Park freni kodlama yapan varmı ?

Gtiguan

Yeni Üye
İsim
Gökhan
Araç
Tiguan
Arkadaşlar 2014 1.2 tsi golf aracım var
Bide 2016 1.4 tsi tiguanım var tiguanda emniyet kemeri takılı olmasa bile hafif hareket yapmaya çalıştığımda el freni otomatik iniyor ama golfte emniyet kemeri takılı olmazsa inmiyor. Araçların ikiside manuel

Selamlar @Gtiguan
Hangisi düzeltilsin istiyorsunuz onu anlamadım :) ?

Golf te aynı olsun istiyorum 😃 emniyet kemerini takmadan indirsin
Şahsen tavsiye etmem. Emniyet kemeri takılı değilken olası bir şiddetli kazada airbag açılmaz canınızdan olabilirsiniz.Allah korusun..

Şahsen tavsiye etmem. Emniyet kemeri takılı değilken olası bir şiddetli kazada airbag açılmaz canınızdan olabilirsiniz.Allah korusun..
Kemeri takıyorum takmamak için değil bu dediğim özellik ama bence açılıyor airbag eminyet kemeri takılı olmasa bile

Arkadaşlar 2014 1.2 tsi golf aracım var
Bide 2016 1.4 tsi tiguanım var tiguanda emniyet kemeri takılı olmasa bile hafif hareket yapmaya çalıştığımda el freni otomatik iniyor ama golfte emniyet kemeri takılı olmazsa inmiyor. Araçların ikiside manuel
Belli bir yıldan önceki modellerde çalışma sistemi böyle.

Bende de 2013 1.2 tsi var emniyet kemeri takılmazsa autohold devreye girmiyor ve el frenini otomatik bırakmıyor da çekmiyor da.

Emniyet kemeri takmadan aracın yerini değiştirdiğimde el freni çekmeyi unuttuğum çok oluyor.

Kodlama ile değiştirilemiyor diye biliyorum. Çünkü kodlaması olsa görürdüm kesin.

2014 model b7 aracımızda, 2018 golf aracımda dediğiniz gibi...
Belli bir yıldan önceki modellerde çalışma sistemi böyle.

Bende de 2013 1.2 tsi var emniyet kemeri takılmazsa autohold devreye girmiyor ve el frenini otomatik bırakmıyor da çekmiyor da.

Emniyet kemeri takmadan aracın yerini değiştirdiğimde el freni çekmeyi unuttuğum çok oluyor.

Kodlama ile değiştirilemiyor diye biliyorum. Çünkü kodlaması olsa görürdüm kesin.

Abs icinde “Seat belt buckle scan” kodlamasi var. Bunu aktif yaparsaniz autohold kemersiz devreye giriyor. Ama kodlama icin security access bulunabilmis degil.

Abs icinde “Seat belt buckle scan” kodlamasi var. Bunu aktif yaparsaniz autohold kemersiz devreye giriyor. Ama kodlama icin security access bulunabilmis degil.
Tam seviniyordum ki, sevincim kursağımda kaldı 😂

2015 Audi A6 aracımızda kemer takmadan auto hold devreye girmiyor ve park freni kapatmıyor fakat

2023 VW Caddy aracımızda kemer takmadan auto hold aktif ve park frenini kendi kapatıyor.

bence belirli bir yıl endeksi yok rastgele değişiyor bu durum.

hatta a6 da kemeri çıkartınca park freni açılıyor
caddy de aracı kapatınca park freni açılıyor

Yiğenim de 2015 b8 passat var onda da kemeri takmadan park freni iniyor.

Geri
Üst Alt