Bagaj Kapağı Arkası Kaplama Sökümü

BestOnur

Üye
İsim
Onur
Araç
2017 Golf 1.0 Tsi Comfortline
Merhaba değerli forum üyeleri daha öncede bagaj kapağından su almayla ilgili bir konu açmıştım. Henüz zaman bulup yaptıramadım bagajı açınca tahliye deliğinde tıpa yok sanırım ya hortum içine kaçtı ya da stoplardan su alıyor ama stoplardan su alsa stopların içi de su dolmaz mı? Öğrenmek istediğim nokta ise bagaj kapağı kaplama sökümü. Reflektör kapağını açınca iki vida var bunları çıkardıktan sonra kaplamayı çektiğimizde gelir mi geri kalan kısmı tırnaklı mıdır? Daha önce kaplama söken arkadaşlarımızın deneyimlerini duymak isterim. Kaplamayı söküp kaçağı bulmam gerek. Saygılarımla.

Daha önce farklı marka aracımda stoplardan su almasından dolayı bagaja su almıştı. Ama stop farkedilecek kadar içi su doluyordu. Stoplarda nem, damlacık gibi bir şey gözlemlemiyorsanız oradan olduğunu sanmıyorum.

Upvote 0
Daha önce farklı marka aracımda stoplardan su almasından dolayı bagaja su almıştı. Ama stop farkedilecek kadar içi su doluyordu. Stoplarda nem, damlacık gibi bir şey gözlemlemiyorsanız oradan olduğunu sanmıyorum.
Her iki stop içinde de nemlenme yok bagaj içinde ufak stop lambasına ulaşılan kapaklar var o kapakları çıkardığımda sağ stop içi kuru ama sol stop kablolarında ve mandalında ıslaklık var kapaklar yokken bagajı kaldırdığımda sol stop kapağının olduğu kısımdan su geliyor sanırım amblemden su alıyor ve tahliye hortumu ya yok ya da çıktı.

Upvote 0
Belki araştırmışsınızdır ama, bagaja su alma ile alakalı şu videoya bakabilirsiniz. Bagaj kapağı değil de, stop arkası döşeme sökümüdür belki çözümünüz. Boşuna bagaj kapağı ile uğraşmayın.

Upvote 0

Geri
Üst Alt