Geri geri gelirken frene basınca tık sesi

Selcuk81

Yeni Üye
İsim
Selçuk
Araç
Golf 7
Arkadaşlar merhaba
2016 golf 7 aracım var, şöyle bir sorunum var. 10-15 km yol yaptıktan sonra geri geri gelirken normal park etmek için frene dokunduğum tak diye bir seferlik bir ses yapıyor. Aracın normal gidişinde herhangi bir ses titreme vs bir problem yok. Yeni balata değişimi yaptım yetkili serviste ses bundan sonra başladı. Yetkili servis olduğu için balataya kabahat bulamadım bütün ön takım akslara kadar kontrol ettirdim bir sorun yok. Böyle nir durumla karşılaşan var mı acaba servis balatasında hata olabilir mi ? Ferodo marka balata takılmış

Olabilir, Yapılan servisin garantisi var. Tekrar oraya gitmenizi tavsiye ederim.
Gittim kardeş biz ses duymadık deyip aracı geri verdiler ama bariz yapıyor ses sorun her zaman yapmıyor yani araç 10 km yol yapınca geri geri ilk frende yapıyor ve sadece bir sefer yapıyor ikinci deneme de yapmıyor

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba
2016 golf 7 aracım var, şöyle bir sorunum var. 10-15 km yol yaptıktan sonra geri geri gelirken normal park etmek için frene dokunduğum tak diye bir seferlik bir ses yapıyor. Aracın normal gidişinde herhangi bir ses titreme vs bir problem yok. Yeni balata değişimi yaptım yetkili serviste ses bundan sonra başladı. Yetkili servis olduğu için balataya kabahat bulamadım bütün ön takım akslara kadar kontrol ettirdim bir sorun yok. Böyle nir durumla karşılaşan var mı acaba servis balatasında hata olabilir mi ? Ferodo marka balata takılmış
balatada bosluk kalmıs

Upvote 0
Alışma sürecinde balata diske biraz yakın olabilir, hatta sürtebilir. Bir süre daha kullanıp durumu izleyin, geçmezse tekrar servise gidin.

Upvote 0
Alışma sürecinde balata diske biraz yakın olabilir, hatta sürtebilir. Bir süre daha kullanıp durumu izleyin, geçmezse tekrar servise
Alışma sürecinde balata diske biraz yakın olabilir, hatta sürtebilir. Bir süre daha kullanıp durumu izleyin, geçmezse tekrar servise gidin.
2 haftadır böyle yaklaşık 500 km yol yaptım.

Upvote 0
5bin km önce diskleri ve balataları değiştirdim. Bin kmdir zaman zaman geri viteste ötme, soğukken ses yokken fren az ısınınca basmadan ağır ağır giderken vik vik ses, frene basınca gacırtı, toyurtu hatta hışırtı vb sesler almaya başladım. Ustaya gidince sustu, ayrılınca tekrar başladı falan. Bir var bir yok derken sinir ediyordu. Bazı balatalarda olur normaldir vb deniyordu hep.

Sonunda bugün bir frenciye gittim. Sıkıntının sebebi pek beklemediğim bir yer çıktı. Kendi ustam (kalfa daha doğrusu) arka kaliperleri takarken el freni teli hortumunu bir yere takıp kastırmış. Her iki tekerlekte hemde. El frenini indirince bazen tam inmiyormuş besbelli. Tel normal yoluna gelince sıkıntı çözüldü.

Genel olarak olası montaj hatalarına da baktırın bence.

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba
Arka frenden geliyor olmasın? Benim Golf 7 de 190.000 KM geldiydi, arada sırada geri geri gerlirken tak diye ses yapıyordu. Yıllar içerisinde frenleri bakıma alınca da değişmiyordu. Golf 7 lerde çok duydum. Ama dert etmedim, çünkü çözümünü bulamadım...

Upvote 0

Arka frenden geliyor olmasın? Benim Golf 7 de 190.000 KM geldiydi, arada sırada geri geri gerlirken tak diye ses yapıyordu. Yıllar içerisinde frenleri bakıma alınca da değişmiyordu. Golf 7 lerde çok duydum. Ama dert etmedim, çünkü çözümünü bulamadım...
Yok önden geliyor ses birde arada sıra da değil hergün yapıyor aynı sesi geri geri frene basınca

Upvote 0

Geri
Üst Alt