Kronik sorunlar nelerdir?

ugur.dogan

Katılımcı Üye

İsim
Uğur
Araç
Golf
Arkadaşlar, kendi tecrübelerinizden yola çıkarak 1.2, 1.4 tsi ve 1.6 tdi motor anlamında gözlemlediğiniz veya yaşadığınız kronik sorunlarına değinebilir misiniz

Bu arabanın her yeri kronik sorun :D 6 sene 130 bin km dir 2015 Golf 1.6 tdi dsg comfortline kullanıyoruz. Benim başlıca aklıma gelenleri yazayım.

1 - Alt takım salıncak burç sesi (yaşandı)

2 - Sürücü koltuğu sol kısmının inme binmeden dolayı aşırı yıpranmasi (zayıf insanlarda daha az yaşansa da ben 95 kiloyum çok aşındi. Bundan önce 2010 golf6 vardı koltukları 0 gibiydi)

3 - Bagaj havuzuna su alma ( bu da yaşandı )

4 - Dsg kavrama mekatronik arızalarına girmiyorum ama mikroşalter arızası var, aracı p ye alın terk edin diye uyarı verir. (yaşandı)

5 - Bi xenon farlı araçlarda mercek lekelenmesi ( halojen farlarla devam ediyorum yaşamadım )

6 - Bazen cam kumandalarının tek tuşla açılıp kapanma fonksiyonu çalışmaz. Genelde yazın bu sorunu yaşıyorum. 4 ünü aynı anda açıp kapatmak düzeltiyor.

7 - Klima yönlendirme motoru bozulabiliyor bazı araçlarda. Ben yaşamadım ama yaşayan kişi sayısı fazla. Ufak bi servo motor ama acayip pahalı kendisi.

8 - Dış depo kapağı kilit motoru bozulabiliyor. Bende 95 bin km civarinda bozuldu. Hep açık pozisyonda kaldı hiç kilitlenmiyor. Umursamadım böyle devam ediyorum

9 - Sunrooflu araçlarda özellikle 2015 ve eski modellerin piano black kısımlarında pul pul dökülme oluyor. Malzeme hatasından dolayı oluyor. Dökülme yoksa ppf kaplatmak lazım yoksa güneş yedikçe kendini salıyor ve cok kötü duruyor. Sunroofum yok derdim yok.

Bunlar benim ilk aklıma gelenler. Benzinli motorlar hakkında pek bilgim yok ama 1.6 tdi ünite sağlamlık açısından arabanın genelinden iyi bence :D 140 bin km ye geldi araç 0 sıkıntı yola devam. Yüksek km de araç alınacaksa turbo, enjektör, dpf ve egr kontrol edilerek alinabilir.

Bu arabanın her yeri kronik sorun :D 6 sene 130 bin km dir 2015 Golf 1.6 tdi dsg comfortline kullanıyoruz. Benim başlıca aklıma gelenleri yazayım.

2 - Sürücü koltuğu sol kısmının inme binmeden dolayı aşırı yıpranmasi (zayıf insanlarda daha az yaşansa da ben 95 kiloyum çok aşındi. Bundan önce 2010 golf6 vardı koltukları 0 gibiydi)

4 - Dsg kavrama mekatronik arızalarına girmiyorum ama mikroşalter arızası var, aracı p ye alın terk edin diye uyarı verir. (yaşandı)

5 - Bi xenon farlı araçlarda mercek lekelenmesi ( halojen farlarla devam ediyorum yaşamadım )

6 - Bazen cam kumandalarının tek tuşla açılıp kapanma fonksiyonu çalışmaz. Genelde yazın bu sorunu yaşıyorum. 4 ünü aynı anda açıp kapatmak düzeltiyor.

7 - Klima yönlendirme motoru bozulabiliyor bazı araçlarda. Ben yaşamadım ama yaşayan kişi sayısı fazla. Ufak bi servo motor ama acayip pahalı kendisi.

8 - Dış depo kapağı kilit motoru bozulabiliyor. Bende 95 bin km civarinda bozuldu. Hep açık pozisyonda kaldı hiç kilitlenmiyor. Umursamadım böyle devam ediyorum

9 - Sunrooflu araçlarda özellikle 2015 ve eski modellerin piano black kısımlarında pul pul dökülme oluyor. Malzeme hatasından dolayı oluyor. Dökülme yoksa ppf kaplatmak lazım yoksa güneş yedikçe kendini salıyor ve cok kötü duruyor. Sunroofum yok derdim yok.

Bunlar benim ilk aklıma gelenler. Benzinli motorlar hakkında pek bilgim yok ama 1.6 tdi ünite sağlamlık açısından arabanın genelinden iyi bence :D 140 bin km ye geldi araç 0 sıkıntı yola devam. Yüksek km de araç alınacaksa turbo, enjektör, dpf ve egr kontrol edilerek alinabilir.
Bunlara ek olarak 18 binde aracimin cam suyu pompası ve aküsü değişmişti.

4. madde dışındakilerin tamamı spesifik sorun. Kronik değil.

Bunlara ek olarak 18 binde aracimin cam suyu pompası ve aküsü değişmişti.
Spesifik sorun.

Arkadaşlar karşılaştığınız her sorun KRONİK SORUN(Araçların %67 sinden fazlasında karşılaşılan) değildir.

Yazılan maddelerin sorunların hepsi(dsg hariç) her marka araçta karşılaşılan spesifik sorundur.

Spesifik sorun.

Arkadaşlar karşılaştığınız her sorun KRONİK SORUN(Araçların %67 sinden fazlasında karşılaşılan) değildir.

Yazılan maddelerin sorunların hepsi(dsg hariç) her marka araçta karşılaşılan spesifik sorundur.
Hocam bence 1 numara da kronik sorun. 1 tane Golf 6, 2 tane de Golf 7 kullandım. Üçünde de kışın ön takımdan gelen gıcırtı vardı.

Kışın burçlardan ses geliyor, doğru. Hatta babam bana arabanın amortisörü bozuldu heralde ses geliyor demişti bindiğinde, fakat önceki aracım 2014 model Ford fiestaydı ve onda da aynı durum vardı o yüzden şahsım adına ben alışkınım aslında buna, b7 kasa passat aracı olan arkadaşım da ses geldiğini söylüyor ona da bunun normal olduğunu söyledim, dert etmiyorum açıkçası. Aslında sorun şu ki. Biz bu araçları 30-40 bin birime alsak belki bu kadar sorun olmayacak ama 10 katından daha fazla bedel ödediğimiz için sorun oluyor biraz da

Sürücü koltuğu zedelenmesi kronik sorundur net.

Altakim burç sesine ve şoför koltuğu yıpranmasına golfün kronik sorunu diyen başka marka araca binmemistir!
NET

Başka marka araca binip binmemekten bağımsız şoför koltuğu yıpranması Golf 7'nin kronik sorunudur. NET!

Arkadaş Golf 7'nin kronik sorunlarını sormuş, başka araçla ne alakası var?!

Spesifik sorun.

1. 3. ve 4. maddeler golf 7 motor farketmez kronik sorundur...bunları yaşamayan %5 lik kesimdir..dsg yaşamayan su sorunu su sorunu yaşamayan gıcırdama sesini muhakkak yaşamıştır...öyle yada böyle..

sunroff kasa çatlağı

Bcm hataları…

Golf pişmanlıktır demek istemiyorum. Bana denk gelmiş olabilir.

Ayrıca en can sıkanı başıma gelmedi ama ne zaman gelecek diye korkuyla bekliyorum

KLİMA YÖNLENDİRME MOTOR ARIZALARI

Çözemeyip hala yaptırmadan sadece ayak bölümü ısıtmasıyla binen çok golf kullanıcısı mevcut.

Kronik denemez ama bende
  • Alt tabla burç sesler
  • Bagaj su alması
  • camların kapanmaması
  • sunroof gıcırtısı
  • yolcu koltuğuna bile çok binilmemesine rağmen yıpranması
  • bluetooth ses bağlantısında arasıra 1sn civası sesin gidip gelmesi
  • arasırada değişik arızalar verip kendi kendine gitmesi
vs problemler oluyor.
Ama çoğu markaya göre bu sorunlarla yaşanabilir :)

Başka marka araca binip binmemekten bağımsız şoför koltuğu yıpranması Golf 7'nin kronik sorunudur. NET!

Arkadaş Golf 7'nin kronik sorunlarını sormuş, başka araçla ne alakası var?!
Başka marka araca bilseydiniz onlarında sürücü koltuğunun yıprandığını bilirdiniz.
Dolayısı ile bu golfe has kronik sorun değil tüm araçlar için geçerli sorun.

Daha bir aylık corolla hibrit durduğu yerde geçenlerde yağan yağmurda bagaj şu doldu.

Karşılaşılan her sorun kronik sorun değildir.
Daha önce kullandigim C4, Megane, Focus, Focus2., hepsindedir alt takımdan kışın ses geliyordu. Hepsininde sürücü koltuğu deforme oluyordu.

Geri
Üst Alt