Kronik sorunlar nelerdir?

Başka marka araca bilseydiniz onlarında sürücü koltuğunun yıprandığını bilirdiniz.
Dolayısı ile bu golfe has kronik sorun değil tüm araçlar için geçerli sorun.

Daha bir aylık corolla hibrit durduğu yerde geçenlerde yağan yağmurda bagaj şu doldu.

Karşılaşılan her sorun kronik sorun değildir.
Daha önce kullandigim C4, Megane, Focus, Focus2., hepsindedir alt takımdan kışın ses geliyordu. Hepsininde sürücü koltuğu deforme oluyordu.
Bugüne kadar sırasıyla Opel Vectra, Fabia Mk1, Fabia Mk2, Golf Mk5, Opel İnsignia, Golf Mk7, f30 Bmw 3.16, Tiguan Mk2 araçlara bindim. Golf 7 dışında hiçbirinde koltuk zedelenmesi başıma gelmedi. Çevremdeki Golf kullanıcılarının çoğunda da vardı bu sorun.

Ayrıca en can sıkanı başıma gelmedi ama ne zaman gelecek diye korkuyla bekliyorum

KLİMA YÖNLENDİRME MOTOR ARIZALARI

Çözemeyip hala yaptırmadan sadece ayak bölümü ısıtmasıyla binen çok golf kullanıcısı mevcut.
Dün başka bir konuda link vermistim.
Klima ünitesi resetleme?
Denenmeli bu reset olayı

4. madde dışındakilerin tamamı spesifik sorun. Kronik değil.

Spesifik sorun.

Arkadaşlar karşılaştığınız her sorun KRONİK SORUN(Araçların %67 sinden fazlasında karşılaşılan) değildir.

Yazılan maddelerin sorunların hepsi(dsg hariç) her marka araçta karşılaşılan spesifik sorundur.
Hocam kronik değil de spesifik sorun olsun, sonuçta bunlar forumdaki arkadaşlar tarafından ve benim tarafımdan da yaşanan sorunlar. Golf 7 alınır mı alınır ama bunları dikkate alarak almak lazım. Ben aracı almasın diye yazmadım, aksine arkadaş bilgilensin ve ne aldığını bilerek alsın diye yazdım. Baska araçlarda da böyle problemlerler vardır illa ama uzun süre kullanmadığımız için belki de tam olarak bilmiyoruz.

6.sene 67bin km

1 - Alt takım salıncak burç sesi (dikkat etmedim yaşamadım heralde yumuşak kullandığım için)

2 - Sürücü koltuğu sol kısmının inme binmeden dolayı aşırı yıpranmasi (aşırı olmasada bir yıpranma var)

3 - Bagaj havuzuna su alma ( yaşamadım )

4 - Dsg kavrama mekatronik arızalarına girmiyorum ama mikroşalter arızası var, aracı p ye alın terk edin diye uyarı verir. (mikroşalter arızası yaşandı)

5 - Bi xenon farlı araçlarda mercek lekelenmesi (yaşıyorum sağ far camı nemlenmeler başladı )

6 - Bazen cam kumandalarının tek tuşla açılıp kapanma fonksiyonu çalışmaz. Genelde yazın bu sorunu yaşıyorum. 4 ünü aynı anda açıp kapatmak düzeltiyor.(1defa yaşadım oda serviste 0lamışlarmı ,kumandamı değişmişti ondan)

7 - Klima yönlendirme motoru bozulabiliyor bazı araçlarda. Ben yaşamadım ama yaşayan kişi sayısı fazla. Ufak bi servo motor ama acayip pahalı kendisi.(yaşamadım)

8 - Dış depo kapağı kilit motoru bozulabiliyor. Bende 95 bin km civarinda bozuldu. Hep açık pozisyonda kaldı hiç kilitlenmiyor. Umursamadım böyle devam ediyorum(yaşamadım ama kışın donuyor hemen açmak zor oluyor)

9 - Sunrooflu araçlarda özellikle 2015 ve eski modellerin piano black kısımlarında pul pul dökülme oluyor. Malzeme hatasından dolayı oluyor. Dökülme yoksa ppf kaplatmak lazım yoksa güneş yedikçe kendini salıyor ve cok kötü duruyor. Sunroofum yok derdim yok.(yaşamadım yada gözüme denk gelmedi)

ek olarak

sunroof gıcırtısı,tıkırtısı

Composition Media Bilgi ve Eğlence Sistemi nin ses fonksiyonu iptaloluyor sesi %1dan fazla açamıyorsunuz

deri direksiyon iplikleri sökülmeye başladı

kronikmi bilmiyorum 2defa dönüş far ampulu değiştirdim

Arkadaşlar ben hem 1.2 tsı manuel 2014 hemde 1.6 tdi dsg 2017 olarak yorumlarımı yapayım.

1) ön sol camdan gelen trim sesleri
2) alt burçlardan gelen ses( soğuk havalarda)
3) auto hold’un rampalarda aracı geç bırakması ya da hiç bırakmaması
4) bagaj su alması
5) yakıt depo kapağının kilitlenmemesi( değiştirdim)

Ama iki aracı mukayese ettiğimde motor olarak ikisinde bir şey gözlemlemedim. 1.2 nin gidişini daha çok beğeniyorum.

Aracım 1.6 TDI Highline.Gerek motorluk gerek aksesuarlık hepsini yazıyorum.
1.Baş belası DSG.İkide bir kavrama değişimi,mekatronik arızalar ve meşhur ''Aracı P konumuna getirin ve terk edin!'' uyarısı.
2.DSG'li araçlarda bozuk yolda duyulan Zincir Şıngırtısı
3. Motordan/konsoldan gelen kuş veya ıslık sesi
4.İkide bir çıkan-kopan turbo hortumu.
5.Kışın ön takımlardan gelen ses
6.Rölantide duyulan zincir sesi.
Gibi gibi.
Birde aksesuarlık ancak her Golf'te hemen hemen olanları yazacağım.(Bazıları spesifik sorun olabilir.)
1.Cam tavanlı modellerde ön Piano Black kısmın soyulması.
2.Çok çabuk sönen Xenon farlar.
3.En olmadık zamanlarda donan Multimedia.
4.Direksiyon derisinin çok kolay çizilmesi.
5.İç döşemenin(galiba trim de diyorlar)çıkacak gibi hareket etmesi.
Ve daha fazlası.Ve bazı sorunlar için servisin garip beklentileri.Örneğin aracı ilk aldığım zamanlarda ''Aracı P konumuna getirin ve terk edin'' uyarısı için servise başvurdum.Ancak bu hata hareket halindeyken beliriyor ve 1-2 saniye sonra siliniyor.Servis bu hatayı çekip onlara göstermemi istedi.Ancak bunu yapmak imkansız.

Dün başka bir konuda link vermistim.
Klima ünitesi resetleme?
Denenmeli bu reset olayı

Benim klima ön menfezler ayaklar ve arka tarafa hiç bir şekilde hava vermiyordu. 3-4 ay bu şekilde bindim ortalama bin lira masrafı vardı. Geçen ay ön menfezler kendi kendine düzeldi biranda sıcacık havayı üfleyince verdim dibine kadar sevinçten. Resetlemede bir işe yaramadı yani tek çare motora ulaşıp tamiri mümkünse tamir edilmeli yada değişim olmalı...

Benim de sürücü koltuğu deforme,

Arabaya inip binerken sürtmemek için oraya resmen hoplayarak biniyorum.

Koltuk döşemesini sökmek zor olmasa sağ yolcu koltuğu ile değiştirirdim, gerçi airbag dikişi denk gelmeyecek bu sefer de.

Dsg ve klima arızası hariç birçoğunu yaşadım, devirdaim motoru arızasını daha yaşamadan antifriz sızdırdığını görünce değiştik.

Bu başlıktan daha kapsamlı bir konu vardı konuşulmuştu aslında 25 sayfa:

Golfünüzün beğenmediğiniz yanları şeklinde

Golf piyasasını biz bitiriyoruz aslında...

Şimdi herhangi bir foruma girin hundai honda v.s. adamlar arabalarını öyle bir övüyor ki şöyle güzel böyle güzel...

Ama golf kullanıcılarının hatta vag grubu kullanıcılarinin %90 ni titiz hassas ve mukemmeliyetci insalardan olusuyor o sebeptendir ki + si saymakla bitmeyen araçlarınizin en ufak sorunlarını çok buyutüyör kafaya takıyor ve dillendiriyiruz...

Şahsen golf olacak olsam şu forum bi göz atsam gider honda alırım :)

Bi konu vardı dün açılmıştı civic fiyatı uçtu bizim golf nie yerinde sayıyor die bence bizim pimpirikli olmamız...

1.2 tsi için konuşuyorum trim sesleri halledin vergisi düşük yakıtı çoğu araçtan makul gidişi de gayet iyi yeterli kronik olarak beyaz eşya gibi düşünün beyaz eşya da şans işi sorunsuz u gerçekten hiç sorun yok evet çıkabilir oda dert değil bu kusursuzluga değer bir kaç sorun var onlarda çözülmeyecek seylerdegil...

Benim de devirdaim 2 defa değişti 1. Değsim 30 bin km civarıydi garantiden 2. Değsim 105 bin km civarı cepten benim de çorbada tuzum olsun devirdaim pompası kronik arıza olarak geçiyor serviste

@Mmt0634

Bu başlıkta şimdiye kadar olmayan derecede ?

İtirafçı statüsünde eldeki golf lere saydırılmış

Sebebi şudur
Hayat şartları bu iken bir aracın
Evin önünde sabit durma maliyetleri (kasko/trf sigorta/mtv /muayene)zaten tepe attırırken

Üzerine birde güncel ultra trajik yakıt maliyetleri eklenince ?

Canım , cicim golfüm günlerinin artık geride kaldığı , gerçeklerle yüzlesildiği durumda

Actırma kutuyu söyletme kötüyü günleri bitmiş ki?

Kutuyu açan cekinmeden söyler artık kötüyü.

Ben 81k km de henüz mikro faul düzeyinde bile olsa en ufak arızayla karşılaşmadığım halde

Bu golf ? Aman çok iyi araba ! Canım cicim muhabbetini artık ben bile yapamıyorum.

Gönlümce Binemedim arabaya niye Biat edeyim tapayım?

Şutlanması gereken zamanda gerekirse şutlarız.

25 liradan mazotmu alıcaz ??

Golf'ün kronik sorunu sahipleridir. :)

Golf sahibi olduktan sonra dünyanin en iyi arabasina sahip oldugunu zanneden golf-severler hicbirseyi begenmemekte ve bu yüzden sürekli ariza cikartmaktadirlar.

Golf ayni siniftaki rakipleriden cogu konuda daha iyidir, bu yüzden kendisi yillarca c-hb segmentinde tartismasiz lider olmustur (2020'ye kadar). Yani Golf bir F-segment süper arac degildir, kalitesi rakiplerinden iyidir ama premium degildir, ne kadar ekmek o kadar köfte.
Astra hb, 308 v.b. alirsaniz koltugunuz sökülmez, camtavan soyulmaz, ama diger özelliklerden feragat edersiniz, eat8 sanzuman sorunsuzdur ama dsg ayri bir dünyadir, isterse her yil bozulsun. (suana kadar hic bozulmadi)

Bu ileti kimseyi hedef almamaktadir, alim gücümüzün düsmesi yüzünden genel olarak arabalarimiza oldugundan daha fazla deger veriyoruz, yani golf premium degil biz fakiriz :)

Son düzenleme:
Özel sipariş tir muhtemelen ?
Ne kadar bu araç ?
1,3 milyon falan sanırım?

Eee adam almış hayrını görsün . 60 liraya evden depo fuller gezer.

Parayı veren düdüğü çalar .

Bizim düdükte 1250 liraya çalıyo ...Screenshot_2022-03-29-17-04-12-874_com.whatsapp.jpg

@Mmt0634

Sebebi şudur
Evin önünde sabit durma maliyetleri (kasko/trf sigorta/mtv /muayene)zaten tepe attırırken

Canım , cicim golfüm günlerinin artık geride kaldığı , gerçeklerle yüzlesildiği durumda

Ben 81k km de henüz mikro faul düzeyinde bile olsa en ufak arızayla karşılaşmadığım halde

Bu golf ? Aman çok iyi araba ! Canım cicim muhabbetini artık ben bile yapamıyorum.

Abi sen konuyu farklı açıdan yorumlamissin bence :)

Bahsettiğin kronik sorun tüm marka modellerde mevcut hepsi içten yanmalı motora sahip hepsi de gidiyor benzinlige :)

@Mmt0634

Sebebi şudur

Bu hareketi wv sahibinden başkası yapamazdı zaten...

Geri
Üst Alt