceğiz dedi. 🤔
Aynen olması gereken bu bende birebir şahit olmasam olur mu öyle şey dicem ama exper onay vermedi

Upvote 0

Geri
Üst Alt