Golf 7 U Led Nasıl Yapılır?

emin3435

Yeni Üye
İsim
emin
Araç
2021 1.5TSI Tiguan
Merhaba yeni aldığım Golf 7 Highline 2013 aracımda U far var ancak U kısmı led değil sanırsam çünkü çalıştıramadım. GTI larda U kısmının yandığını biliyorum ancak düz golf highline larda olmadığını düşünürken U kısmıda yanan golfler görmeye başladım. İnternette u kısmı yanan dizayn kayar ledli farlar var ancak yolda gördüklerim normal halojen sinyalli ama U led fonksiyonuna sahip olan golfler. Bunları nasıl yapıyorlar? Yıldan yıla bir değişim mi yoksa U kısmına led mi taktırmışlar? Far sonradan açılıp U kısmına led eklenebiliyor mu?

Hocam Merhabalar,

Ben de aynı konuda tıkandım kaldım, bilgili arkadaşlar bizi doğru şekilde yönlendirecektir.
Benim aracım 2015 model highline, aracın orjinalinde adaptif Bi-Xenon Basic far mevcut ama u led ne yazık ki yok.
U Led için Bi-Xenon Plus olarak geçiyor fabrikasyon led farlar,
Bunun yanı sıra, J Led ve Tayvan malı Çift U Led farlar mevcut.
Ben fabrikasyon olan orjinal tek u olan led far olan Bi-Xenon Plus arıyorum, kimileri senin aracında çalışmaz vb. gibi geri dönüşler yaptılar.
Aracımın üzerinde olan farlar ve istediğim farların görsellerini ekliyorum.
Bu konuda bilen arkadaşların yönlendirmelerini rica ederim.

İyi forumlar.

Ekli dosyalar

• 99e4a3b6c7f6c9e15709677c428b9225.jpg
    99e4a3b6c7f6c9e15709677c428b9225.jpg
    184.1 KB · Görüntüleme: 20
  • düz.jpeg
    düz.jpeg
    187.6 KB · Görüntüleme: 20
Hocam Merhabalar,

Ben de aynı konuda tıkandım kaldım, bilgili arkadaşlar bizi doğru şekilde yönlendirecektir.
Benim aracım 2015 model highline, aracın orjinalinde adaptif Bi-Xenon Basic far mevcut ama u led ne yazık ki yok.
Ben fabrikasyon olan orjinal tek u olan led far olan Bi-Xenon Plus arıyorum, kimileri senin aracında çalışmaz vb. gibi geri dönüşler yaptılar.

İyi forumlar.
Merhaba,sarı siteden yada buradan takip edip temiz U led far düşünce alacaksınız,dikkat etmeniz gereken şeyi,ilana düşen farlar beyinli yada beyinsiz olarak düşer,siz beyinli alırsanız işiniz daha kolaylaşır zira U led farlarda far başına 3 adet beyin var,ikinci husus fiyat fatklılıkları,bazıları beyinsiz farı başka bir ilandaki beyinli fardan pahalı satabiliyorlar,bir diğer hususta farın temizliği.Satan kişi genelde ya camı yıprandı ya merceği kirlendi gibi sorunlardan dolayı satar,burada dikkat etmeniz gereken farın temizliği.Yada bütçeniz müsaittir servisten yenisini temin edersiniz olur biter.
Gelelim uyarlanabilirliğe,benim aracımda 2015 Highline,benim farlarında U kısımları yanmıyordu yani Basic model vardı,ben U ledleri yanan modelden temiz bulup taktırdım.Soketlerde uyarlama yapılıyor,ayrıca bir modül değiştiriliyor,ve şuan sırunsuz kullanıyorum.Uygulamayı yapan Ali Erkan -Eva Garage-Çorlu.Kendisi burada üye,isterseniz iletime geçin,gerekli bilgiyi kendisi daha iyi verecektir @ekoman245

Merhaba,sarı siteden yada buradan takip edip temiz U led far düşünce alacaksınız,dikkat etmeniz gereken şeyi,ilana düşen farlar beyinli yada beyinsiz olarak düşer,siz beyinli alırsanız işiniz daha kolaylaşır zira U led farlarda far başına 3 adet beyin var,ikinci husus fiyat fatklılıkları,bazıları beyinsiz farı başka bir ilandaki beyinli fardan pahalı satabiliyorlar,bir diğer hususta farın temizliği.Satan kişi genelde ya camı yıprandı ya merceği kirlendi gibi sorunlardan dolayı satar,burada dikkat etmeniz gereken farın temizliği.Yada bütçeniz müsaittir servisten yenisini temin edersiniz olur biter.
Gelelim uyarlanabilirliğe,benim aracımda 2015 Highline,benim farlarında U kısımları yanmıyordu yani Basic model vardı,ben U ledleri yanan modelden temiz bulup taktırdım.Soketlerde uyarlama yapılıyor,ayrıca bir modül değiştiriliyor,ve şuan sırunsuz kullanıyorum.Uygulamayı yapan Ali Erkan -Eva Garage-Çorlu.Kendisi burada üye,isterseniz iletime geçin,gerekli bilgiyi kendisi daha iyi verecektir @ekoman245
Hocam çok teşekkürler,

Bu Bi-Xenon Plus farlar için kim ne tutturursa diye düşünmeye başladım.
Beyinli olarak 20-25k fiyat verenlerin yanı sıra, en absürt 50k fiyatlar dahi duydum.
Bu farın standardı nedir 3 beyinli olacak şekilde, bilgisi olanlar aydınlatabilirse çok sevinirim.

Bilgiler için teşekkürler. Basic led ve Bi-Xenon plus arasında U kısmında yanan led haricinde başka bir fark var mı? Bir de farı değiştirmeden U kısmına led yapabilmenin bir yolu var mıdır?

Bilgiler için teşekkürler. Basic led ve Bi-Xenon plus arasında U kısmında yanan led haricinde başka bir fark var mı? Bir de farı değiştirmeden U kısmına led yapabilmenin bir yolu var mıdır?
Evet var. Basic olanda mercek sadece aşağı yukarı oynar, Plus olanda mercek dört yöne oynayabilir. Sürüş sırasında ihtiyacınız olan tarafa daha fazla aydınlık verir.

Hocam çok teşekkürler,

Bu Bi-Xenon Plus farlar için kim ne tutturursa diye düşünmeye başladım.
Beyinli olarak 20-25k fiyat verenlerin yanı sıra, en absürt 50k fiyatlar dahi duydum.
Bu farın standardı nedir 3 beyinli olacak şekilde, bilgisi olanlar aydınlatabilirse çok sevinirim.
İkinci elde 10 bine çok temizinide bulursunuz,20 bin istenen ama leş gibi olanda var,yani bir piyasa söz konusu değil,kanımca 15k civarı temiz bılursanız hiç düşünmeden alın.

Hocam Merhabalar,

İyi forumlar.
Golf için ;
Adaptif Bi-Xenon Basic Far diye bir far tipi yoktur, hiç bir zaman da olmadı,

Golf 7 Far çeşitleri;
-Halojen Farlar

-Bi-Xenon Basic Farlar (sizin aracınızdaki farlardır, bu farın adaptif özelliği yoktur.!!)

-Adaptif Bi-Xenon Plus Farlar (bu farların gündüz sürüş farları tek ULed ‘li ‘olarak gelir.)

-Adaptif Bi-Xenon Top R Farlar (sadece Golf R modeline özel bir fardır, gündüz sürüş farları Çift ULed ‘li olarak gelir, ve farın içindeki sinyaller de Led ‘li dir.)

Zaten bu Adaptif Bi-Xenon Plus ve Adaptif Bi-Xenon Top R Farların esas alameti harikası ULed yanan gündüz farları değildir, bu farların esas alameti harikası Adaptif far özelliğinin olmasıdır.

İçine ked döşeyenler var,ama nejadar sağşıklı oluyor bilmiyorum,ayrıca far açılıyor,açılırken orası burası zedeleniyor,sonra basıyorlar Dyson'u,oda taşıyor felan,hiç bana göre işler değil,orjinal herzaman iyidir.
Diğer sorunuza Erkan hocam cevap vermiş zaten.

Golf için ;

Golf 7 Far çeşitleri;
-Halojen Farlar

-Bi-Xenon Basic Farlar (sizin aracınızdaki farlardır, bu farın adaptif özelliği yoktur.!!)

-Adaptif Bi-Xenon Plus Farlar (bu farların gündüz sürüş farları tek ULed ‘li ‘olarak gelir.)

-Adaptif Bi-Xenon Top R Farlar (sadece Golf R modeline özel bir fardır, gündüz sürüş farları Çift ULed ‘li olarak gelir, ve farın içindeki sinyaller de Led ‘li dir.)

Zaten bu Adaptif Bi-Xenon Plus ve Adaptif Bi-Xenon Top R Farların esas alameti harikası ULed yanan gündüz farları değildir, bu farların esas alameti harikası Adaptif far özelliğinin olmasıdır.
Aynı farlara sahibiz @ekoman245 hocamla. Solda farları aşağı yukarı yapmak için bir düğme yok. Comfortlarında orada düğme var. Demek ki multimedyanın içinde. Ben de adaptif aşağı yukarı yapıyor sanıyordum.

İçine ked döşeyenler var,ama nejadar sağşıklı oluyor bilmiyorum,ayrıca far açılıyor,açılırken orası burası zedeleniyor,sonra basıyorlar Dyson'u,oda taşıyor felan,hiç bana göre işler değil,orjinal herzaman iyidir.
Diğer sorunuza Erkan hocam cevap vermiş zaten.
Doğru diyorsunuz farın su alma gibi ihtimallerinide göz önünde bulundurunca yapılır mı değer mi bilemedim. İşin ehline kaliteli yere yaptırmak lazım ama bu işe de kaliteli yer girer mi orasıda muamma. Yardımlarınız için hepinize teşekkürler.

Aynı farlara sahibiz @ekoman245 hocamla. Solda farları aşağı yukarı yapmak için bir düğme yok. Comfortlarında orada düğme var. Demek ki multimedyanın içinde. Ben de adaptif aşağı yukarı yapıyor sanıyordum.
Farların (yukarı-aşşağı) otomatik olarak oynaması adaptif özelliği olduğu anlamına gelmemektedir, Farlar yukarı-aşşağı otomatik olarak hareket ediyorsa bunun anlamı araçta (otomatik far yükseklik sensörü) var anlamına gelir, Bi-Xenon farlarda otomatik far yükseklik sensörü (farların adaptif özelliği olsun veya olmasın) uluslararası trafik kuralları gereği zorunludur.

Comfortline gibi donanımlarda farlar Halojen olduğundan (otomatik far yükseklik sensörü) mecburi değildir, bu sebebten sürücünün manuel olarak ayar yapmasını sağlayan silindir şeklinde bir tuş bulunur,

Adaptif farların bazı özellikleri;
0-30 km hıza kadar yaya aydınlatması devreye girer, far mercekleri aynı anda sağa-sola doğru açılarak aydınlatmayı çevredeki bisiklet, yayalar vb. tehlikeleri fark etmeyi kolaylaştırır, çünkü bu hızlarda “kısa far aydınlatmasına” gerek yoktur,

Virajlarda direksiyon hareketine göre far mercekleri sağa-sola dönerek virajın iç kısımları aydınlatır, bu sayede virajlarda muazzam iyi aydınlatma sağlanır, Olası tehlikelerin erkenden fark edilmesi sağlanır,

100 km ve üstü hızlarda sağ farın merceği otomatik olarak biraz yukarı kaldırılır, sol farın merceği sabit kalır ve karşıdan gelen sürücüleri rahatsız etmez, bu sayede uzun farı açmadan daha uzağı görmeniz sağlanır, Adaptif farlar 7 farklı aydınlatma modunu içeren çok komplike çalışan bir sistemdir,

AFS (Adaptive Front-Lighting System);

9F2E6B39-67E1-47D1-8E18-877CE3E9AE74.jpeg

İkinci elde 10 bine çok temizinide bulursunuz,20 bin istenen ama leş gibi olanda var,yani bir piyasa söz konusu değil,kanımca 15k civarı temiz bılursanız hiç düşünmeden alın.

Çok teşekkür ederim hocam vermiş olduğun bilgi için,

Golf için ;

Golf 7 Far çeşitleri;
-Halojen Farlar

Çok aydınlatıcı hocam, teşekkürler.
Aşağı yukarı olduğundan kaynaklı öyle düşünmüştüm ama değilmiş demek ki :)

Geri
Üst Alt