Sağ taraf cızıltı sesi

YunusGuven

Yeni Üye
İsim
Yunus Güven
Araç
GOLF 1.4 TSI 122 BMT HIGHLINE
Arkadaşlar mehaba, aracımın sağ tarafında özellikle yeni kalkışlarda ve geri manevrada içeride sallanan birşey gibi cızıltı sesi var. Aracın altına baktırdım ön ve arkada kapıların döşemesini açtırıp baktık bir şey görünmüyor. Böyle bir şey ile karşılaşan oldu mu ?

Arkadaşlar mehaba, aracımın sağ tarafında özellikle yeni kalkışlarda ve geri manevrada içeride sallanan birşey gibi cızıltı sesi var. Aracın altına baktırdım ön ve arkada kapıların döşemesini açtırıp baktık bir şey görünmüyor. Böyle bir şey ile karşılaşan oldu mu ?
Selamlar. Video veya ses kaydı olsa daha sağlıklı yardımcı olabiliriz..

Upvote 0
Aynı cızırtı bende de var ve bozuk yolda daha çok belirginleşiyor. Bir türlü bulamadım. Eğer çözersen, çözümü bana da yazarsan sevinirim.

Upvote 0
Seslerin nereden geldiği yanıltıcı olabiliyor. Araç içinde yankı yaptığı için alakasız yerlerden çıkabilir. Aracımda benzer bir ses olmuştu. Pandizotun bağlantı kısımları yapmıştı ama bana ön camdan yansıdığı için o kısma odaklanıyordum. Arka koltukları yatırdığım zaman sesin arttığını fark ederek sesin kaynağını bulmuştum. Peçete sıkıştırarak geçici bir çözüm buldum :)

Upvote 0
Yolcu makyaj aynasını bir kontrol edebilirsiniz Golf 7 lerde yaşanan bir sorun. Bu tarz şeylerde neyin nereden çıkacağı belli olmuyor. Bir usta motor yatak sarmış diyor bir usta vida sıkıp hallediyor. Bende de direksiyon arkalarında, gösterge tarafında geliyordu alt tarafa birkaç kere vurdum kesilmişti ama sanki ara ara yapıyor bi inceden trim sesi. Araç genel olarak konforlu sessiz olunca da bu tarz şeyler daha çok can sıkıyor.

Upvote 0
Aynı sorun bende de var. Ben de çok bakındım ama bulamadım. Emniyet kemeri, koltuk altı çekmece filan oralardan değil. Torpidonun alt kısmından geliyordu diye hatırlıyorum. Son zamanlarda ya ses kesildi ya da ben çok dikkat etmemeye başladım.

Upvote 0
Aynı cızırtı bende de var ve bozuk yolda daha çok belirginleşiyor. Bir türlü bulamadım. Eğer çözersen, çözümü bana da yazarsan sevinirim.
Araç daha önce amcamdaydı, servis motor koruma kapağını açıp içerisinden çakıl çıkarıp sorunu çözmüştü. Ben ona baktırdım temizledim bir ara geçti şimdi yine var. Sizinki de bu sebepten olabilir baktırın, ben şimdiki sesi çözebilirsem size yazacağım.

Upvote 0
Merhaba, video yükledim bahsettiğim ses videoda iş makinası sesi gibi çıkıyor. :) Desteğinizi rica ediyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt