Ankara Yetkili Servis Önerisi

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
Merhabalar arkadaşlar,

Aracımızı birkaç sorundan ötürü Ankara da yetkili servise götürmeyi düşünüyoruz.

Arca mı Doğuş Oto mu önerirsiniz? Bir de aynı gün onarım yapacaklarını sanmıyorum. Sorun tespiti vs uzar.

1) Araçda ki tüm sistemlerde yeni update ler varsa öncesinde onlarında iletmelimiyim yoksa kendileri demesemde halleder mi?

2) İkame talebini de telefondan randevu alırken mi iletmeliyim?

3) Herhangi sorundan veya da yıllık bakım için randevu alırken telefonla mı yoksa volkwagenim uygulamasını mı tercih ediyorsunuz?

Bu tobb başkanı rıfat hisarcıklıoglu bey de anasının nikahına yetkili servis+bayi kurmuş

Ankara Eskihisar vw !

Angaralı insanlık için soruyorum

Havaalanına gitmek dısında
Tebbesüm diyarı pursaklar ilcesine yolu düsen ordan gecen varmı ki ? Bu vw yetkili servisine hadi gideyim desin.

Kalıyor doğuş ve arca

Araçta nasıl bir sorun yaşadınız hocam
1) Front assist sistemi ara sıra durduk yere önümde engel varmış gibi sesli ve görsel uyarı yapıyor. Neyse ki fren yapmıyor. En son dün bu sorunu yaşadım. Toplam da 6-7 kez farklı zamanlarda yaptı.

2) Sağ ön yolcu koltuğu sırtlığında ses problemi mevcut. Yaslanıp geri çekilindiğinde ses çıkıyor. İstisnasız her denemedi çıkıyor, bel kısmı minderleri felan kaynaklı olabilir. Bagajda ki temizlik sıvılarından geliyor diye düşünüyordum , yolcu koltuğuna oturunca farkettim.

3) Birkaç gündür de ilk kalkış sırasında sol ön kısımda bir titreşim mevcut. Ayağı frenden biraz çekmeye başlayınca oluşuyor. Her seferinde sanki olmuyor gibi. Bu yeni oluştuğu için test aşamasındayım. Şanzıman üst kulağında mı sıkıntı var anlamadım.

4) Ön yan camlar yarı açıkken kapıyı kapatınca cam bariz sallanıyor. Kapı ağır olduğu veya suv kapılarında bu durum normal mi bilemedim. Buna belki kronik derlerse de şaşırmam.

5) Birkaç kere sinyal verdiğim halde şerit takip çizgiden geçirmemişti , bunu da iletirim. Sorun değil ama yazılımsal update vs varsa yapsınlar.

Bu tobb başkanı rıfat hisarcıklıoglu bey de anasının nikahına yetkili servis+bayi kurmuş

Ankara Eskihisar vw !

Angaralı insanlık için soruyorum

Havaalanına gitmek dısında
Tebbesüm diyarı pursaklar ilcesine yolu düsen ordan gecen varmı ki ? Bu vw yetkili servisine hadi gideyim desin.

Kalıyor doğuş ve arca
Ora uzak ancak oraya yakınlar gitmesi mantıklı. Haa aracı kapıdan vs teslim hizmetleri vardır ama ben gidip elimle teslim edeyim 😅

Merhabalar arkadaşlar,

Aracımızı birkaç sorundan ötürü Ankara da yetkili servise götürmeyi düşünüyoruz.

Arca mı Doğuş Oto mu önerirsiniz? Bir de aynı gün onarım yapacaklarını sanmıyorum. Sorun tespiti vs uzar.

1) Araçda ki tüm sistemlerde yeni update ler varsa öncesinde onlarında iletmelimiyim yoksa kendileri demesemde halleder mi?

2) İkame talebini de telefondan randevu alırken mi iletmeliyim?

3) Herhangi sorundan veya da yıllık bakım için randevu alırken telefonla mı yoksa volkwagenim uygulamasını mı tercih ediyorsunuz?
Otomol Ankara. Eskişehir yolu üzerinde, çok yoğunluk yok bekletmiyorlar, düzgün bir servis. Benim bildiğim eğer aracı açıldıkları saniye vermezseniz pek o gün bir işlem yapmıyorlar. İş uzunsa mutlaka ikame araç veriyorlar, isteğe bağlı da çok abartı olmayacak derecede araç değişimi yapabiliyorsunuz (Polo vereceklerdi Passat Variant rica ettim verdiler). Yine de randevu alıp gidin, aracınızdaki problemi de belirtirseniz önceden parçayı, servis elemanlarını hazırlarlar.

Edit: Problemi anlatırsanız hangi parçanın değişmesi/işlem görmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz, bazen fiyat da veriyorlar.

Otomol Ankara. Eskişehir yolu üzerinde, çok yoğunluk yok bekletmiyorlar, düzgün bir servis. Benim bildiğim eğer aracı açıldıkları saniye vermezseniz pek o gün bir işlem yapmıyorlar. İş uzunsa mutlaka ikame araç veriyorlar, isteğe bağlı da çok abartı olmayacak derecede araç değişimi yapabiliyorsunuz (Polo vereceklerdi Passat Variant rica ettim verdiler). Yine de randevu alıp gidin, aracınızdaki problemi de belirtirseniz önceden parçayı, servis elemanlarını hazırlarlar.

Edit: Problemi anlatırsanız hangi parçanın değişmesi/işlem görmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz, bazen fiyat da veriyorlar.
Şu an garantili araç.

Otomol yorumlarına bir ara bakmıştım pek iç açıcı değildi.

İkame olarak da Golf veya Passat vermelerini tercih ederim😀

1) Front assist sistemi ara sıra durduk yere önümde engel varmış gibi sesli ve görsel uyarı yapıyor. Neyse ki fren yapmıyor. En son dün bu sorunu yaşadım. Toplam da 6-7 kez farklı zamanlarda yaptı.

2) Sağ ön yolcu koltuğu sırtlığında ses problemi mevcut. Yaslanıp geri çekilindiğinde ses çıkıyor. İstisnasız her denemedi çıkıyor, bel kısmı minderleri felan kaynaklı olabilir. Bagajda ki temizlik sıvılarından geliyor diye düşünüyordum , yolcu koltuğuna oturunca farkettim.

3) Birkaç gündür de ilk kalkış sırasında sol ön kısımda bir titreşim mevcut. Ayağı frenden biraz çekmeye başlayınca oluşuyor. Her seferinde sanki olmuyor gibi. Bu yeni oluştuğu için test aşamasındayım. Şanzıman üst kulağında mı sıkıntı var anlamadım.

4) Ön yan camlar yarı açıkken kapıyı kapatınca cam bariz sallanıyor. Kapı ağır olduğu veya suv kapılarında bu durum normal mi bilemedim. Buna belki kronik derlerse de şaşırmam.

5) Birkaç kere sinyal verdiğim halde şerit takip çizgiden geçirmemişti , bunu da iletirim. Sorun değil ama yazılımsal update vs varsa yapsınlar.
Hocam bence serviste bunlarla ilgili herhangi bir çözüm olmayacak ama yinede götürün deneyin şansınızı bence aracı yıkayıp geri verirler :D

Hocam bence serviste bunlarla ilgili herhangi bir çözüm olmayacak ama yinede götürün deneyin şansınızı aracı yıkayıp geri verirler :)
Yıkamalarını istemem , ppf , seramiğe zarar verirler 🤗 Forumda bayi temizliğinden memnun kalan yok sanırım.

Front assist le bahsettiğim sorun T-roc kullanıcılarından da yaşayan var.

Yıkamalarını istemem , ppf , seramiğe zarar verirler 🤗 Forumda bayi temizliğinden memnun kalan yok sanırım.

ppf ve seramiğe zarar vermekle kalmayıp altı ıslak paspasları da kurutmadan aracın içine koyuyorlar :)

Aydoğanlar

Şu an garantili araç.

Otomol yorumlarına bir ara bakmıştım pek iç açıcı değildi.

İkame olarak da Golf veya Passat vermelerini tercih ederim😀
Son 4-5 bakımımda Otomole gittim gayet memnun kaldım. Bunlardan bir tanesi ağır bakımdı bu arada kavrama vs de vardı işin içinde gayet güzel bir şekilde teslim aldım aracımı. Dediğim gibi, ikame araç konusunda destek çıktılar bana.

Her bayi gözü kapalı sağa sola vura vura araç yıkıyor zaten. En mantıklısı yıkatmamak.

Servis olarak ben Arca ya gitmiştim, randevu dahi almadan gittim yardımcı olmuşlardı, yaşadığınız sorunlar hakkındaki fikirlerim ;

1) Bence front assist mutlaka bir yere yaklaştığınızı düşünmüştür veya direksiyonunuz anlık dahi olsa engelin olduğu tarafa doğru çevirildiyse o yüzden ötmüştür.
Benimde hep geçtiğim mahalenin birinde yolun ortasında logar var, kaçınmak için anlık manevra yapınca yolun kenarındaki araçları engel olarak görüp uyarı veriyor, orada o seneryoda hep veriyor hatta bu uyarıyı.

2) Bu sorunu göstermek lazım fikrim yok

3) Araç soğuk olduğundan gereğinden fazla titreşim vermiş olabilir, aracınız daha çok yeni kulaklarında sorun olacağını hiç sanmam.

4) Bizim eski araba da camlar en aşağıdayken kapıyı kapatınca cam içeride sallanıyordu, bunu bir kaç arabada daha fark ettim bence bu da normal bir durum.

5) Kör nokta varmı araçta bilmiyorum ama eğer kör nokta varsa, arka kör noktada araç varsa veya arka taraftan uzaktan hızlı bir araç geliyorsa sinyal verseniz dahi şeridi bırakmaz, yanlışlıkla hızlı bir arabanın önüne atlamınızı önlemek için, bizim arabada böyle çalışıyordu bu sistem.

Geri
Üst Alt