Golf 8 Trim Sesi

MK8

Yeni Üye
İsim
Mükramin Kart
Araç
Golf 8 impression
Yaklaşık 9 aydır golf 8 impression sahibiyim, aracımda sürekli bi trim sesi meydana gelmesinden çok yoruldum. Kış şartlarından kaynaklandığını düşündüğüm bazı sesler kesildi ancak dikiz aynısının arkasında bulunan far sensörünü kapatan parçanın yerinden oynaması kaynaklı gelen ses ve ön tavan aydinlatmadan gelen sesler bir türlü kesilmedi. Şimdide havaların ısınmasıylabirlikte kapılarin üzerinde bulunan piano black parçalar kapıyı açıp kapatirken ve seyir halindeyken sinir bozucu şekilde gıcırdıyor ve bu ses içeri giriyor. Bu ve benzeri şikayetleri olup çözebilen varmıdır şimdiden teşekkürler

bende de enteresan şekilde emniyet kemeri yükseklik ayarı yapılan yerden ince tiz bir ses geliyor. tam da kulak hizasında olduğundan pek bir can sıkıyor. bakalım servise bir uğrayacağım gibi.

Upvote 0

Tamam hocam teşekkür ederim. Peki ekstra bir ücret aldılar mı? Bir de nasıl bir uygulama yaptılar bilginiz var mı? Bir de Ankara'da hangi servise götürdünüz hocam ?
Rica ederim hocam. Ucret almadilar. Bu tip isler icin ucret talepleri olmaz garanti oldugu surece. Nasil bir islem oldugu konusunda fikrim yok malesef.

Corum ahlatci da yaptirmistim.

Upvote 0
Ben o bölgelere silikon sprey sıkıyırum bir süre engelliyor rahat ediyorum

Upvote 0
Tamam
Rica ederim hocam. Ucret almadilar. Bu tip isler icin ucret talepleri olmaz garanti oldugu surece. Nasil bir islem oldugu konusunda fikrim yok malesef.

Tamam hocam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Ben Ankara'da servis araştırayım olmadı biraz.

Upvote 0
Kapılardan ses geliyor mu? Dikiz aynası kronik.
Kapı fitillerine slikon sprey uyguladım ses kesildi araç yıkandıkça fitillerdeki sprey etkisi azalıyor tekrar ses yapmaya başlayınca sprey uyguluyorum. Serviste kapı ayarı yapıldığını duydum o şekilde çözüm bulunuyormuş ancak daha evvel cc modellerinde kapı çerçevesi olmadığı için ayarı daha çabuk bozulan ve ses yapan araçlara kapı ayarı yaptırmak zorunda kalanlar araçlarini satmak istediklerinde expertizler kapıları sök tak islemi yapılmış diye belirtmişler bu sebeple satışta sıkıntı yaşanmış o yüzden ayar yaptırmak mantıklı gelmiyor.

Upvote 0
Kapı fitillerine slikon sprey uyguladım ses kesildi araç yıkandıkça fitillerdeki sprey etkisi azalıyor tekrar ses yapmaya başlayınca sprey uyguluyorum. Serviste kapı ayarı yapıldığını duydum o şekilde çözüm bulunuyormuş ancak daha evvel cc modellerinde kapı çerçevesi olmadığı için ayarı daha çabuk bozulan ve ses yapan araçlara kapı ayarı yaptırmak zorunda kalanlar araçlarini satmak istediklerinde expertizler kapıları sök tak islemi yapılmış diye belirtmişler bu sebeple satışta sıkıntı yaşanmış o yüzden ayar yaptırmak mantıklı gelmiyor.
Kapı menteşelerinden yapılmıyor o ayar. Bu sebep sok tak’a sebep olacak bir durum olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: MK8
Upvote 0
Arkadaşlar hiç uğraşmayın kapı sesleri için, yıllarca Golf'üm de yapmadığım şey kalmadı, en düzgünü 2-3 haftada bir silikon sprey sıkıp devam etmeniz. Ek fitil yaptım gene ses yaptı, bant çektim gene ses yaptı, kumaş bant koydum gene ses yaptı, Fitillerin içine akvaryum hortumu soktum gene ses yaptı. Golf'ün sorunu A3'de ki gibi kapı üstünde ekstra fitil yok. O yüzden belli bir zaman sonra esneme sesleri geliyor.

• Beğen
Tepkiler: MK8
Upvote 0
Benim bardaklik panjuru cizirdiyor.
Sag kapidan ya da sag direkten cizirtilar geliyor. Pandizot ses yapar zaten.

Upvote 0
Ben dikiz aynasından gelen tıkırtı nedeniyle servis randevusu almıştım. Randevuma 1 hafta kaldı ama çekincelerim var.
Araç 6bin km gelince seste belirgin bir azalma oldu, parçalar birbirine alıştı diye anlıyorum.
Araca müdahale ettirip, midem bulansın istemedim bir an. Şimdi mi göstersem yoksa 10bin bakımında mı söylesem kararsızım.

Upvote 0
Merhaba beyler,
Aracım daha 3500 km'de. Şu yazdıklarınız tüm sesler bende de malesef mevcut. Alman arabası dedik, sınıfın lideri dedik ama ters köşe yaptı biraz.
Dikiz aynası başta olmak üzere kesin çözüm bulabilen var mı? Silikon sprey vs geçici çözümler değil de yapmışken bir kere yapalım unutalım istiyorum.

Upvote 0
trim sesi beni de en sonunda çıldırttı bende silikon sipreyi aldım multimedya ekranı ve göstergeler hariç ucundaki pipet ile değil her yere deodorant sıkar gibi havalandırma koltuk altı kemer ayna ön cam konsol arası aklıma neresi gelirse sıktım biraz bekledim sonra ıslak mendil peçete ile güzelce temizledim fazlaları akanları şimdi memnunum en kısa sürede tekrarını yapacağım

Upvote 0

Trim sesleri bendede mevcut.
Tavanda ön sağ yolcu üstü güneşliğin hafif üs tarafından döşemeyi biraz bastırınca kesiliyor. Bir kaç gün sonra trim sesi geri geliyor sanki ön aydınlatmaya gelen elektrik kabloları sabitlenmemiş oynuyor gibi.
Üst döşemeyi söktürmeye çekiniyorum. Sizce 10.000 bakımda dile getirmeli miyim...

Upvote 0

Geri
Üst Alt