GOLF 6 İÇ AYDINLATMA YARDIM

Gokboerue

Yeni Üye
İsim
mir
Herkese merhaba,

Aranıza yeni katıldım,sormak istediğim bir konu var.2010 trendline model golf aracımda ön tavan aydınlatması çalışmıyor.Önceden kapı sensörüne bağlı bir sorun vardı.Yani paneldeki büyük düğmede temassızlık vardı desem daha doğru olur.Hafiften oynayınca sensör aydınlatma çalışıyordu sonra hiç çalışmamaya başladı.Bende düğmede küçük bir sorundur söküp bakayım dedim pek de küçük değilmiş sanki :)  Söz konusu düğmenin ayaklarından biri erimiş.Görseli ektedir.Ben saf bu işlemi anahtarı kontaktan almadan yaptım sanırım kısadevre oldu şimdi okuma lambaları ve arka tavan ışığı da dahil olmak üzere hiç biri yanmıyor.Muhtemelen sigorta kaynaklı bir sorun.Şemaya baktım 17 numara 10 amperlik kırmızı sigorta.Temin edip değiştirecem ama sorun ordan değilse panel komple yanmış olabilirmi? Ve bu düğmeden nasıl temin ederim ya da tamir ederim.Bunun için servise uğrayıp başımı ağrıtmak istemiyorum.Yardımcı olabilecekler için şimdiden teşekkür ederim...

20170404_171526.jpg

20170404_171612.jpg

20170404_171600.jpg

20170404_171607.jpg

20170404_171617.jpg

20170404_171628.jpg

Hocam bayağı bir erimiş plastik kısım. sorunun tamamen panele sıçradığını sanmıyorum. lakin sigortalar bunun için varlar.

Geçmiş olsun bir elektirikçi görse çok daha iyi olur.

Umarım sadece sigortadandır da çözerim hemen.Yanıt için teşekkürler

Deneyin ve sonuçtan haberdar edin hocam. iyi Forumlar :)  

@Gokboerue hocam minicik bir ampülün sıcaktan düğmenin ayaklarını bu kadar eritmesi hayra alamet değil., üreticiler böyle küçük ama hayati parçaların gerek ar-gesine., gerek kalite ve uzun ömürlülük olarak oldukça dikkat ederler., sigortayı değiştirince sorun çözülüp çalışabilir ama aracın tesisatının kontrol edilmesini serviste yada işini bilen ehli bir elektrikçinin değerlerinin ölçülmesi sizin yararınıza olacaktır., böyle ufak şeyler ilerde daha kötü şeylere sebeb verebilir Allah korusun

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Gokboerue hocam minicik bir ampülün sıcaktan düğmenin ayaklarını bu kadar eritmesi hayra alamet değil., üreticiler böyle küçük ama hayati parçaların gerek ar-gesine., gerek kalite ve uzun ömürlülük olarak oldukça dikkat ederler., sigortayı değiştirince sorun çözülüp çalışabilir ama aracın tesisatının kontrol edilmesini serviste yada işini bilen ehli bir elektrikçinin değerlerinin ölçülmesi sizin yararınıza olacaktır., böyle ufak şeyler ilerde daha kötü şeylere sebeb verebilir Allah korusun
Valla bende aynı şeyi düşündüğüm için sizlere danışmak istedim.Sonuçta oraya gelen akım ne kadar kuvvetli olabilir ki de o ayağı o kadar eritebilsin.Biraz daha gitsin de 100000 bakımı yaklaşıyor olmadı onu serviste yapıp bunu da aradan çıkarırız.Teşekkür ederim

Sorunu hallettim sigortadanmış.Şemadakinden farklı bir sigorta olduğu için kendi başıma yapamadım ustaya gittim.Tek düğme bulamadım,eriyen ayağa geçici birşeyler ayarladık.Teşekkürler cevaplar için

Geri
Üst Alt