eTSI Fren Kavrama Hissizliği

ugur.dogan

Katılımcı Üye

İsim
Uğur
Araç
Golf
Merhabalar arkadaşlar,

1.5 e tsi cupra aracımda fren yaptığımda sanki frenin kavrama tutuşu hissiz geliyor.

Bu durumun mild hibrit sistemiyle bi bağdaştırıcılığı var mı
?

Merhabalar arkadaşlar,

1.5 e tsi cupra aracımda fren yaptığımda sanki frenin kavrama tutuşu hissiz geliyor.

Bu durumun mild hibrit sistemiyle bi bağdaştırıcılığı var mı
?
Hiç tam asıldınız mı
Kaza yapmaktan son anda kurtuldum fakat iyi tutuyor tüm güçle asılınca

Hayırlı olsun Uğur Hocam.
Kaç km oldu teslim alalı.
Fren rodaji gibi şeyler geldi aklıma da o yüzden diyorum.

Evet Golf 8'de de benzer durum var. Fren 2 kademeliymiş gibi, ilk basıyorsun biraz boşluyor biraz daha basıyorsun gibi.
Zamanla alışılıyor.

3 yıla yakındır kullanıyorum, 55bin km oldu. Ani frenlemede ya da başka bir durumda problem yaşamadım. Fren tepkilerine kolay alışılıyor.
sadece sorun yaşayanlar yazınca genelde sorun var algısı oluşuyor sizin gibi memnun olanlar da yazınca bu algılar kırılabilir

Tarif ettiğiniz şey sanırım şu; yolda giderken ayağımızı gazdan çektiğimizde motor stop ediyor ve süzülüyor. Vites D modundayken ekonomi odaklı ayarlandığından devamlı motoru kapatma eğiliminde araba. Ben tarif ettiğiniz durumu bu motoru stop etme durumlarında hissediyorum. Bu stop etme durumunu kapatamıyoruz da. Sadece vites konumunu S moduna almak lazım ya da direksiyonun arkasındaki vites kulakçıklarından - (eksi) yi tıkladığımızda motor çalışıyor tekrardan. O nedenle ben vites kulakçıklarından motoru çalıştırıyorum ve frendeki o değişik hissi hissetmiyorum diyeyim. Ben 15bin kmdir kullanıyorum 1.0 etsi'yi artık alıştım diyebilirim. Basınca da gayet iyi frenler diyebilirim.

Geri
Üst Alt