Trafik cezası tebligatı hakkında

Artık heryerde levha var . Levhasız iş yapmıyorlar. Hatta levha koyup kendileri gidiyorlar radar olmuyor😂
Ceza için geçmiş olsun . Ben erkenden indirimli ödemeni tavsiye ederim. Mahkemeler kolay kolay iptal etmiyor.

Mart ayında uzun yolda 122 ile ceza yedim. 1 km ile geçmişim radarları bozuktur, 1 km hız günlük hayatta gözetilemez ve sollama yaptığım esnada hız yapmak zorunda kaldım vb yazdım dilekçeye verdim mahkemeye.

Emniyet mahkemeye yazmış;
Bu yolda sınır 110 km
Biz zaten tolerans tanıyarak 121 km radar kurduk.
Sürücü sınırlar zorlamış ve 122 ile radara girmiş. 1 km ile değil 12 km/s hız ile hız sınırını aşmıştır.
Mahkemede vatandaşın itirazının kabulünün reddine dedi😅
1506 tl ceza faizle 1587 tl oldu.
422 tl de dosya ve tebligat masrafını bana yükledi.
Lazım olur diye uzun yazdım. Cezasız sürüşler.
Ben de aynı şekilde şehir içinde hız koridorunda sınır 70 olan yolda 78 ile ceza yedim, toleransın 1 km/h üstü yani. 4-5 sayfalık itiraz dilekçesi, 5-6 tane emsal dava karar örnekleriyle birlikte itiraz ettim, ret geldi.

@fatihhgonull İtiraz edecekseniz cezayı indirimli ödeyip makbuzunu da dilekçeyle beraber sunabilirsiniz. Davayı kazanıp iade alanlar da var. Polis nasıl ki devletin verdiği yetkiyle ceza yazabiliyorsa siz de kanunun verdiği itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. Teşkilat içinde hoş karşılanmıyorsa (babanızı tenzih ederek söylüyorum) örümcek kafalıların dedikodusunu takıp takmamak sizin tercihiniz.

Tebligat için yapabileceğiniz en garanti yöntem, bulunduğunuz ilçedeki PTT posta dağıtım merkezine gidip bölgenize dağıtım yapan kuryeyi bularak teslimattan önce sizi aramasını sağlamak veya muhtarlığa bırakmasını söylemek. Bununla uğraşır mı diye düşünmeyin. Devlet daireleri, plaza gibi yerlerde genelde aynı kuryeler dağıtım yapıyor ve herkesi tek tek dolaşmak yerine, gitmeden önce arayıp haber veriyorlar kendi işlerini de kolaylaştırmak için. Tebligat Dijital Vergi Dairesi’ne düştüyse gönderim yapılan tarihe göre takibini yapabilirsiniz.

Ben de aynı şekilde şehir içinde hız koridorunda sınır 70 olan yolda 78 ile ceza yedim, toleransın 1 km/h üstü yani. 4-5 sayfalık itiraz dilekçesi, 5-6 tane emsal dava karar örnekleriyle birlikte itiraz ettim, ret geldi.

@fatihhgonull İtiraz edecekseniz cezayı indirimli ödeyip makbuzunu da dilekçeyle beraber sunabilirsiniz. Davayı kazanıp iade alanlar da var. Polis nasıl ki devletin verdiği yetkiyle ceza yazabiliyorsa siz de kanunun verdiği itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. Teşkilat içinde hoş karşılanmıyorsa (babanızı tenzih ederek söylüyorum) örümcek kafalıların dedikodusunu takıp takmamak sizin tercihiniz.

Tebligat için yapabileceğiniz en garanti yöntem, bulunduğunuz ilçedeki PTT posta dağıtım merkezine gidip bölgenize dağıtım yapan kuryeyi bularak teslimattan önce sizi aramasını sağlamak veya muhtarlığa bırakmasını söylemek. Bununla uğraşır mı diye düşünmeyin. Devlet daireleri, plaza gibi yerlerde genelde aynı kuryeler dağıtım yapıyor ve herkesi tek tek dolaşmak yerine, gitmeden önce arayıp haber veriyorlar kendi işlerini de kolaylaştırmak için. Tebligat Dijital Vergi Dairesi’ne düştüyse gönderim yapılan tarihe göre takibini yapabilirsiniz.
Cevabınız için çok teşekkür ederim baya yardımcı oldunuz teşekkürler 🙏

İtiraz falan ??

Düz vatandaş iseniz itirazlar falan boş işler.

Düz olmayan vatandaşlar icin çözümler her daim mevcut.

En yakın pttye gidip adınıza tebligat geldiğinde sizi aramalarını gelip kendiniz teslim alacağınızı söylemek çözüm olabilir. Çok işe yarayacağını zannetmiyorum ama başka bir çözüm de yok gibi.

Geri
Üst Alt