Kaza Sonrası Yetkili Servis mi Usta mı

Kaza sonrası araç tamiri nerede yaptırılması mantıklı

• Yetkili Servis (yüksek tramere rağmen)

Kullanılan: 23 69.7%
  • Tanıdık bir usta (elden ya da düşük tramer)

Kullanılan: 10 30.3%

• Kullanılan toplam oy
    33

Legandary

Üye
İsim
Legandary
Araç
Golf
Arkadaşlar çok soruldu ve soruluyor biliyorum ancak hala kafaların karışık olduğu bir konu diye düşünüyorum.

Aracıma park halindeyken çarpıldı talihsiz bu kaza sonucu sol ön çamurluk ve tamponun sol üst kısmında hasar oluştu. (araç audi a3 2022)

Yetkili servisin söylediği sol ön çamurluk %80 değişir , %20 ihtimal düzeltmeye çalışırız ancak boyanır. Tampon ise komple boyanır ve aşağı yukarı 50 bin tramer kaydı çıkar.

Ustayla henüz görüşmedim ancak lokal boya ile sol çamurluk ve tampon belki kurtarılabilir.

Şimdi aracımı satma düşüncem kısa vadede yok, 2-3 yıl en az binmeyi düşünüyorum. Kaza fotoğrafları elimde servis tamir fotoğraflarıda elimde olacak şekilde orjinal yetkili serviste işlem yaptırmam satış aşamasında 50 bin tramer kaydını açıklama ve aracın yaşayacağı değer düşüklüğü için minimum zarar seviyesinde kalmamı sağlar mı? (Alacağım değer düşüklüğü bedelinide hesaba katarsak)

Yoksa ustaya yaptırarak tramer işletmesem ancak experde göçük düzeltme ve işlem gözükecek olması araç değerini çok daha az seviyede düşürüp toplamda zararımı azaltır mı?

Ustayla görüşmem sonrası hasarı çamurluk boyasız göçük düzeltme (göze gelebilecek pötürtü kalacak şekilde) yapabileceğini, tamponda ise lokal boya ile çözüleceğini belirtti ücret aşağı yukarı 15-20 bin civarı masraf

Bence servis, günümüz de 50bin tramer bence bir şey ifade etmiyor bugün bir adet far serviste 70bin yada rline arka rampon 42bin herşey pahalı araç değerleri olmuş 2milyon ve karşı taraf ödeyecek işlem bitince birde araç değer kaybı için başvurursun olur biter...

İyi ilgilenildiği ve araç için en sağlıklı uygulamalar yapıldığı sürece nerede yapıldığı çok farketmez aslında

Yetkili kürkçü dükkanı <=> tilki

Sonuç hep bu olur.

Arkadaşlar çok soruldu ve soruluyor biliyorum ancak hala kafaların karışık olduğu bir konu diye düşünüyorum.

Aracıma park halindeyken çarpıldı talihsiz bu kaza sonucu sol ön çamurluk ve tamponun sol üst kısmında hasar oluştu. (araç audi a3 2022)

Yetkili servisin söylediği sol ön çamurluk %80 değişir , %20 ihtimal düzeltmeye çalışırız ancak boyanır. Tampon ise komple boyanır ve aşağı yukarı 50 bin tramer kaydı çıkar.

Ustayla henüz görüşmedim ancak lokal boya ile sol çamurluk ve tampon belki kurtarılabilir.

Şimdi aracımı satma düşüncem kısa vadede yok, 2-3 yıl en az binmeyi düşünüyorum. Kaza fotoğrafları elimde servis tamir fotoğraflarıda elimde olacak şekilde orjinal yetkili serviste işlem yaptırmam satış aşamasında 50 bin tramer kaydını açıklama ve aracın yaşayacağı değer düşüklüğü için minimum zarar seviyesinde kalmamı sağlar mı? (Alacağım değer düşüklüğü bedelinide hesaba katarsak)

Yoksa ustaya yaptırarak tramer işletmesem ancak experde göçük düzeltme ve işlem gözükecek olması araç değerini çok daha az seviyede düşürüp toplamda zararımı azaltır mı?
merhabalar sizinle aynı durumu yaşadım ve ne yapmak konusunda kararsızım yetkili de mi yaptırsam yoksa göçük düzeltme mi yapsam. Siz ne yaptınız ve ne onerirsiniz. Kaza fotoğrafım ektedir.

Ekli dosyalar

• IMG_5318.jpeg
    IMG_5318.jpeg
    152 KB · Görüntüleme: 43
merhabalar sizinle aynı durumu yaşadım ve ne yapmak konusunda kararsızım yetkili de mi yaptırsam yoksa göçük düzeltme mi yapsam. Siz ne yaptınız ve ne onerirsiniz. Kaza fotoğrafım ektedir.

Aracıma yandan çarpma sonucu resimdeki gibi göçük oluşmuştu. Yetkili servise gitmek yerine kaskonun anlaşmalı olduğu kaporta servisine giderek boyasız göçük düzeltme yaptırdım. Bir kaç yerinde boya atması vardı nokta şeklinde. Rötuş yapıldı üzerine pasta cila ve sonuç olarak %95 düzeldi. Yıl 2022 Ağustos. Piyasadan fiyat almıştım yaklaşık 2500 TL ye hallolur demişlerdi. Kasko 4200 TL onarım bedeli çıkardı. Servis muhtemelen parçayı değiştireceği için çok daha fazla çıkacağından eminim. Onarım sonucu ne beklediğinize göre ilerlemek lazım.

Ekli dosyalar

• IMG_20220731_035227_Original.jpeg
    IMG_20220731_035227_Original.jpeg
    130.3 KB · Görüntüleme: 41
  • 20230520_124047 Copy.jpeg
    20230520_124047 Copy.jpeg
    205.3 KB · Görüntüleme: 41
Aracıma yandan çarpma sonucu resimdeki gibi göçük oluşmuştu. Yetkili servise gitmek yerine kaskonun anlaşmalı olduğu kaporta servisine giderek boyasız göçük düzeltme yaptırdım. Bir kaç yerinde boya atması vardı nokta şeklinde. Rötuş yapıldı üzerine pasta cila ve sonuç olarak %95 düzeldi. Yıl 2022 Ağustos. Piyasadan fiyat almıştım yaklaşık 2500 TL ye hallolur demişlerdi. Kasko 4200 TL onarım bedeli çıkardı. Servis muhtemelen parçayı değiştireceği için çok daha fazla çıkacağından eminim. Onarım sonucu ne beklediğinize göre ilerlemek lazım.
Tertemiz olmuş, yakından bakınca da varsın iz vs belli olsun önemli değil.

Şehir neresi

Hocam ben yetkiliye verdim tampon için tırnak kısmından hasar almış sorun çıkartır yapılsada hassas olur salabilir kendini vs dendi, çamurluktada iz kalır illaki dendi. Aslında çamurluktaki ize razıydım ama tamponla uğraşmak istemedim açıkçası zaten aracı hemen satmayı düşünmüyorsanız uzun vadede (2-3 yıl) tramer değersizleşir aracın değeri artar değer düşüklüğü alınır vs zarar baya küçülür. Ayrıca bundan sonraki alıcıyı düşünerek 3 yıl arabaya binemem kendi keyfimden ödün veremem kazanın oluşu belli fotoğrafı var serviste tertemiz işlem görmüş. Siz yine ustalara göçükçülere gösterin fikriniz olsun öncelikle çok temiz düzeltirim derlerse güven veren birine verebilirsiniz.

@apranaxi ankara hocam

Geri
Üst Alt