Aracımı Her Çalıştırmamda Beyaz Duman Atması

yalcnmert

Yeni Üye
İsim
Mert
Öncelikle merhabalar herkese aracım Golf 7 1.6 tdı manuel 320.000km de. Bir ay önce aracımın emme manifoltu değişti ve değiştikten kısa bir süreliğine beyaz duman atma problemi gitmişti ama gelen çiğ mazot kokusu halen gitmemişti halen aynı problemim devam etmekte. Bu arada manifoltum un soğutma sistemi patlamıştı ve aracım artık zar zor çalışıyordu bu sebep ile değişmişti. Şuan gelen bu beyaz duman ve çiğ mazot kokusunu da enjektör kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Düşünmeme sebep veren şey ise rölantide bozulma ve titreme var ve dediğim gibi duman ve çiğ mazot kokusu problemleri de. Aracım 5 senedir bende ve herhangi bir enjektör kontrolü vs. yapılmadı.
İkinci olarak ise direksiyonumda ara sıra bir sertleşme oluyor alt takımda bir problem göremedim ancak bu sertleşme ile birlikte star-stop hatası vermekte bu konu hakkında da düşünceleriniz var ise yazarsanız sevinirim.
Sizin fikirlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Herkese keyifli sürüşler dilerim.

Merhabalar,

Ustası değilim fakat fikir vermesi açısından; piston segmanlarından kaynaklı bir sorun olabilir, piston yağı ve yakıtı iyi sıyıramıyor olabilir, enjektörler muhtemelen arızalı, turbo arızalı olabilir, manifoldun soğutma sistemi dediğiniz zannedersem EGR sistemi, manifold çıkışnda bulunur ve içerisnden soğutma suyu geçer, beyaz dumanın bir nedeni de soğutma suyu yanmaya karışıyor olabilir.

Direksiyon sertleşmesi ve start stop hatası akü kaynaklı diye düşünüyorum. Bu araçların direksiyon sistemi elektrik ile çalışır.

Sadece varsayım.

Öncelikle merhabalar herkese aracım Golf 7 1.6 tdı manuel 320.000km de. Bir ay önce aracımın emme manifoltu değişti ve değiştikten kısa bir süreliğine beyaz duman atma problemi gitmişti ama gelen çiğ mazot kokusu halen gitmemişti halen aynı problemim devam etmekte. Bu arada manifoltum un soğutma sistemi patlamıştı ve aracım artık zar zor çalışıyordu bu sebep ile değişmişti. Şuan gelen bu beyaz duman ve çiğ mazot kokusunu da enjektör kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Düşünmeme sebep veren şey ise rölantide bozulma ve titreme var ve dediğim gibi duman ve çiğ mazot kokusu problemleri de. Aracım 5 senedir bende ve herhangi bir enjektör kontrolü vs. yapılmadı.
İkinci olarak ise direksiyonumda ara sıra bir sertleşme oluyor alt takımda bir problem göremedim ancak bu sertleşme ile birlikte star-stop hatası vermekte bu konu hakkında da düşünceleriniz var ise yazarsanız sevinirim.
Sizin fikirlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Herkese keyifli sürüşler dilerim.

Öncelikle aramıza hoş geldin...

https://www.golftutkusu.com/topic/178-ben-kimim-tanisma-konusu/page/243

Ve geçmiş olsun...

Araç kaç model sizin manuel ve 320bin km golf 🧿hiç durmamış...

Kendini tanıtmadığın için nereden katıldığını bilmiyorum ama İstanbul da isen aracı götürüp danışacağın usta var en azından fikir alırsın yapabilecek birşey var ise yapar yada seni yönlendirir...

Öncelikle aramıza hoş geldin...

https://www.golftutkusu.com/topic/178-ben-kimim-tanisma-konusu/page/243

Ve geçmiş olsun...

Araç kaç model sizin manuel ve 320bin km golf 🧿hiç durmamış...

Kendini tanıtmadığın için nereden katıldığını bilmiyorum ama İstanbul da isen aracı götürüp danışacağın usta var en azından fikir alırsın yapabilecek birşey var ise yapar yada seni yönlendirir...
Günaydın Metin Bey hoş buldum sağ olun 2014 model evet İstanbul dan katılıyorum yönlendirebileceğiniz bir yer var ise süper olur.

Günaydın Metin Bey hoş buldum sağ olun 2014 model evet İstanbul dan katılıyorum yönlendirebileceğiniz bir yer var ise süper olur.

Aşağıdaki numarayı 9 gibi ara cevap vermez ise whatsapptan yaz dönecektir sana derdini anlat bizim forumu söyle en azından kendi çözemez ise seni farklı bir arkadaşına yönlendirecektir...

+90 (505) 341 16 97 Fatih bey

Yaptığı işlerden Örnek video...

Öncelikle geçmiş olsun,
Beyaz duman büyük olasılıkla segman kaynaklıdır diye düşünüyorum. (Eğer ilk çalışmada duman atıp sonra kesiyorsa) rolantide titreme enjektör kaynaklı olabilir. Direksiyon sertleşmesi ise arkadaşların dediği gibi akü kaynaklıdır.

Geri
Üst Alt