Falken kullanan var mı?

Alakasız olacak ancak Nexen NFera SU1 (235/35/19) kullanıyorum beklediğimden acayip kaliteli çıktı; XL oluşu, viraj performansı,+200 tutarlılığı ve dayanıklılığı çok iyi. Geçen gün korkunç bir çukura girdim balon yaptı dedim jant yamulmuştur muhakkak. Yamulmamış, ilk günkü gibi. Normalde Continental SC7 alacaktım acayip pahalandı 7bin civarında, eminim SC7 kadar performanslı değildir ancak ''Street Spec'' olarak adlandırabileceğimiz hem günlük hem de limitleri zorlamalık bir lastik. VAG OEM olarak bazı Porsche'larda Audi'lerde kullanıyormuş zaten. 72dB, C yakıt B yol tutuşu olması lazım. Tane fiyatı 4.5bin civarında. Kesinlikle tavsiye ederim.

Teşekkürler, tavsiyeleri dikkate alacağım. Özellikle balans mevzusu olmasa eskitene kadar kullanırdım. Çok konfor arayışım yok, iyi tutunması çok daha önemli.
Fethiye Göcek arası virajlı bir dağ yolu var bilenler bilir. NFera'ları taktırdıktan 1 hafta sonra tahmini. Tabi arabada spor suspansiyon amortisor vs. var ama eski lastiklerimden sonra gözle görülür bir fark vardı, frene bastığım yerleri tam geçmeye, 120 ile çıktığım virajları 140 150 ile çıkmaya başladım. Hatta bulursam bir iki video var performansıyla alakalı. Tek sıkıntısı yumuşak hamur, hataya gelmiyor :).

Ben 4 senedir kullaniyorum turkiyedeki aracimda harika lastik abicim.

Konfor arayışım yok demişsiniz continental sport contact 6-premium contact 7, michelin olarak da primacy tutuş ve fren mesafesi olarak beni tatmin etmedi pilot sport 4-5 güzel lastik ama ısınınca tam performans veriyor, goodyear asymetric 6 öneririm ama önceki kadar uygun bir lastik değil michelin conti daha çekici.

Ben bunların arasında premium contact kullanıyorum çevremde de çok kişiye aldırdım sport contact 5 sonrası continental bu lastiği hem konfor hem performans odaklı olarak tasarlamış viraj, fren performansı mükemmel biraz sesli (vag grubu c-d segment araçlarda kolay kolay farkına varılmayacak bir ses) biraz da düşük konforlu bir lastik ama günün sonunda bana primacy 3-4 , eco contact, cinturato, eagle sportdan daha iyi geliyor. Konfor kabul edilebilir düzeyde tutuşta hiç bir zaafiyet yok ve çok hafif lastikler. Lastikçiye götürürken diğer marka lastikleri de kaldırmam gerekiyor bariz hafif.

Son olarak hangi marka model alırsanız alın en yakın üretim tarihli lastiği alın çünkü lastikler depolanırken sertleşebiliyor, üst üste durduğu için şekil değişikliğine uğrayabiliyor. Sonrasında balans tutmama, konforsuzluk ve performans kaybı yaşanabiliyor. Sayılan sorunları yaşamamak için yeni tarihli almak şart.

Araç üzerinde gelen Pirelliden memnun değildim Falkene geçtim 5 sene kullandım tavsiye ederim

falkenin 4 mevsimi de çok iyidir tam bir f/p ürünüdür hatta bir tık f/p+ dır

İş bankası kullanıyorsanız goodyear asymetric 6 değerlendirebilir 3.000₺ puan veriyormuşIMG_4588.png

195/65R15 lastik ölçüm var golf 1.0 tsi
Lastik öneriniz var mı hankok var şuan ön 2 lastiği değiştirmek istiyorum yıpranmış

Geri
Üst Alt