Konya'da TSI motordan anlayan usta önerisi. (Kaçak olayı)

Golfcu02

Üye
İsim
Abdullah
Araç
Golf
Herkese hayırlı bayramlar diliyorum. 2007 model 1.4 tsi 140 beygir Golf'üm var. Birkaç sene önce yağ kaçağı sebebiyle silindir kapak contası değişti, motor kısmında yağ görme durumu kalmamıştı, rahat etmiştim. Yaklaşık 10 ay önce turboda sıkıntı oldu duman atma olayı vardı, işlem yaptırmam gerekti ve yaptırdım çözdük sıkıntıyı. Aracın çekişinde, gidişinde gelişinde hiçbir sorun yok ama ne zaman baksam karterin iç kısmında bir sızıntı görüyorum. Motor yağında eksilme yok, eksilme olmayınca 10 aydır ilave yapmadım (turbo değişimiyle birlikte yağı değiştirmiştim). Turboyu takan ustaya götürdüm birkaç conta değiştirsek hallolur dediler baştan savdılar gibi oldu yine geçmedi. Sanayide tanıdık vasıtasıyla birkaç farklı ustaya da gittim, eksiltme yoksa, çekişte sorun yoksa kafan rahat etsin sorun olmaz dediler ama rahat edemiyorum, bilmiyorum fazla mı kuruntu yapıyorum. :) Kesin olarak turbo bağlantılı bir parçada mı kaçak var onu da bilmiyorum, kaçak çözümü için bir usta arıyorum. Yağda eksiltme yok, çekişte sorun yok ama bir yerlerden sızıntı var, can sıkıyor. Sağ salim halledip aracı satmayı planlıyorum. Alacak olan kişi de güzel bir şekilde binsin araca, hem benim hem onun kafası rahat etsin. Senin kaçak durumunu şu usta çözer dediğiniz birileri varsa öneri almak isterim. İyi günler. :)

İkisi beraber olunca biraz daha makul göründü hocam. Baskı balata değişince şanzıman yağı da değişecekmiş. Aracıma uygun şanzıman yağına bakacağım şimdi. Araçtaki yağ Liqui Moly marka, şanzıman yağını da bu markadan bulmaya çalışacağım. Çok teşekkür ederim. :)

Rica ederim hocam, lm şanzıman yağını da mekatodan bulabilirsiniz. Umarım sorunlarınız bir an evvel çözülür güle güle kullanırsınız aracı.

Upvote 0

Geri
Üst Alt