Ankara'da Servis Tavsiyesi

Herkese selam, yeni konu açmaktansa buraya yazıyım dedim. Güncel Ankara özel servis öneriniz nedir? Araç 2014 Golf 1.2 tsi Dsg. Araçla ilgili bir sıkıntım yok. Rutin yağ, filtre bakımı olacak 130.000km de araç şu an.

Komşumuz bir önceki bakımda internetten mobil 1 yağ aldı çok ucuzdu rakam aklımda değil 6 bin km sonra yakmaya başladı tdi cay motor 1 litre ekledik, 2 bin km kadar sonra yine 1 litre eksiltti..Sonrasında Shell hx8 kullandık orjinal ürün shell istasyondan aldık.
Emin olmadığımız ucuz ürünü almaktansa iyi seçenek. Ortalama 6 bin km oldu seviye aynı, Yağların genel sorunu belli bir km sonra eksiltme hızlanıyor. Özelliğini kaybediyor daha fazla buharlaşma metal yüzeylere tutunma vs..

Yağına - Suyuna (Antifriz) çok dikkat etmek lazım.. Orjinali 600/700 lira olan bir yağı kimse 300 liraya satamaz.. hx8 konur kafa rahat olur.

Soğutma sıvısı :: Dün bir abimiz ile görüştüm seat 1.6 tdi 2017 /200bin km de motor yenilendi 50 bin harcamış oda tanıdık fiyatı. Konuşurken genleşme tankına bir baktım çamur pas, motor yenilendi su eksiltmeye devam ediyor dedi. Muhtemelen manifolt soğutucusu kronik emmeden pistonlara veriyor.. Musluk suyu ve kalitesiz g12 antifriz atmaya devam ediyor. Ustaya yanımda sordu bir şey olmaz abi devam böyle diyor. :)

Maalesef %95 bilinçsiz ustalarımız en iyisi dediğimiz usta bile bazen işine gelmediğinden midir nedir. Bu değişmez ömürlük vs.. değişirken abi bu çok kötü olmuş iyi yaptın değiştirmekle diyebiliyor. :) Başıma onlarca kere gelen bir olay bu..
Kısacası motorun ömrü size bağlı ustanız yapmıyorsa zorla yaptırın tüm sıvıların ömrü var..
Yağ 10 bin 1.5 sene / Alt kalite yağ 8 bin 1 sene // Antifriz 5 yıl olmadan // Hidrolik 3 Max // Şanzıman 100bin 7 yıl

Aydoğdu yahya usta karakter olarak en iyisidir. Size gereksiz masraf ettirmez. Aşırı bilgili ve belgeli ustalardan yetkili servis ustasıdır. Çok eski tanıdığım kesinlikle tanışın daha iyi bir servis bulamazsınız. Hafta sonları aşırı yoğunlar. Fiyatları iyi garantili iş yaparlar sorun yaşarsanız mağdur olmazsınız.
2 yıldır almanyadayım.Burdada golf kullanıyorum.2 yıl 20 bin km altı yağ değişimi yapılmıyor.Şaşırdım ama bende burada 20 binde yağ değiştiriyorum.Eksiltme vs de yok yağ olarak shell den kesinlikle şaşmam

2 yıldır almanyadayım.Burdada golf kullanıyorum.2 yıl 20 bin km altı yağ değişimi yapılmıyor.Şaşırdım ama bende burada 20 binde yağ değiştiriyorum.Eksiltme vs de yok yağ olarak shell den kesinlikle şaşmam
Almanya şartları çok farklı yolundan kullandığın yağın kalitesine kadar..
Ülkemizde Çok ciddi oranda sahte kalitesiz ürün satışı var, alım gücü düştükçe sahtekarlar artıyor.

Aldığımız ürünlerin %80 kadarı sahte düşük kalite ve alım gücüyle kıyaslayınca ciddi düzeyde pahalı.. 20 bin km aynı yağı kullanayım, deseniz kullanamazsınız 6/7bin km de 500ml 8/10 bine geldi mi 1 litre eksiltiyor. 20k kullansanız motorda yağ kalmaz :) Büyük şehirlerde 15km lik yol yapayım deseniz, 100 kere dur kalk yapıyor araç.. (Benim yaşadığım.) :)

Orjinal shell ürünü olduğu taktirde kesinlikle memnun kalırsınız.

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt