Falken kullanan var mı?

ciddikedi

Üye
İsim
Osman
Araç
Golf mk8 impression
Merhaba, Golf 8 aracımda Valencia janta geçince lastik olarak tavsiye üzerine Azenis FK520 tercih ettim. Aracın genel yol tutuşu mu zayıf bilmiyorum ancak lastikten memnun kalmadım. Hızlı girilen virajlarda arabanın arkası çok kolay geliyor. Ani frenlemelerde araç yavaşlamadan direkt kızaklıyor. Birinci viteste gaza oturunca ESP yanmaktan araba yürümüyor. Özellikle en büyük şikayetim iki kere balans yaptırmama rağmen 120-140 arası inanılmaz titreme problemi mevcut. Farklı sözlük gibi sayfalarda da balans probleminden bahsedilmiş. Senesi dolmadı ama lastiği gözden çıkardım, en iyisi neyse almayı planlıyorum. Sizin görüşleriniz nelerdir?

Alacağınız lastik Michelin Primacy 4 hocam. Primacy 4+ da var ve lastikçiler genelde son çıkan seri diye bunu önerirler ama 4’e göre biraz serttir. Yine Michelin pilot sport serisi var fakat bunlar da performans odaklı lastikler oldukları için primacy serisine göre serttir bi tık. Araç kullanma tarzınız Uçarım kaçarım , top speed giderim değilse primacy 4 size istediğinizden daha fazlasını verecektir.

Corsa varken kullanmıştım yaklaşık 30 bin km genel olarak lastikten memnun kalmıştım. Hondam varken primacy 4 ü 60 bin km kullanmıştım genel olarak memnun kaldım. Önceden golf 8 varken bayiden çıkıp üstündeki nexxen leri söktürüp pilot sport 4 taktırmıştım yol tutuş olarak çok memnun kalmıştım ama öncelik konforsa primacy 4 öneririm.

Merhaba, Golf 8 aracımda Valencia janta geçince lastik olarak tavsiye üzerine Azenis FK520 tercih ettim. Aracın genel yol tutuşu mu zayıf bilmiyorum ancak lastikten memnun kalmadım. Hızlı girilen virajlarda arabanın arkası çok kolay geliyor. Ani frenlemelerde araç yavaşlamadan direkt kızaklıyor. Birinci viteste gaza oturunca ESP yanmaktan araba yürümüyor. Özellikle en büyük şikayetim iki kere balans yaptırmama rağmen 120-140 arası inanılmaz titreme problemi mevcut. Farklı sözlük gibi sayfalarda da balans probleminden bahsedilmiş. Senesi dolmadı ama lastiği gözden çıkardım, en iyisi neyse almayı planlıyorum. Sizin görüşleriniz nelerdir?
Falken civic varken kullanmistim. Gurultuluydu ama belkide arac yalitimi ile ilgiilidir vw de daha sessiz olacagi kesin

Golf 7’de 55 bin km kullandım, memnun kalınca bir set daha aldım. Daha önce continental kullanmış pişman olmuştum.

Buna bakmanı tavsiye ederim
Continental UltraContact NXT
Ben 235 45 18 olanın dan aldım bu güne kadar birçok a kalite kullandım ama bunun kadar ıyı olanı nı gormedım
Özellikle ses anlamında büyük konfor 69db

Michelin primacy, conti sport ve conti premium kullanan biri olarak primacy en yumuşak ve narin lastikti, haliyle çok konforluydu. Conti sport primacy den sonra sert gelmişti. Conti premium a geçtim sonrasında. Primacy kadar olmasa da bu da yumuşak ve konforlu. PremiumContact7 lere bakmanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler, tavsiyeleri dikkate alacağım. Özellikle balans mevzusu olmasa eskitene kadar kullanırdım. Çok konfor arayışım yok, iyi tutunması çok daha önemli.

Falkenide aynı fabrikada üretimi olan Dunlopuda 18 jantta kullandım ikisindende çok memnundum. özellikle yazlık lastik ıslak zemin performansı çok güzeldi. Isındıktan sonra yol tutuş performansıda gayet iyiydi. Şuan petlas kullanıyorum ve eski lastikleri dört gözle arıyorum diyebilirim :)

falken 205-55-16 kullanıyorum 3 yıl oldu çok memnunum

205/55/16 için konuşuyorum. Yazlık olarak Michelin, Continental ve Falken kullandım bu zamana kadar. Aralarında açık ara en iyisi Continentaldi. Sonra Falken gelir. Michelinden daha sessiz ve daha az direnci vardı. Islak yol tutuşu gayet iyiydi. Michelinde birkaç defa önden kayma yaşadım.

Daha önce polo aracimda kullanmistim 215-45-17 ebatlarinda ama bir sıkıntı yasamadim memnundum diyebilirim

Merhaba, 185*55*16 ebatlarında falken kullandım cok memnundum. hiç sıkıntısız bir lastik. (yüksek hızları bilmiyorum. 130 u nadir geçerim)

205 55 16 ebadını yaklaşık 3 sene kullandım sessiz ve yumuşak lastik ama balans konusunda sıkıntı yaşadım.

Geri
Üst Alt