Güncel Bakım Masrafları

Bugün Arca Bursa'da 2019 Model 1.5 TSI aracımın yıllık bakımını yaptırdım. Yağı kendim götürdüm ve sadece filtre ve tapa/conta almış oldum. En basit ifadeyle serviste yağ değişimi ücreti bu şekilde oldu. Hava ve polen filtresini kendim alıp değiştireceğim. Toplamda 4500 TL gibi bir rakama yağ değişimi/yıllık bakımı tamamlamış oldum.Ekli dosyayı görüntüle 75359
Hocam 34bin de lastik değişimi neden dedi servis? Fabrikasyon lastik 45-50bin km dayanmıyor mu ?

Doğuş Oto Ankarada, Golf MK8 Style aracımın 3. yıllık bakımını 6.084,98 TL'ye yaptırdım. Ele alınan kalemler:

Bakım
Açılır cam tavan temizlendi
SIZDIRMAZ CONTA
YAĞ FİLTRESİ
Castrol EDGE PROFESSIONAL LL IV FE 0W-20

Bilginize,
Cam tavan temizlendikten sonra yağlama işlemi de yaptılar mı?

Yağ bakımında bu filtre ve castroll magnetik kullanıldı, yağ filtresinş görmedim. Trigerin parçalarını da bekliyoruz geldiğinde fotoğraflarını atarım. Bu işlerden çok anlamam belki de dediğiniz gibidir.
Paylaştığınız resimdeki hava filtresi sahtedir dikkat..!!

Gittiğiniz yer çakma filtre kullanıyor, paranızla rezil olmayın, paranızla aracınıza zarar veriyorlar.

Yağ bakımında bu filtre ve castroll magnetik kullanıldı, yağ filtresinş görmedim. Trigerin parçalarını da bekliyoruz geldiğinde fotoğraflarını atarım. Bu işlerden çok anlamam belki de dediğiniz gibidir.

Etiketteki

Barkodlu kod (4 E ile başlayan)
Altındaki Ls750 ile başlayan

Bunları googla yazınca hicbir sey çıkmıyor.

Bu derece çakma yani.

Kullandığız castrol magnetic de büyük ihtimal tarım kredi marketlerinde ki ayçicek yağı olabilir?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-05-15-13-09-37-688_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-05-15-13-09-37-688_com.miui.gallery.jpg
    96.5 KB · Görüntüleme: 25
Doğuş Oto Ankarada, Golf MK8 Style aracımın 3. yıllık bakımını 6.084,98 TL'ye yaptırdım. Ele alınan kalemler:

Bakım
Açılır cam tavan temizlendi
SIZDIRMAZ CONTA
YAĞ FİLTRESİ
Castrol EDGE PROFESSIONAL LL IV FE 0W-20

Bilginize,
Merhaba. Sunroof temizlenirken su giderleri içinde temizlik yapıyorlar mı ?

Hocam 34bin de lastik değişimi neden dedi servis? Fabrikasyon lastik 45-50bin km dayanmıyor mu ?
Dikkat ederseniz onay verilmeyenler kısmında, sanki otomatik olarak bu konulara hiç girmeyelim demek gibi bir şey olmuş.

Lastikler değişmedi yani özetle.

Dikkat ederseniz onay verilmeyenler kısmında, sanki otomatik olarak bu konulara hiç girmeyelim demek gibi bir şey olmuş.

Lastikler değişmedi yani özetle.
Bakalım ilerde ilk 15bin bakımına sokunca bende de yazacak mı

Etiketteki

Barkodlu kod (4 E ile başlayan)
Altındaki Ls750 ile başlayan

Bunları googla yazınca hicbir sey çıkmıyor.

Bu derece çakma yani.

Kullandığız castrol magnetic de büyük ihtimal tarım kredi marketlerinde ki ayçicek yağı olabilir?
Bu paraya en azından bir soğuk sıkım zentinyağı kullanmalarını beklerdim üstad, ayçiçek yağı olmadı şimdi

Bu filtreler çakma.

Ayrıca, takılacak olan devirdaim ve Triger seti INA marka değil ise onlarda yan sanayi veya kalitesi düşük bir üründür.

10 000 TL ye ancak o kadar olur.

Ödediğimiz ücret kadar karşılık buluruz, bu nu unutmayalım.

Sahte yağ ve sahte hava ve yağ filtresi, motorun en büyük düşmanıdır.

.

Bugün doğuş tan aldığım ağır bakım teklifi.
Sanayide uğraşmaya pek gerek yok gibi.

Ekli dosyalar

• Doğuş FiyatTeklifi_page-0001.jpg
    Doğuş FiyatTeklifi_page-0001.jpg
    158.2 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:

Geri
Üst Alt