Golf 7 Orijinal Far Aydınlatma Hk.

Bende dün itibariyle U led kervanına katıldım. Kısalara 360 ds2 uzunlara H7 led takıldı, güzel bir far ayarından sonra kullanıyorum. Halojene göre yağmurlu havada aydınlatma %15 daha kötü diyebilirim. Kuruda tahmınım çok daha iyi olacaktır. Size tavsiyem amacınız daha net bir aydınlatma ise Halojende kaliteli bir ampul kullanmanız yönünde olacaktır.
Bende u led kullanıyorum ama yağmurda halojenden kat ve kat daha iyi %30 daha iyi diyebilirim aydınlatma. Galiba bu taiwanlarin mercekleride kalite kalite.

Tesekkur ederim yorumunuz icin. Sepete ekledim uzun farlar icinde link verebilir misiniz baktim ama magazada bulamadim
TRY 464.59 32%OFF | Canbus H15 LED ampuller far 90W tak ve çalıştır far CSP Turbo araba oto ampul 6000K parlak beyaz 20000LM hiçbir hata 2 adet
https://a.aliexpress.com/_mOrZJUs
uzun farlar icin bunu alin pisman olmazsiniz, halojene led takilmamasi konusuna gelince bu tamamen size kalmis ama dedigim gibi hic sellektorle uyarilmadim ve far cizgisi halojenle ayni cunku bu ledler yeni nesil csp ve goz almayan isigi dagitmayan cinsten

Son düzenleme:
TRY 464.59 32%OFF | Canbus H15 LED ampuller far 90W tak ve çalıştır far CSP Turbo araba oto ampul 6000K parlak beyaz 20000LM hiçbir hata 2 adet
https://a.aliexpress.com/_mOrZJUs
uzun farlar icin bunu alin pisman olmazsiniz, halojene led takilmamasi konusuna gelince bu tamamen size kalmis ama dedigim gibi hic sellektorle uyarilmadim ve far cizgisi halojenle ayni cunku bu ledler yeni nesil csp ve goz almayan isigi dagitmayan cinsten
Bunun h7 sini satiyorum sifir takim

600 tl

Alanlarin geneli memnun

abi imkanın varsa osramın farları var 12 bın tl falan bundan al

Bugün kartal sanayiden orjinal osram h7 sarı ampul aldım taktırdım sonra birde far ayarini yaptirdim oto elektrikçide az önce karanlık yolda senedim yine ayni. Ön camda film vardı onuda söktüm çok bir şey farketmedi ☹️ Acaba benim gözlerim mi bozuk anlayamadım

Bugün kartal sanayiden orjinal osram h7 sarı ampul aldım taktırdım sonra birde far ayarini yaptirdim oto elektrikçide az önce karanlık yolda senedim yine ayni. Ön camda film vardı onuda söktüm çok bir şey farketmedi ☹️ Acaba benim gözlerim mi bozuk anlayamadım
Bendeki ledi vereyim soke cevirici ihtiyac olmadan takilir

Memnun kalirsaniz parasini gonderirsiniz

H
Halojen fardan çok şey beklemeyin

Aydınlatmaya etki eden pek çok etken var., örneğin aldığınız Osram standart sarı ampülün bile 2 farklı kalitesi vardır., ucuzlatışmış versiyonu olan çin malı olanı ve alman malı olmak üzere 2 farklı kalitede olur.,

-Oto elektrikçi yeni ampülü takarken ampülün cam yüzeyine elinin temas etmesi aydınlatmayı kötüleştirir,

-Oto elektrikçi yeni ampülün ucundaki pütürlü kısma temas etmemesi gerekir,

-Far ayarı yapılmadan önce far yükseklik anahtarının konumu sıfır (0) konumuna getirilmelidir,

-Yakıt deposu %70-80 arası dolulukta olmalıdır,

Standart sarı ampül ile zaten aydınlatmada iyileşme olmasını beklemeyin, aşşağıdaki ampül serileri ile gayet tatminkar sonuçlar alırsınız;

Osram Night Breaker 200 H7

Philips Racing Vision H7

Philips Xtreme Vision H7

Slmlar ben de sari halijenden memnun degildim once osram yuzde 150 hojen h7 aldim ama pek bi fark gormedim sonra replika cift j taktim 360 led ile onda da sanki mercek kalitesizdi ve istedigim randimani yine alamadim ve replika fari bi arkadasa forum.icinden sattim daha sonra osram led far alacaktim ama euro kuru dolayisiyla bana 12bin tl ye gelecekti bu kadar paraya degmez dedim ve en sonunda bu linkteki urunu denemek icin aliexpresten kisalara aldim. Herhangi bir aparak gerketirmeden 1.4 tsi golf 7 aracima uyguladim. aydinlatmasi mukemmel csp led oldugu icin goz almiyor. 2 aydir kullaniyorum daha hic sellektorle uyarilmadim ustelik tuv muayenesinde de bi sorun yasamadan gectim. denedim halojenle karsilastirmak icin odaklamasi halojenle birebir. Aydinlatmam iyi olsun led olsun diyorsaniz bu urunu siddetle tavsiye ederim 6000k beyaz ve 10bin +10bin toplam 20bin lumen aydinlatiyo. gece karanliginda falan mukemmel diyebilirim. Uzunlar icin ayni saticidan h15 led golf 7 icin aldim o da mukemmel. Dusunenler icin fikirleri olsun diye yaziyorum.aliexpres linki asagiya birakiyorim. Saygilar.

TRY 497.87 40%OFF | AILEO 2x Canbus NO Error H7 Led Headlights for VW Golf 6 Golf 7 T-ROC Passat Tiguan Touran Low Beam CSP Chips 120W 20000lm
https://a.aliexpress.com/_mPw5060
Peki led ampüllerin gece yağmurlu ve ıslak zemindeki performansı nasıl? En azından normal halojen ampüller kadar ışıtabiliyor mu?

Bende halojenlerden memnun değilim, sanırım mercek taktırıp ampul olarak 360 led uygulatacağım. Benim kendi araştırmalarıma göre aydınlatma iyileştirmek için en makul (F/P olarak) yol bu.

Diğer aracımda(2013 c4) İnwels csp led kullanıyorum almadan önce araştırdığımda led ışığı dağıtır karşı tarafı kör eder önden gideni rahatsız eder gibi yorumlar okudum ve tavsiye üstüne tedirginlikle aldım ışığı yüksek oranda dağıtmıyor fakat bir mercek değil tabiki aydınlatmasından gayet memnunum far çanakları halojen golf7 ile aynı diyebilirim gece sürüşüne çıkıp golf ile göz alıyormu diye test ettim ve almadığına emin oldum halojene göre lümen daha fazla oldugu için doğal olarak çok daha parlak fakat ışığı dağıtmadığı için önde gideni rahatsız etmiyor daha önce philips diamond vision kullanmıştım memnun kalmıştım fakat led kadar iyi aydınlatamıyordu .Mercek taktırmayı bende düşündüm fakat Maliyeti f/p olarak bunu tercih ettim uzun süredir sorunsuz kullanıyorum ve cam temizligini rutin olarak yapıyorum. (1. Fotografta sisler açık durumda)IMG_7585.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_0835.JPEG
    IMG_0835.JPEG
    143.8 KB · Görüntüleme: 11

Geri
Üst Alt