DSG Vites Geçişlerinde Aptallaşma Sorunu

UBC53

Üye
İsim
Ataberk
Araç
Volkswagen Golf MK7 ''15 Highline dsg 1.6 TDİ
Selamın Aleyküm aracım 1.6 tdi golf 7 dsg

güçlendirilmiş tüp sonrası bir çok sorun yaşadım şanzımancıya götürdüm baktırdım kavraman bitik dediler vs vs

benim genel şikayetim araba vites düşürmeyi akıl etmiyor 55 km hıza iniyorum halen 6. viteste devam etmeye çalışıyo haliyle boğuluyor biraz gaza basıyorum halen 6. vites devam etmeye çalışıyor gaza sonuna kadar basıyorum bu sefer 2 vites birden düşüp 4 e çekip tekrar 5 e atıyor arabayı akıcı bi şekilde kullanmak mümkün olmuyor daha önceden böyle değildi

asıl sorum şu bu sorunu kavramadan dolayı mı yoksa mekatronikten mi yapar (bilgisayarda arıza kaydı yok ekranda da bişey çıkmıyor)

yardımcı olucaklara şimdiden teşekkür ediyorum

Merhaba, benzer bir sorunu 20120 yılında yaşamıştım. Araç seyir halinde iken 7 den 5 e çekiyor sonra 6-7 yapıyordu tekrar 6' ya düşüyordu vs. Doğuş otoya ilk götürdüğümde DSG resetleme ve adaptasyon yaptılar. 3-4 gün sorun olmadı fakat sonra tekrar aynı sorun baş gösterdi. Tekrar aracı servise götürdüğümde iyi niyet garantisi kapsamında mekatronik değişimi gerçekleşti.

yakın tarihte kart değişimi oldu mu araca yoksa sadece tüp mü taktınız

Hocam tüpü sizde modaya uyup mu taktirdiniz yoksa sorun mu vardı neye göre tüpün değişmesine karar verildi.
Ben şahsen karşıyım problem tupten çıkmadıkça tupe müdahale edilmesine
hocam basınç doldurmadığı için d ye alıp gitmeye çalıştığımda arabada haraket söz konusu olmuyordu ekranda frene basın uyarısı veriyordu frene biraz basılı tutunca anca kalkıyordu araba araştırdım tüpten dolayıymış bende bakım amaçlı tüpü değiştirdim + şanzıman mekatronik yağı falan da değişti durum bu ümraniyede ölmez oto idris usta ile tanıştım bu gün sorunumu gösterdim aracımın şase numarasını verdim şanzıman ve motor yazılımını haftaya güncelliycez bakalım düzelme olucak mı eğer düzelirse yeniden bir konu açıcam forumda deneyimlerimi vs yazıcam

Geri
Üst Alt