Güncel Bakım Masrafları

@yalın

Hayırlı olsun triger revizyonunuz

Herkes şimdi diyecekki
İyiki değistirmisin hocam

Haftaya persembe saat 17:57 de kopacakmış (hakkaten kopabilir doğru)

Lakin resimdeki durum yılların + 120 bin getirmiş olduğu sonuç degil.

Bu triger kayışı fabrikasyon defolu!

Oradaki kesik / faça / yara kesinlikle üretim hatası.

Yada anlık rulman yada devirdaim kitlemesi ile olusan gerilmenin ortaya çıkardığı sonuç.
Teşekkürler.. Bana da öyle geldi birleşim yeri hatası gibi görünüyor. Ama sonuçta kafamızı rahatlattık belki de psikolojik olarak

2020 model Passat Variant 1.5 tsi 75.000 km bakımı:
-0w-20 motor yağı
-hava filtresi
-yağ filtresi
-sızdırmaz conta
-fren hidroliği

Toplam: 6200 TL
Iğdır Egecan Yetkili Servis

3.492 tl + %20 kdv (Ekspres Care) işlemi nedir..?

81 bin km aracın bujiler de problem mi vardı neden değişti.?
Detaylı motor temizleme, dalgınlığıma geldi kabul etmiş oldum, gereksiz bişeymiş, aracı 50 binde 5 yıl önce aldım, sahibi bakımlarını yaptırdığını artı bujileri yenilediğini söyledi, aslında sorun falan yoktu ,nasıl buji takıldığını bilmediğimden zaten vaktide gelmişti değiştirmek istedim, çıkanlar orjinal bujiydi durumlarıda gayet iyimiş,

Ekli dosyalar

• 20240517_192049.jpg
    20240517_192049.jpg
    197.8 KB · Görüntüleme: 35
güncel olarak 1.5 etsi golf araç için aldığım fiyat

Ekli dosyalar

• 1716366166064.png
    1716366166064.png
    70.9 KB · Görüntüleme: 68
Yol yapa yapa inceldiği yerden kopsa
Tamam zamanı geldi diycem.

Yılda 1500 km yapıyor. 2 yılda (3000 km)

Tüvtürk muayenelerine götürdügümde dogruluyorum hep km yi (2 yılda 3000 km olayını)

10 yıl / 150.000 km kitap verisinde

150.000 km bu trigeri çevirebilirsin diyen teknik şartnamede

150.000 km ye kadar Isınan , devinimde olan , rulman disleri üzerinde sürtünmeye maruz kalan , gergi kuvvetini üzerinde hisseden kayış 70.000 km de mefta olmaz/olamaz.

Yıl/zaman olayı?

Km den kurtardığımız payı / yıla yediriyoruz . Bu kadar basit bir denklem aslında.
19 yıl sonra değişen triger kayışı

1.6 tdi aracı için son zamanlarda triger değiştiren oldu mu? işçilik kaç lira tuttu? yedek parça bende mevcut

@vsoner

Ankarada sanayı ortamında 4000 işcilik bedeli var. (Triger)
eyvallah sağol. temmuz ayında hem triger hem de periyodik bakımı bir arada yaptıracağım.. continental marka triger setini geçen sene almıştım. normalde km olarak triger değişim zamanı gelmedi. arabam 2018 model 56bin km'de, ama yaş olarak zamanı geldi.

eyvallah sağol. temmuz ayında hem triger hem de periyodik bakımı bir arada yaptıracağım.. continental marka triger setini geçen sene almıştım. normalde km olarak triger değişim zamanı gelmedi. arabam 2018 model 56bin km'de, ama yaş olarak zamanı geldi.
Erken aslında
6 yıl/56 bin km ??

Herkese selamlar, ist avcılardayım rutin bakım yaptiracağim 13.000 oldu bakim yaptiralı.. 1.2tsi 2015 golf.

Hangi filtreyi vs tavsiye edersiniz?

Herkese selamlar, ist avcılardayım rutin bakım yaptiracağim 13.000 oldu bakim yaptiralı.. 1.2tsi 2015 golf.

Hangi filtreyi vs tavsiye edersiniz?
Filtre marketim yetkili mann satıcısı. Yeni aldım gayet iyiydi güvenilir

Geri
Üst Alt