Golf 7.5 Yeni Tip Arka Logo İçerde Kalması (Logo Kamera Montajıyla Tamamlandı)

Vagger_Boy

Katılımcı Üye

İsim
Ozan
Araç
Golf 7.5 1.0 TSI Midline Plus
Merhaba herkese.....
Ön ve jant göbeklerinde ki amblemlerimi yeni tip (golf 8 logoları) ile güncelledikten sonra. Sıra arka logoyu bulmaya geldi. Bulduklarımın hepsini taktığımda logo içerde kaldı. Sebebi ise Passat - Golf 8 gibi araçların bagaj kapağında ki amblemin ortasından kemer diye tabir edilen bir çizgi (arka logoyu ortalayıp iç tarafta kalan stopların ucuna dek uzanan çizgi) geçmiyor. Bunun bir yolu var mıdır ? Yeni tip logonun tırnaklarını plastik kaynak ile uzatmak gibi vs... İlginiz için şimdiden teşekkür ederim....

Bende çok istedim yapmayı. Dün Facebook da birisi şu fotoğrafı paylaşmış yorumlarda. Gördükten sonra hayal kırıklığı yaşadım. 😑

Ekli dosyalar

• 19916375-A21C-47AF-A449-ADDB1DAD543F.jpeg
    19916375-A21C-47AF-A449-ADDB1DAD543F.jpeg
    54.3 KB · Görüntüleme: 196
Aynen böyle oluyor @MST42 . Birkaç yol deneyeceğim ilk olarak tırnaklara plastik kaynakla ek yapacağım işe yararsa oldu diye paylaşacağım...

Bende çok istedim yapmayı. Dün Facebook da birisi şu fotoğrafı paylaşmış yorumlarda. Gördükten sonra hayal kırıklığı yaşadım. 😑
Bizim yaptigimiz arac :) kamera acilinca normal oluyor gozukuyor da kapatinca iceride kaliyor tabi. 3-4 kisiye taktik bu sekilde

Ekli dosyalar

• 3407A796-3A84-40DE-82E5-B6252DBAC63B.jpeg
    3407A796-3A84-40DE-82E5-B6252DBAC63B.jpeg
    138.4 KB · Görüntüleme: 101
Bu işe kafa yorulursa gayet güzel yapılır. Logonun arkasındaki kısım 3d çizilip, ayaklar ne kadar içerde kalıyorsa o kadar uzatılarak 3d printer ile yeniden yapılsa tertemiz olur.

Bu işe kafa yorulursa gayet güzel yapılır. Logonun arkasındaki kısım 3d çizilip, ayaklar ne kadar içerde kalıyorsa o kadar uzatılarak 3d printer ile yeniden yapılsa tertemiz olur.
Hocam plastik kaynakçıya çizdim verdim bugün bakacak dediğiniz gibi olursa...

Kapalı hali ile kameralının aynı durur dışarıdan bi farkı yoktur hocam @MST42

Kapalı hali ile kameralının aynı durur dışarıdan bi farkı yoktur hocam @MST42
Bu işe bi çözüm bulalım. Ben şu an aracımı komple yeni logoya çeviriyorum. Replika pretoria janta bile logo çözdüm. Sadece bagaj kaldı.

Ekli dosyalar

• 58A6C36D-1AAA-46CB-9D9A-BB2F94251A91.jpeg
    58A6C36D-1AAA-46CB-9D9A-BB2F94251A91.jpeg
    195.9 KB · Görüntüleme: 82
Kamerasız araç ile kameralı aracın logosu farklı mı oluyor peki?
Sadece gordugunuz logoyu takamazsiniz uymaz, alt siyah parcasini da degistirmeniz gerekir. O siyah parca da kamerasizdan cikma ise kameraliya olmaz. Tam tersi olur fakat

Sadece gordugunuz logoyu takamazsiniz uymaz, alt siyah parcasini da degistirmeniz gerekir. O siyah parca da kamerasizdan cikma ise kameraliya olmaz. Tam tersi olur fakat
İşin Aslı şu, bi arteon var kameralı bi b8 var kamerasız ikisine de logo ihtiyacımız var. Yardımcı olabilirmisin?

Hocam plastik kaynakçıya çizdim verdim bugün bakacak dediğiniz gibi olursa...
Bugün dönüt aldım. Tırnakları uzatılıyor yalnız daire şeklinde ki logonun et kalınlığı bu sefer yetersiz kalıyor. Tırnakların ucu ile logonun arka kısmı arasında hava boşluğu duruyor. Bu boşluğu bu sefer logonun arkasında ki tırnakların olduğu kısımları delik bırakarak arkasına plastik parça yapıştırmayla deneyeceğim. Tabi ki kenarları krom renkte değil. Eğer dolgu işlemi tam olursa kenar kısımları krom boya ile boyayıp. Arka kısıma takma yoluna gireceğiz. %60 olur durumunda şu an başka da bir yok bulamadık

Geri
Üst Alt