Araç Tekleme

harvey

Üye
İsim
Barış
Merhabalar arkadaşlar, 1.6 tdi midline aracım var 2016 model henüz 4900km de 10-15 gün önce ve bugün olmak üzere araçda sabit hızla yol alırken sanki gazdan kesilme veya tekleme gibi 1-2 saniyelik bir durum oldu. Her seferindede araç deviri 2000 altıydı yaklaşk 1800 gibi. Hızlanma yada yavaşlama durumu söz konusu değildi. 10-15 gün önce ilk kez Manisa-Balıkesir arası uzun oldu bu durum başıma geldi. Aklıma ilk olarak yakıt geldi. Depoda yakıt çeyreğin altındaydı ve aklıma yakıtda bir pislik vb durumu olma gibi şeyler geldi. Daha sonradan geçen hafta depoyu fulledim ve bugün aynı durum tekrar başıma gelince yazmak istedim. Üzerinde durulması gereken bir durum mudur ? Servise filan götürmem gerekir mi ? 

Not: Yakıtı Shellden alıyorum.

Geçmiş olsun hocam servise görünmekte fayda var. Cok erken gelmiş sizin başınıza bu durum

Hayır manuel araç. Servise götürmekde fayda var diyorsunuz yanii :/

@harvey DPF rejenerasyonu yapıyor ise bazen öyle kesiklikler yapabiliyor. Bende ara ara rejenerasyona denk geldiğimde oluyr. Bence arıza olduğunu söylemek için yeterli belirti yok. Kullanmaya devam edin, artarsa ve artık görülür hissedilir hale gelir ise servise başvurursunuz.

Bence artmasını beklemeden bir sevise ugrayıp kontrol edilmesı daha uygun olur.

@harvey DPF rejenerasyonu yapıyor ise bazen öyle kesiklikler yapabiliyor. Bende ara ara rejenerasyona denk geldiğimde oluyr. Bence arıza olduğunu söylemek için yeterli belirti yok. Kullanmaya devam edin, artarsa ve artık görülür hissedilir hale gelir ise servise başvurursunuz.
Birkaç kez aracı kapattıkdan sonra fandan ses geldi. Fan bir süre daha çalışmaya devam etti. Buda dpf ile ilgili bir durum galiba. 2 side aynı durumdan kaynaklı olabilme ihtimali varmıdır yani ?

Geri
Üst Alt