1.5 Tsi Yazılım Hakkında

İsim
Tayfun
Araç
Golf 7
Merhaba abiler ve kardeşler, öncelikle hayırlı pazarlar dilerim. Yazılım önerisi

Son düzenleme:

Merhaba abiler ve kardeşler, öncelikle hayırlı pazarlar dilerim. 2020 model Golf 1.5 TSI ACT 150 BG aracım var ve tüm bakımlarını tanıdığım bir serviste yaptırıyorum. Aracımda Liqui Moly 5W30 yağ kullanıyorum.

Aracım yüksek devirde çekişten düşüyor. Alt devirlerde 150-170 km/h kadar rahat çıkıyor, fakat 5. ve 6. viteste hafif eğimli yolda 190 km/h’ye kadar çıkıp daha fazla gitmiyor. Araçta hız limitörü yok ve yağ sıcaklığı 105-112 °C civarında. Aracı cihaza bağladığımızda bir sorun görünmüyor, ayrıca hava basıncı yaparak kaçak testi de yaptık ve bir sorun tespit edilmedi.

Bu durumu yaşayan başka biri var mı? Desteklerinizi bekliyorum.

Aracınızın 0-100 verileri, ara hızlanmaları nasıl ? motorun hantallığı olsa orada da anlaşılır diye düşünüyorum aynı model yılında aynı motora sahip a3 e sahibim ancak belirttiğiniz hızlarda kırbaç vurulmuş gibi gidiyordu yazılım yokken de.

Upvote 0
Aracım 0-100 verileri araç sara sara çıkıyor hiç sorun yok araç aksina yüksek devirde 160-170 den sonra bayılyıor.

Upvote 0
O hızda giderken aldığınız IAT ve EGT loglarınızı paylaşınız. Eğer alabiliyorsanız, bunlarla beraber anlık yakıt basıncı ve rail basıncı, turbo charge boost verilerini ekleyin. O hızlardaki loglara ihtiyacımız var aracı nerede neyin kestiğini bilmiyoruz.

Upvote 0
dediklerinizi internetten araştırdım lakin aracı cihaza bağlayacak ve yazılı ve test sokacak ekipman ve donanıma sahip degilim. bu durumlara nasıl ulaşabilirim

Upvote 0
Merhaba abiler ve kardeşler, öncelikle hayırlı pazarlar dilerim. 2020 model Golf 1.5 TSI ACT 150 BG aracım var ve tüm bakımlarını tanıdığım bir serviste yaptırıyorum. Aracımda Liqui Moly 5W30 yağ kullanıyorum.

Aracım yüksek devirde çekişten düşüyor. Alt devirlerde 150-170 km/h kadar rahat çıkıyor, fakat 5. ve 6. viteste hafif eğimli yolda 190 km/h’ye kadar çıkıp daha fazla gitmiyor. Araçta hız limitörü yok ve yağ sıcaklığı 105-112 °C civarında. Aracı cihaza bağladığımızda bir sorun görünmüyor, ayrıca hava basıncı yaparak kaçak testi de yaptık ve bir sorun tespit edilmedi.

Bu durumu yaşayan başka biri var mı? Desteklerinizi bekliyorum.
1.5 Tsi lar 0 20 yağ kullanması gerekiyor

Upvote 0
Merhaba, arabayı ne kadar süre zorluyorsunuz. Örneğin her sürüşte bir kere 6500 devir çevirtiyor musunuz? Ya da sadece ayda yılda bir mi o devirlere ulaşıyorsunuz.
Yakın bir arkadaşımda farklı marka modelde bu problem vardı. Aldığı araç hep şehir içi git gelde kullanılmış. Güzel bir bakım akabinde zorlaya zorlaya sağır motoru kısa zamanda açmıştı.

Upvote 0
vallahi araç 4 aydır bende bayadır sorun vardı çözmeye çalışıyoruz şuan aynı sorunu yaşayan arkadaşlardan destek bekliyorum

Upvote 0
Maalesef sorunu çözemedim lakin şuan için ismini vermeyeceğim bir yazılım firması ile görüşüyoruz araç 1 gündür teste tabi tutuldu. 1.gün git gel olmak üzere yola çıkıldı aracın egzoz çıkış sıcaklıkları ve diğer hava emiş sıcaklıkları kontrol edildi sıcaklık değerleri normalin üstünde olduğu ve araç ısınca turbo basıncının düştüğü söylendi. Bugün ikinci gün tüm loğları aldılar ve şuanda yazılımları inceliyorlar. Araç hiç bir şekilde arıza aşığı yakmıyor. Kulak misafiri olduğum kadarı ile egzoz çıkış sıcaklığı içeri gelen hava v.b gibi şeylerde sorun olduğu duydum inceliyor bakalım sonuç ne çıkacak. Bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Araç tamamen orjinal bu arada.

Upvote 0

Geri
Üst Alt