Antifriz seviyesi görsel mevcut

merhaba, benim de başıma geldi ve yakın zamanda devirdaimi değiştireceğim. Daha önce iki üç kez hazır şişe su ekledim, bunun bir zararı olmuş mudur?
Saf su mu ekledin yoksa normal su mu? Sistemde 5.6 litre antifriz var diyorlar çok etkisi olmaz herhalde. Model ne arabanın

Üç dört kez 50cc kadar (yarım çay bardağı) hazır şişe su ekledim şimdiye kadar. Bu hafta içinde Devirdaim değiştireceğim. Yine de ne olur ne olmaz saf su alıp bagaja koydum. Bundan sonra eksilirse saf su koyarım.

Antifiriz bölümüne içme suyu koymak çok sakat
Üç dört kez 50cc kadar (yarım çay bardağı) hazır şişe su ekledim şimdiye kadar. Bu hafta içinde Devirdaim değiştireceğim. Yine de ne olur ne olmaz saf su alıp bagaja koydum. Bundan sonra eksilirse saf su koyarım.

Antifiriz bölümüne içme suyu koymak çok sakat
tamamen konulsa bile antifriz içerisinde mineralleşmeyi engelleyecek katkı vardır. Bu kadar az konulmasının hiç bir zararı olmaz. Şişe su, kuyu suyu gibi aşırı anyon katyon içerikliyse o başka..Bu da mümkün değil.

tamamen konulsa bile antifriz içerisinde mineralleşmeyi engelleyecek katkı vardır. Bu kadar az konulmasının hiç bir zararı olmaz. Şişe su, kuyu suyu gibi aşırı anyon katyon içerikliyse o başka..Bu da mümkün değil.
Minimum seviyenin altındaki antifiriz seviyesine sahip araca su koyup seyreltmek bana çok sakat geliyor. Ama bu benim düsüncem tabii

Sebeke suyu kirecliyse koymayin eski aracimda yıllarca yari yariya antifriz ve sebeke suyu kullandim ne pas ne çamur sıkıntı yaşamadım elinizden geldigince koymamaya çalışın saf su bulamadın antifrizde yok araci susuz birakmaktansa sebeke suyu konur koymaktan korkmayin ama kireçli olursa sakın derim

Sebeke suyu kirecliyse koymayin eski aracimda yıllarca yari yariya antifriz ve sebeke suyu kullandim ne pas ne çamur sıkıntı yaşamadım elinizden geldigince koymamaya çalışın saf su bulamadın antifrizde yok araci susuz birakmaktansa sebeke suyu konur koymaktan korkmayin ama kireçli olursa sakın derim
Ve böyle yapa yapa DSG sorunlu ve sorunlu bir araç diye adı çıkıyor arabanın. Yapmayın hocam antifrize saf su koymak!??

Ve böyle yapa yapa DSG sorunlu ve sorunlu bir araç diye adı çıkıyor arabanın. Yapmayın hocam antifrize saf su koymak!??
Antifiirize saf su eklenir zaten içinde mineral yok diye sebeke suyu da olur ama icindeki mineralin antifirizi bozduğu söylendiği için koymuyorlar ben yillarca sebeke suyu ile karışık koydum sıkıntı yaşamadım aslinda saf su bile artik masum değil diye söyleniyor diyonize su mu ne bi su daha var o olmasi lazim sanırım da evham yapmaya gerek yok sebeke suyu bal gibi konur koydum kullandim ordan biliyorum ha golfüme koymam oda ayri bir konu mecbur kalirsaniz koyun yoksa riske atmayin belki uzun vadede Antifiirizi boZuyordur onuda bilemem

Geri
Üst Alt